رشد و توسعه فردیزندگی نامه افراد موفق

زندگینامه آنتونی رابینز و معرفی کتاب ها + [جملات شگفت انگیز]

زندگینامه آنتونی رابینز ، مقاله ی یکی از تاثیر گذارترین افراد در زمینه ی بهبود انگیزه است که در تمام دنیا مخاطب های خاص خودش را دارد. این شخصیت تاثیر گذار در زمینه های نویسندگی،مربیگری،بازیگری،مشاوره،سخنرانی و…. فعالیت می کند.

سرگذشت آنتونی رابینز

آنتونی رابینز در 29 فوریه 1960 در شمال هالیوود در کالیفرنیا پا به دنیا گذاشت. وی در خانواده ی نه چندان ثروتمند به دنیا آمد. فرزند اول یک خانواده پنج نفری بود . در هفت سالگی پدر مادرش از هم جدا شدند و مادرش حضانت آنتونی را گرفت او از این سال ها اینگونه یاد میکند: همیشه دعوا ، سر و صدا ، ناسزا گویی و بدخلقی های پدر و مادرم . بعد از گرفتن حضانت، مادرش با فردی به نام جیمز رابینز (James Robbins) که بازیکن بسکتبال بود ازدواج کرد و آنتونی از نام فامیلی پدر ناتنی اش برای تمام عمرش استفاده کرد.

پس از گرفتن دیپلم

او پس از گرفتن مدرک دیپلم متوسطه با مادرش به مشکلات زیادی خورد طوری که مادرش او را از خانه بیرون کرد و زندگی رابینز از آنجا شکل گرفت. 

میان متنی
متن

آنتونی  دست به کار های زیادی زد اما اکثر انها باشکست مواجه شد . که میتوان به سرایداری اشاره کرد .سر انجام آنتونی وقتی در 22 سالگی در آپارتمان 40 متری زندگی میکرد و در اوج فقر بود ؛ به علت خوردن غذا های فست فودی و نامناسب وزنش به 120 کیلو گرم رسیده بود تصمیم گرفت تا در زندگی خود تغییراتی ایجاد کند .این ها فقط بخشی از زندگی نامه شگفت انگیز آنتونی رابینز است.

آنتونی رابینز

اولین گام آنتونی

اولین گام این تغییرات کم کردن وزن خود بود او روش های گوناگون را امتحان کرد اما به نتیجه نرسید و همه ی روش ها را کنار گذاشت و روش خودش را اجرا کرد او کسی را پیدا کرد که از هر نظر تناسب اندام داشت و رفتار ها ، نوع تغذیه و افکار آن شخص را تقلید کرد و با این روش در طول 2 ماه 15 کیلو گرم وزن کم کرد (باتوجه به قدش که به دو متر میرسد ) . بدون گرفتن رژیم غذایی و فقط باکمک ذهن و تکنیک های روان شناسی به اندام متناسب خود رسید .

گام دوم

او شروع به جمع اوری اطلاعات درباره افراد موفق کرد که می توان به دیل کارنگی (Dale Carnegie)، جان گریندر(John Grinder)،رالف امرسون(Ralph Emerson)….اشاره کرد. او با روش موفقیت خوداگاه و ناخوداگاه اشنا شد. او این روش را در کسب کار و وظایف روزمره بکار برد، و به نتیجه دلخواه خود رسید . یکی از خوش شانسی های آنتونی رابینز داشتن استادی مثل جیم ران (jim rohn) است ، که درمسیر زندگی به آنتونی کمک های زیادی کرده است.

جیم ران استاد آنتونی

جیم ران 25 سپتامر 1930 – 5 دسامبر 2009

جیم یکی از اساتید موفقیت و تجارت است که شاگردانی همچون برایان تریسی (Brian Tracy)، دارن هاردی (Darren Hardy) ، جک کنفیلد(Jack Canfield) ، آنتونی رابینز …. داشته است . این شخص تاثیرات زیادی روی علم موفقیت داشته و کتاب هایی هم در این مورد نوشته است. برخی از جملات او هنوز در صدر مجله ها و اخبار است .

اولین شغل موفق آنتونی رابینز

او پس از شکست های پیاپی در شغل هایش به نزد جیم ران رفت و از او خواست که به او کار بدهد و جیم ران هم موافقت کرد . او کارش را با تبلیغات برای سخنرانی های جیم ران شروع کرد . او یاد گرفت که چگونه بتواند 500 نفر را برای سخنرانی ثبت نام کند . در چند سال بعد آنتونی آرام آرام خود را بالا کشید تا جایی که دیگر بهترین کارمند جیم بود.

زندگی شخصی رابینز

آنتونی رابینز در سال 1982 با بکی جنکینز (Becky Jenkins)ازدواج کرد که حاصل ان پسری به  نام جیریک (Jericho Robbins) شد . وی در سال 2001 از بکی جدا شد و با سیج هامفری (Sage Humphrey) ازدواج کرد. (که باعث حواشی های زیادی بین طرفداران آنتونی رابینز شد. ) او حالا در سن 61 سالگی در ایالت کالیفورنیا زندگی میکند . او چهار فرزند دارد که یکی از آنها مثل خود آنتونی در زمینه ی سخنرانی انگیزشی فعالیت میکند.

سیج رابینز همسر آنتونی

سیج در 5  اوت 1972 پا به دنیا گذاشت (49 سال ) .  او در کانادا متولد شده .

وی  به تازگی از شوهر اولش جدا شده بود و برای بهبود روحیه خود در یکی از سمینار های آنتونی رابینز شرکت کرده بود .آنها در نگاه اول عاشق همدیگر شدند و فهمیدند که دست تقدیر آنها را سر راه هم قرار داده است .

سیج در رشته های طب سوزنی و متخصص فلبوتومی ( (Phlebotomy)وظیفه ی این شخص تهیه خون برای ازمایش است.) فعالیت دارد . او زنی کاملا خود محور است .

علایق آنتونی رابینز

در بیشتر مقالاتی که درباره ی زندگینامه آنتونی رابینز نوشته شده علایق رابینز اینگونه بیان شده :

علاقه ی بسیار زیادی به فوتبال دارد. حتی در لیگ دست یک امریکا سرمایه گزاری کرده است.(او برای ساخت یک باشگاه ورزشی در لس انجلس 250 میلیون دلار خرج کرده .)

وی همچنین به گفته خودش علاقه ی زیادی به اقیانوس دارد و از تماشا کردن اقیانوس لذت زیادی میبرد و از ان ارامش میگیرد ، و تمام پنجره های خانه و اتاقش رو به اقیانوس است.

شما بعد از خواندن زندگینامه آنتونی رابینز خواهید دانست که موفقیت غیر ممکن نیست .

شهرت رابینز 

کتاب های آنتونی رابینز

بیشتر شهرت آنتونی رابینز از کتاب های عالی و سخنرانی های بی نظیر اوست . ما در این قسمت قراره شما را با برخی از کتاب های وی آشنا کنیم :

 • مهارت در بازی زندگی
 • افکار بزرگ
 • تسلط برکسب کار
 • گام های بلند تغیرات کوچک نتایج بزرگ
 • بیداری غول درون
 • کنترل زندگیتان را به دست بگیرید
 • قدرت شگرف بودن
 • قدرت شگرف درون
 • 365 گام به سوی کامیابی
 • تکنیک های ساده برای زندگی
 • قدرت نامحدود
 • اهرم خوشبختی

رهبران موفق 5 درصد وقت خود را برای مشکلات میگذرانند و 95 درصد دیگر را روی حل مشکلات.

آنتونی رابینز

درباره کتاب های رابینز

 • “قدرت نا محدود” اولین کتاب اوست که در سال 1987 نوشته و وارد بازار شد. کتاب قدرت نامحدود بسیار پر فروش بود . ولی در رسانه ها باز تابی نداشت . بحث هایی که در این کتاب به آنها اشاره شده را میتوان به سه دسته تقسیم کرد : موفقیت ، روابط شخصی و انرژی مثبت .
 • “بیداری غول درون” دومین کتاب آنتونی رابینز است که روانه بازار شد. این کتاب هم مثل قدرت نامحدود فروش بسیار بالایی داشت . که این باعث شد آنتونی مورد توجه رسانه های امریکا قرار بگیرد. و شهرتش را چند برابر کرد .
 • “تسلط بر کسب کار” یکی دیگر از کتاب های آنتونی است که به سیستم مدیریت، فروش بیشتر و بازاریابی در هر محیطی می پردازد . (اگر مدیر کسب کاری هستید این کتاب را از دست ندهید)
 • “کنترل زندگیتان را به دست بگیرد” کتابی بسیار کاربردی در زمینه رسیدن به هدف است . انتونی رابینز در این کتاب به  شما چند روش یاد می دهد تا با بکار گیری آنها حتی در سخت ترین شرایط به سمت هدف خود قدم بردارید .
 • کتاب افکار بزرگ که یکی دیگر از این کتاب هاست. در این کتاب شما می آموزید ، چگونه هدف خود را انتخاب کنید و چگونه مسیر رسیدن به آن را طی کنید .
 • “اهرم خوشبختی” در این کتاب اتنونی به شما یاد میدهد که چگونه خوشبختی را وارد زندگی خود کنید.

شش عدد از کتاب های او در لیست پر فروش ترین کتاب های جهان جای دارد. او جزو برترین نویسندگان نیویورک تایمز هم است.

مشاوره های رابینز

وی همچنین مشاوره های زیادی به قهرمانان المپیک داده و در نوسازی شهر شفیلد هم همکاری  هایی داشته است . او برای بهبود عملکرد کارکنان ای بی ام (A.B.M) ، امریکن اکسپرس(American Express) ، ای تی اند تی(AT&T) و ارتش ایالات متحده امریکا مشاوره های زیادی داده است.

رابینز همچنین به افراد سر شناسی مانند اوباما ،مادر ترزا،جرج بوش،پاپ فرانسیس و خاندان سلطنتی انگلستان مشاوره هایی داده است .

خیرخواهی انتونی رابینز

اما زندگینامه آنتونی رابینز به همین چیز ها ختم نمی شود ، او با استفاده از بنیان رابینز که خودش راه اندازی کرده کمک های بشر دوستانه زیادی انجام داده که میتوان بخشی از ها را نام برد مانند :

 • طرح اب رسانی به 100 هزار نفر در کشور هند.
 • میانگین هر ساله او به 4 میلیون از افراد بی بضاعت جهان کمک های مالی و غذایی میکند.
 • زندانیان زیادی را هم آزاد کرده .

انتونی رابینز به غیر از مجموعه ی رابینز هم یک کمپانی هلدینگ هم دارد که در زمینه ی رسانه،گردشگری و آموزش فعالیت میکند. که گردش مالی این کمپانی سالانه به 6 میلیارد دلار می رسد .

به گفته ی خود آنتونی او قصد دارد دنیا را جایی بهتر برای زندگی کردن کند .

بازیگری رابینز

شاید برای شما هم جالب باشد که انتونی رابینز فیلم بازی کرده باشد(😮) . بله وی در فیلم های  (shallow hal) و (men in black) نقش افرینی کرده که در شهرت او تاثیر فراوانی گذاشته است ، و او را یک پله به موفقیت افسانه ی خود نزدیک تر کرد .

سخنرانی های رابینز

اکثر سخنرانی های انتونی رابینز با شور زیادی همراه است . طوری که با ان صدای خشن وارد صحنه میشود ، نوع صحبت کردنش با تماشاچیان ، فن بیان بسیار بسیار عالی (که به گفته خودش وقتی برای جیم ران کار میکرده از این توانایی برخوردار شده .) که تماشا چی را میخکوب می کند ، سوالاتی طرح میکند که تماشاگر مشتاقانه منتظر  شنیدن جواب های اوست .

پیشنهادی : زندگینامه فردوسی

فن بیان رابینز

رابینز در گفتن جملات زیبا توانایی بسیاری دارد ، طوری که جملات او در مخاطب تاثیر زیادی می گذارد ، حتی با وجود صدای خشن آنتونی ، جملات او در قلب مخاطب نفوذ میکند و او را متحول میکند .

او قبل از سخنرانی دوش آب سرد می گیرد ، وقتی در این مورد از او سوال میپرسید میگوید دوش آب سرد به من آرامش و هم هیجان کافی را میدهد تا سخنرانی خود عالی برگزار کنم .

تعداد زیادی از مردم از سراسر جهان برای گرفتن یک صندلی در سخنرانی های رابینز حاضرند ، هزاران دلار بپردازند . این نشان می دهد آقای رابینز چقدر در کار خود موفق است.

برخی از جملات انگیزشی آنتونی رابینز

 • هر مشکل یک هدیه است . بدون وجود مشکل ما به موفقیت نمیرسیم.
 • کیفیت زندگی شما به روابط شما وابسته است.
 • اگر چیز هایی را که قبلا انجام میدادید انجام دهید به همان نتیجه قبلی می رسید.
 • جایی که در آن تمرکز و فکر باشد انرژی هم وجود دارد.
 • من باور دارم که سرنوشت شرایط زندگی ما را تعیین نمی کند ، بلکه این تصمیمات ما هستند .
 • تمام کمیت هایی که دارید آنهایی هستند که خودتان ایجاد می کنید .
 • افراد موفق سوالات بسیار بهتری از خود پرسیدند پس جواب های بهتری هم گرفتند .
 • مهم نیست چه کاری انجام دهید مهم این است که بدانید آن کار درست است.
 • تعیین اهداف اولین قدم برای رسیدن به رویا های دست نیافتنی است.
 • مسیر موفقیت با کارهای بزرگ و اراده ی زیاد انجام می گیرد.
 • مردم تنبل یا ضعیف نیستند ، بلکه اهداف ضعیفی دارند که باعث می شود رشد نکنند.
 • شما نیاز دارید که در زندگی مشکلات و الهام داشته باشید. تا به موفقیت برسید.
 • چیزی که در تنهایی خود تمرین می کنید باعث پاداش گرفتن در ملاء عام می شود.
 • بیشتر مردم در زندگی ناکام می مانند چون به چیز های کوچک و سطحی توجه زیادی میکنند.
 • مشتریان شما افرادی هستند که رویا های شما را ممکن میکنند از این رو شما باید با انها ارتباط مفید برقرار کنید تا به نتیجه ی دلخواه برسید . وقتی عاشق مشتریان خود باشید ، هر کاری که لازم است را برای خوشحالی انها انجام میدهید و این شما را به موفقیت شغلی میرساند .

کلام آخر

اگر در تمام دنیا ادم هایی مثل انتونی رابینز وجود داشت ، حتما دنیا جای زیباتری بود . اگر ما فقط کمی از اخلاقیات آنتونی را سرمشق خود قرار می دادیم در هیچ جای دنیا خبر از فقر ،سوء تغذیه ، بیماری …. نبود .

در پایان امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

نظر خود را درباره زندگینامه آنتونی رابینز با ما درمیان بگذارید.شما می توانید در سایت انیشتن در بخش زندگی نامه افراد موفق درباره فرد مورد نظر خود مطالعه کنید.

مطالب بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا