آموزش عکاسیفناوری

19 نکته عکاسی مبتدی که هرکس باید آن را بداند


هر وقت به یک نکته عکاسی مفید فکر می کنم، همیشه آن را برای بعدها یادداشت می کنم. اکثر آنها فراموش شدنی هستند اما برخی آنقدر مفید اند که سعی می کنم آنها را تا آنجا که ممکن است به عکاسان انتقال دهم.
این مقاله شامل 20 مورد از بهترین نکات پایه ای عکاسی می باشد، این نکات به راحتی قابل درک است و همه چیز را از تکنیک های عکاسی مبتدی گرفته تا خلاقیت و ترکیب، پوشش می دهد. اگر در حال یادگیری عکاسی هستید یا به آموزش آن علاقه دارید این مقاله میتواند شروع خوبی برای شما باشد.

20 نکته مفید و کاربردی برای یادگیری عکاسی مبتدی

۱. با طرح و استراتژی خود، پیش بروید

برای گرفتن عکس جذاب، شما نیاز به خلاقیت دارید. فقط از روی پیش فرض اقدام به عکاسی نکنید. در عوض، به استراتژی عکس خود فکر کنید و سعی کنید عکس هایی زیبا و دارای مفهوم بگیرید.
این امر با دانستن اصول اولیه برای ایجاد عکس های خلاق آغاز می شود. اصولی از قبیل ایجاد کادر برای عکس، قانون های ترکیب بندی عکس مثل ترکیب یک سوم یا ترکیب طلایی، استفاده صحیح از نور های طبیعی و مصنوعی و… که اینها نکات حرفه ای تری نسبت به عنوان های ذکر شده در این مقاله میباشد.
ولی با این شرایط اگر از این اطلاعات آگاهی ندارید، به عکس گرفتن خود ادامه دهید، چون شما در طی این مسیر به صورت غریضی و بخاطر تعداد دفعاتی که این کار را تکرار میکنید به این اطلاعات و نکاتی که شامل یک عکس خوب میشود میرسید .

۲. از هر نوع دوربینی که دارید استفاده کنید (حتی موبایل)

متکی به تجهیزات نباشید

میان متنی
متن

عکس بالا با یک دوربین Nikon ۳۲۰۰ گرفته شده است.
در ادامه نکات مربوط به عکاسی مبتدی، ابزار شما همه آن چیزی نیست که به آن نیاز دارید. امروزه تعداد بیشماری دوربین، لنز و سایر لوازم جانبی در بازار وجود دارد. اما اینکه فردی بهترین دوربین و تجهیزات دنیا را در اختیار دارد، دلیلی برای بهترین عکاس بودن آن فرد نیست.
ما زمان و آموزش های زیادی را برای انتقال اطلاعات عکاسی در وب سایت انیشتن اختصاص داده ایم و این درست است که این اطلاعات نمیتواند بی عیب و نقص باشد اما سعی کردیم از تجارب و تکنیک های اصولی عکاسان مطرح استفاده کنیم و چکیده آنها را در اختیار شما قرار دهیم.
اما هنگامی که شما آنها را مطالعه کردید باید دست به کار شوید، حتی اگر دوربین حرفه ای ندارید با استفاده از دوربین موبایل خود شروع به عکاسی کنید و اطلاعات کسب شده خودتان را در عکس هایتان رعایت کنید.
بنابراین ، از دوربینی که در حال حاضر دارید استفاده کنید و به نداشته هایتان دقت نکنید. با این حال در کنار کسب آموزش و تمرین مستمر، دیدن عکس های خوب گرفته شده از عکاسان دیگر به روند رشد شما سرعت می بخشد.خلاصه مهارت های خلاقانه و دانش شما در مورد ویژگی های  یک عکس خوب بسیار مهمتر از داشتن بهترین تجهیزات است، پس تلاش خود را بر روی ابزار های فعلی تان متمرکز کنید.

۳.تنظیمات برای هر عکس متفاوت است

کدام تنظیمات مهم تر است

در عکس بالا اگر ستارها بیش از حد برجسته بودند و سفید می‌زدند، عکس اصلا جذابیت نداشت.
تنظيمات دوربين زيادي وجود دارد و براي درست انجام دادن آنها نياز به تمرين است، مخصوصاً به عنوان عکاس مبتدي.
حتی عکاسان پیشرفته همیشه نمی توانند همه کارها را به طور کامل انجام دهند.
اما ارزش یادگیری نحوه تنظیم صحیح دوربین و تنظیمات دوربین بیشترین اهمیت را دارد،چون در هر محیطی نیاز به تنظیمات مخصوصی برای دوربین است. در غیر این صورت شما بهترین شانس را برای گرفتن عکس های مورد نظر خود از دست می دهید.
پیش نیاز تنظیم کردن دوربین، شناخت اصطلاحت دوربینتان است،این کتابچه اصطلاحات رو میتونید از سایت های برند دوربین های عکاسی دانلود کنید.
ابتدا سعی کنید با حالت های دیگر دوربین به غیر از Auto کامل تمرین کنید.
اگر دوربین شما همه تصمیمات را برای شما بگیرد، هیچ چیز یاد نخواهید گرفت. هرچند ممکن است در ابتدا گیج کننده باشد، اما امیدوارم مقالات ما در مورد دیافراگم، سرعت شاتر و ایزو شروع خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد.
این سه تنظیم مهم در همه عکاسی ها هستند.

گذشته از دیافراگم، سرعت شاتر و ایزو، نحوه تنظیمات صحیح را با تمرین با حالت های مختلف فوکوس خودکار بیاموزید. و برای سوژه های ثابت فوکوس خودکار تک سروو (که به عنوان AF یک شات نیز شناخته می شود) و فوکوس خودکار مداوم سروو (همچنین به عنوان AI Servo شناخته می شود) و برای سوژه های متحرک تمرین کنید. و همچنین از فوکوس دستی استفاده نکنید مگر اینکه آنقدر نور کم باشد که فوکوس خودکار کار نکند.

در نهایت، اگر عکاسی مبتدی هستید و می خواهید عکس های خود را ویرایش کنید ، یا تصور کنید در آینده امکان ویرایش آنها وجود دارد ، با RAW عکس بگیرید. JPEG ها خارج از دوربین خوب به نظر می رسند، اما عرض فایل ها برای پردازش پس از آن بسیار کمتر است.(اگر مطمئن نیستید، RAW+JPEG را ضبط کنید و RAW ها را برای موارد بعدی نگه دارید).

۴.میزان نور وردی به لنز را کنترل کنید

هنگام انتخاب تنظیمات دوربین ، ورود نور در یک عکس بسیار مهم است. دلیل؟ بازیابی جزئیات از قسمت های سفید عکس اصلا راحت نیست . شخصاً ، ترجیح می دهم آسمان عکس هایم بافت و رنگ خوبی داشته باشد ، نه اینکه فقط یک حباب بزرگ سفید و بدون ویژگی باشد ، و شرط می بندم شما نیز این کار را انجام دهید.
بسیار آسان است که نکات پرنور خود را دست نخورده نگه دارید. اما اینجاست که سرعت شاتر ، دیافراگم و ISO بسیار مهم هستند. اینها تنها تنظیمات دوربین هستند که مستقیماً بر روشنایی عکس تأثیر می گذارند (البته با نادیده گرفتن تنظیمات فلاش). حتی جبران نوردهی – خود یک تنظیم مهم – فقط به دوربین شما می گوید که یک یا چند مورد از این سه متغیر را تغییر دهید.
هنگام عکاسی ، صفحه دوربین را تماشا کنید تا ببینید آیا نوردهی بیش از حد وجود دارد یا خیر. در صورت وجود ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که ISO خود را به مقدار پایه (معمولاً ISO 100) کاهش دهید . اگر قبلاً اینکار را کردید ، از سرعت شاتر سریعتر استفاده کنید. که مشکل را حل خواهد کرد. در مورد دیافراگم ، مطمئن شوید که روی مقدار (f/32 ، f/45 و غیره) تنظیم نشده باشد.

توجه به نور در عکاسی

یکی از مهمترین بخش های عکاسی نور است. اگر عکسی با نور خوب بگیرید ، گامی بزرگ در جهت گرفتن یک عکس خوب برداشته اید. و دیگر شما یک عکاس مبتدی به حساب نمی آیید . اما چه چیزی به عنوان نور خوب محسوب می شود؟ همه چیز در مورد غروب آفتاب نیست.

اغلب ، هدف در اینجا این است که شدت نور را بین سوژه و پس زمینه خود متعادل کنید. حتی اگر از یک غروب شگفت انگیز عکاسی می کنید ، ممکن است عکس با یک پیش زمینه کاملا تاریک و شبح زده خراب شود.

ساده ترین راه برای حل این مسئله توجه به جهت و نرمی نور است. اگر نور خیلی شدید باشد ، ممکن است سایه های بدی روی سوژه شما وارد شود ، که مخصوصاً برای عکاسی پرتره مشکل ساز است. اگر نور از زاویه ای ناخوشایند می آید ، ببینید برای حرکت دادن منبع نور (در استودیو) یا جابجایی سوژه (در خارج از منزل) چه کاری می توانید انجام دهید – یا منتظر بمانید تا نور بهتر شود (عکاسی از منظره).

همچنین ، اگر در حال گرفتن عکس های دستی هستید ، مطمئن شوید که نور کافی وجود دارد . در غیر این صورت ، از فلش استفاده کنید یا به جایی بروید که روشن تر است. ساده ترین راه برای به دست آوردن عکس های ملایم و بی رنگ این است که در محیط هایی بدون نور کافی عکاسی کنید

5.وقت بگذارید

زمان گذاشتن برای عکاسی

عکسهایی مشابه عکس بالا با گذاشتن وقت و پیدا کردن زاویه مناسب در نهایت به عکسی این چنینی تبدیل می‌شوند.اگر مراقب نباشید ، اشتباه در عکاسی آسان است. بهترین راه حل این است که سرعت خود را کاهش دهید و تا آنجا که ممکن است وقت بگذارید ، به ویژه هنگامی که برای اولین بار شروع به یادگیری عکاسی کرده اید. کاری که اغلب  افراد در عکاسی مبتدی از آن غفلت می کنند.

ابتدا تنظیمات دوربین خود را دوباره بررسی کنید. اگر در یک روز آفتابی پرتره های بیرونی را عکاسی می کنید ، اما از تنظیمات دیشب برای عکاسی از راه شیری استفاده می کنید ، چیزی به طرز وحشتناکی اشتباه است. سرعت خود را کم کرده و برای بهتر شدن عکسها وقت بگذارید. سپس ، برای هر تصمیم مهم دیگر ، طرز فکر یکسانی داشته باشید. آیا ترکیب بندی شما تا حد ممکن خوب است؟ آیا فوکوس خودکار را در جای مناسب انجام داده اید؟ آیا برای بهبود شرایط روشنایی هر کاری ممکن انجام داده اید؟

و به افرادی که به شما می گویند از بازبینی عکس ها در زمینه خودداری کنید ، گوش ندهید. مطمئناً این ایده بدی است که در زمانی که اتفاق شگفت انگیزی در جلوی شما رخ می دهد ، عکس ها را مرور کنید ، اما تقریباً همیشه بین عکس ها زمان استراحت خواهید داشت. مشکلات مربوط به یک تصویر در این زمینه را مشخص کنید – نه در رایانه خود

6.پاهای خود را حرکت دهید

هنگام گرفتن عکس به راحتی می توانید در یک مکان گیر کنید. در آن دام نیفتید در عوض ، پاهای خود (یا سه پایه خود را) تا آنجا که ممکن است حرکت دهید. از همه چیز بالا بروید ، ارتفاع دوربین خود را تغییر دهید ، جلو و عقب بروید ، هر کاری را که باید انجام دهید ، انجام دهید . اما به حرکت خود ادامه دهید.

اگر دوازده عکس از یک ارتفاع ، رو به یک جهت ، بدون حرکت دادن پاها یا سه پایه خود می گیرید ، حدس بزنید چیست؟ آنها تفاوت چندانی نخواهند داشت اگر مجموعه نمونه کارها از یک ارتفاع و بدون هیچ گونه آزمایش گرفته شده باشد ، برخی از عکس های عالی را از دست می دهید. که این مورد از نکات مهم عکاسی مبتدی محسوب می شود .

حرکت در اطراف تنها راه تغییر اندازه و موقعیت نسبی اشیاء در عکس شما است. آیا دوست ندارید که سوژه شما بسیار بزرگ است و چشم انداز در پس زمینه بسیار کوچک است؟ عقب بایستید و بزرگنمایی کنید. می خواهید سنگی را که به نظر می رسد حواس شما را پرت می کند ، تعمیر کنید ؟ حرکت کنید تا زمانی که از ترکیب شما خارج شود ، یا خیلی کوچک باشد که دیگر مزاحم نباشد

7. زمان استفاده از سه پایه را بدانید

استفاده از سه پایه

سه پایه یکی از بزرگترین اختراعات در عکاسی است. همه آنها یکی از مشکل ترین مشکلات موجود را از بین می برند . کمبود نور، با استفاده از سه پایه ، می توانید از نوردهی چند دقیقه ای عکس بگیرید و جزئیات را آنقدر تیره بگیرید که برای چشم انسان نامرئی باشد. حتی در صحنه ای روشن تر ، سه پایه ثبات ترکیب بندی شما را بهبود می بخشد و به شما در گرفتن عکس های واضح تر کمک می کند.

بنابراین ، چه زمانی باید از سه پایه استفاده کنید؟ اگر موضوع شما ثابت است ، تقریباً همیشه. این بدان معناست که عکاسان منظره ، عکاسان معماری و عکاسان طبیعت بی جان اگر از سه پایه استفاده نمی کنند بهتر است توجیح خوبی داشته باشند.

عکاسی و اکشن رویداد کمی متفاوت است زیرا که سه پایه می تواند سرعت شما را کاهش دهد.

این عادلانه است ، اما بدانید که هرگاه سه پایه خود را در خانه بگذارید ، از دست می دهید. اگر به من پیشنهاد می کردید بین DSLR سطح پایه و سه پایه در مقابل بهترین ترکیب دوربین/لنز موجود در بازار بدون یکی ، هر بار کیت سه پایه را انتخاب می کردم.

8. زمان استفاده از فلش را بدانید

عکس با فلاش در روز

فلش ها فقط برای محیط های تاریک مناسب نیستند.

اگر شما در حال یادگیری عکاسی مبتدی هستید اشتباه نکنید . اگر به نور اضافی نیاز دارید ، عالی هستند. یک فلاش خارجی بگیرید ، آن را در سقف کج کنید و از یک لنز نسبتاً بلند (50 میلی متر یا بیشتر) استفاده کنید. همه کسانی که می شناسید از کیفیت عکس های رویداد شما شگفت زده خواهند شد. این ساده ترین راه برای بدست آوردن نتایج خوب بدون اینکه بدانید در حال انجام چه کاری هستید.

اما فلاش ها در خارج از منزل نیز مفید هستند ، حتی در وسط روز. اگر تا به حال نام “پر کردن فلش” را شنیده اید ، به همین دلیل بسیار مهم است. شما می توانید سایه های زشت روی سوژه خود را فقط با استفاده از یک فلاش ملایم پر کنید . و اکثر افرادی که به عکس نگاه می کنند حتی قادر به تشخیص نیستند.

احمقانه است ، اما من دوست دارم به مردم بگویم که فلاش داخلی دوربین آنها در یک روز روشن و آفتابی بیشتر از تاریکی مفید است. این توصیه در اینجا به همان اندازه صادق است.

9. لنز دوربین خود را تمیز کنید

لنز دوربین خود را تمیزکنید

افراد زیادی را دیده ام که عنصر  لنز دوربین خود را کثیف ، غبارآلود و لکه دار  است و با این حال عکاسی میکنند. این ساده ترین راه برای گرفتن عکس های تار در 100 درصد مواقع است.

البته کمی گرد و غبار هیچ آسیبی نمی رساند. حتی در تصویر قابل مشاهده نخواهد بود ذرات کوچکی از گرد و غبار در داخل هر لنز وجود دارد که تمیز کردن آنها بدون جدا کردن لنز غیرممکن است – و هیچ تاثیری بر عکس ندارند.

در عوض ، من در مورد لنزهایی صحبت می کنم که هرگز تمیز نشده اند ، با آلودگی و اثر انگشت که در چند سال گذشته برداشته نشده است. به خودتان لطف کنید و یک پارچه میکرو فیبر و محلول تمیز کننده لنز تهیه کنید . آنها را در سفرها همراه داشته باشید و حداقل هفته ای یکبار از آنها استفاده کنید.

10.از فیلتر ارزان استفاده نکنید

فیلتر ارزان و نامناسب

در قسمت چپ عکس قسمت شاخه درخت عکس کاملا تار است.

دومین و آسان ترین راه برای گرفتن عکس های تار در 100٪ موارد استفاده از فیلتر ارزان در جلوی لنز است.که این یکی از اشتباهات افراد در عکاسی مبتدی است .

شخصاً ، وقتی تازه عکاسی را شروع کردم ، پدر بزرگم یک فیلتر قدیمی و شفاف از دوربین فیلمش به من داد. کاملاً با لنز من مطابقت داشت ؛ من آنقدر شگفت زده شدم که آن را همیشه روی لنزم نگه می داشتم و هرگز نگران نبودم که شیشه مطابق استانداردهای امروز است یا نه. معلوم می شود که نبوده است. گوشه همه عکس های من تار بود و هر ناحیه روشن ملایم در عکس (مانند آسمان یا چراغ در شب) به شراره ای شرور تبدیل می شد . در اینجا عکسی است که با این فیلتر گرفته ام ، و سپس یک برش ،همان اشتباهی را که من کردم نکن! بله ، این یک فیلتر قدیمی بود ، اما فیلترهای ارزان قیمت امروز دقیقاً همین کار را انجام می دهند. شخصاً ، من هرگز از فیلتر محافظ شفاف و محافظ روی لنزم استفاده نمی کنم ، مگر در محیط هایی که به عینک محافظ نیز احتیاج دارم.

انسل آدامز

11.آموزش پردازش(ادیت) اولیه

پردازش در لیست اولویت های عکاسان معمولی چندان زیاد نیست ، اما احتمالاً باید باشد. گاهی اوقات ، با پردازش مناسب ، یک عکس خوب می تواند به چیزی واقعاً استثنایی تبدیل شود .

وقتی  پردازش کار می کنید ، خیلی آسان است ، بنابراین مهمترین چیز این است که مطمئن شوید هیچ یک از ویرایش های شما دائمی نیستند. (“ویرایش مخرب” AKA). یا از گزینه Save As برای حفظ فایلهای اصلی خود استفاده کنید و یا بهتر بگویید در نرم افزاری که ویرایشهای شما را در یک فایل جداگانه ذخیره می کند ویرایش کنید تا آنها را در تصویر ذخیره نکنید. پردازش به معنای انتقال روحیه و هدایت چشم بیننده در یک تصویر است. در این زمان به مرور بهتر و بهتر خواهید شد. توصیه برتر من؟ ظریف باشید. شما نمی خواهید عکس های شما بیش از حد پردازش شده به نظر برسند.

12.از عکس های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

تقریباً هر عکاسی که من می شناسم حداقل یکبار در زندگی خود تعدادی عکس مهم را از دست داده است. اجازه ندهید این اتفاق برای شما بیفتد.

برای شروع ، از تک تک عکس های خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. هرگز نباید عکس های شما فقط در یک هارد دیسک ذخیره شود ، زیرا در نهایت هارد شما خراب می شود. مسئله این نیست که آیا ، بلکه چه زمانی است.

در حالت ایده آل ، شما حداقل سه نسخه از همه عکس های خود را در یک زمان معین داشته باشید. این باید حداقل شامل دو نوع رسانه مختلف باشد ، مانند هارد دیسک داخلی و یک رسانه ذخیره سازی قابل جابجایی. و حداقل یکی از نسخه های پشتیبان باید خارج از سایت ذخیره شود. این به قانون 3-2-1 معروف است. این بهترین راه برای جلوگیری از از دست دادن عکس های شما است.

شخصاً ، عکسهای من مهمترین دارایی من هستند و نمی خواهم آنها را در هر شرایطی از دست بدهم. هارد دیسک من بصورت آنلاین پشتیبان گیری می شود و چندین هارد اکسترنال با پشتیبان گیری کامل نیز دارم. بیش از حد است ، اما نکته این است.

13. سازماندهی کنید

از ابتدای شروع به عکاسی مبتدی همیشه یادتون باشه که چه فردی منظم و چه آشفته باشید ، بسیار مهم است که عکس های شما به راحتی پیدا شوند. این فقط در مورد سرعت بخشیدن به گردش کار شما نیست ؛ اگر به خاطر نمی آورید که چگونه هارد دیسک خود را سازماندهی کرده اید ، ممکن است در نهایت پوشه ای را که حاوی تصاویر مهم است بدون اینکه متوجه آن شوید حذف کنید.

روش من این است که به سادگی یک پوشه جدید از تصاویر برای هر سال ایجاد کنید ، سپس هر سال را بر ماه تقسیم کنید (با برچسب “01 ژانویه” ، “02 فوریه” و غیره ، به ترتیب حروف الفبا). سپس در نرم افزار پس از پردازش ، عکس ها را جداگانه در مجموعه های مختلف مرتب و مرتب می کنم. به این ترتیب ، من می توانم تصاویری را از یک مکان مشخص یا برای یک پروژه خاص در نظر بگیرم .

اما این تنها یکی از بسیاری از روش های ممکن است. برخی از عکاسان ترجیح می دهند عکس های خود را بر اساس سال سازماندهی کنند ، سپس هر سال را بر اساس رویدادهای خاص تقسیم کنند تا ماه ها. روش دقیق مهم نیست ؛ از چیزی که با آن راحت هستید استفاده کنید اما مطمئن شوید که عادت های خوب را زود شروع می کنید ، در غیر این صورت با مشکلات زیادی روبرو می شوید.

14.چیز جدیدی را امتحان کن

هرچه بیشتر با عکاسی تجربه کنید ، جالب تر می شود. آسان است که در یک روال معمول قرار بگیرید و عکس های مشابه را بارها و بارها بگیرید ، و هیچ اشکالی ندارد ، اما مهم است که هر از گاهی چیز جدیدی را امتحان کنید.

به عکاسی ماکرو عکاسی کنید یا برخی از تکنیک های جدید نورپردازی را آزمایش کنید. به سبک متفاوتی پس از پردازش متصل شوید. خودجوش باشید و به مکانی بروید که قبلاً عکاسی نکرده اید. روش های زیادی برای امتحان کردن چیزهای جدید در عکاسی وجود دارد و اگر این کار را انجام دهید پشیمان نخواهید شد.

معمولاً چیزی را کشف خواهید کرد ، یا یک تکنیک جدید یا یک ترجیح شخصی – که می توانید برای نتایج خوب به عکاسی معمولی خود بازگردانید.

15. با سایر عکاسان آشنا شوید

ملاقات با عکاسان دیگر یکی از بهترین راه ها برای یادگیری و پیشرفت است ، چه برای الهام گرفتن و چه برای مشاوره. تعجب خواهید کرد که مردم چقدر از به اشتراک گذاشتن نکات و تکنیک های خود با سایر عکاسان لذت می برند. شما به ندرت با مخفی کاری یا بی اعتنایی روبرو می شوید. حتی آنسل آدامز بزرگ چندین کتاب نوشت و تکنیک های عکاسی خود را توضیح داد.

اگر شما عکاس مبتدی هستید که خود آموزی را در عکاسی ترجیح می دهید ، این همچنان صدق می کند. در انجمن های آنلاین سوالات خود را مطرح کنید ، به عکاسانی که کار آنها را تحسین می کنید ایمیل بزنید و در غیر این صورت منابعی را که به نظر شما ارزشمند است ذخیره کنید. به هر حال ، یادگیری را متوقف نکنید. همیشه چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد.

16.نقاط ضعف خود را برطرف کنید

اگر هنوز سعی می کنید سر خود را روی سرعت شاتر ، دیافراگم و ISO بپیچانید ، بازگشت به حالت خودکار وسوسه انگیز است نه تمرین آنچه که نمی فهمید. این یک اشتباه بزرگ است!

اگر سعی می کنید عکاسی پرتره را بیاموزید ، اما به سختی می توانید نور خود را از طریق فلاش خود خوب جلوه دهید ، می توان وسوسه انگیز بود که همه عکسهای داخلی خود را در کنار یک پنجره برای نور خوب بگیرید. آن هم یک اشتباه بزرگ!

اگر در حال تلاش برای یادگیری پردازش (ادیت) هستید ، اما نرم افزار شما گیج کننده است ، ممکن است وسوسه انگیز باشد که همه تصاویر خود را در JPEG عکاسی کنید تا چیز خوبی از دوربین خارج شود. اما – شما حدس زده اید – این یک اشتباه بزرگ دیگر است!

با نقاط ضعف خود کار نکنید. آنها را برطرف کنید . بهترین راه برای بهبود عکس های شما این است که آنچه را هنوز درک نکرده اید تجزیه و تحلیل کنید ، سپس زمان لازم را برای یادگیری آن صرف کنید. این بیشتر از همه برای عکاسان مبتدی صدق می کند ، که طبیعتاً بیشترین چیز را برای یادگیری دارند ، اما حتی متخصصان نیز خوب است این توصیه را دنبال کنند.

17. به عکسهای قدیمی خود نگاه کنید

من متوجه شده ام که بسیاری از عکاسان تمایل دارند عکس بگیرند ، بهترین عکس ها را از بین عکس ها انتخاب کنند ، سپس به ندرت یا هرگز به بقیه بازگردند. اما دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود عکس های قدیمی و بلااستفاده شما یکی از ارزشمندترین نمونه کارها باشد.

اول ، آنها به شما کمک می کنند نقاط ضعف خود را برطرف کنید. فقط به طور متوسط ​​از خود بپرسید چرا عکس های بد شما بد هستند؟ شاید تمایل دارید که غلط فوکوس کنید ، بیش از حد تاریک یا روشن را در معرض دید قرار دهید ، و غیره. همه اینها اطلاعات بسیار مفیدی هستند زیرا به شما کمک می کند مشکل را دفعه بعد بهبود بخشید.

علاوه بر این ، ممکن است یک عکس قدیمی پیدا کنید که واقعاً آواز می خواند – اما به نوعی در اولین بار متوجه آن نشده اید. هر از گاهی این اتفاق برای من می افتد ، و احساس می کنم به طلا دست پیدا کردم.

18. خوش بگذره

قرار است عکاسی سرگرم کننده باشد. حتی عکاسان حرفه ای نیز تقریبا بدون استثنا این حرفه را انتخاب کردند ، زیرا از عکاسی لذت می برند. اجازه ندهید آن جرقه از بین برود حتی اگر عکاسی مبتدی انجام می دهید .

برخی از اینها به دلیل تلاش جدید ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، انجام می شود و همچنین یادگیری مهارت های جدید. اما این نیز در مورد جدی نگرفتن عکاسی یا گرفتار شدن در تجهیزات دوربین است.

من می بینم که بسیاری از افراد آنلاین در مورد انتخاب مارک دوربین خود یا یک نظر خوب/بد/معتبر که از شخص دیگری در اینترنت می بینند ، بحث های داغی را آغاز می کنند. چه کسی اهمیت می دهد؟ همه اینها دقیقاً به همان چیزی کمک می کند که می خواهید از آن اجتناب کنید – عکاسی را فقط یک مزاحمت دیگر در زندگی خود کنید ، نه منبع شادی یا شادی.

در عوض ، به این فکر کنید که چرا دوست دارید عکس بگیرید. معنی دار است ؛ این راهی برای دیدن مناظر شگفت انگیز و ملاقات با افراد خلاق و درخشان است. جای تعجب نیست ، بهترین عکاسانی که می شناسم همیشه کسانی هستند که بیشترین لذت را از آن می برند.

19.زیاد عکس بگیرید و آزمایش کنید!

تمرین کنید ، تمرین کنید ، تمرین کنید. این نکته ای است که شما را در هر مهارت ، نه فقط عکاسی ، پیش می برد.

دوربین ها پیچیده هستند. نرم افزار پس از پردازش نیز همینطور است ، و (شاید مخصوصاً ) جنبه خلاقانه عکاسی نیز همینطور است .

هرچه بیشتر آزمایش کنید و عکس های بیشتری بگیرید ، عکس های شما بهتر خواهند بود. این فقط در مورد کیفیت نیست ، بلکه در مورد کمیت نیز است. خواهید دید که عکاسی های بعدی تقریباً همیشه برنده های بیشتری نسبت به تلاش های اولیه شما دارد.

این بدان معنا نیست که عکس های اولیه شما همیشه بد خواهند بود. نقل قول معروف هنری کارتیه برسون ، “10،000 عکس اول شما بدترین آنها هستند” ، کمی بیش از حد نمایشی است. اما باید اعتراف کنم که حقیقتی در آن وجود دارد. وقتی شروع می کنید می توانید عکس های فوق العاده بگیرید ، اما این به کمی شانس نیاز دارد و با گرفتن عکس های بیشتر بهتر می شوید.

به طور خلاصه ، هرچه زمان بیشتری را صرف عکاسی کنید ، گرفتن عکس هایی که در ذهن دارید راحت تر خواهد بود. این هدف نهایی در همه اینها است – ترجمه تصویر در سر و احساساتی که احساس می کنید ، به عکسی که باعث می شود افراد دیگر نیز همین کار را تجربه کنند

 

مطالب بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا