رشد و توسعه فردیزندگی نامه افراد موفق

زندگینامه کریستیانو رونالدو ⚽ [اعجوبه فوتبال دنیا]

زندگینامه کریستیانو رونالدو ، یکی از بهترین مقالات درحوزه ورزشی و در دنیای فوتبال است. او یکی از بهترین فوتبالیست های کل دنیاست که طرفدار های زیادی به خود جلب کرده است. کریستیانو رونالدو یکی از شگفتی های استعداد های فوتبال دنیا است.

هرآنچه باید در مورد کریستیانو رونالدو بدانیم

 • زندگینامه کریستیانو رونالدو
 • دوران کودکی کریستیانو
 • زندگی شخصی او
 • ویژگی های رونالدو
 • افتخارات باشگاهی وملی
 • شخصیت های کریستینو
 • افتخارات

 

زندگینامه کریستیانو رونالدو

نام کامل او کریستیانو رونالدو سانتوس آویرو است ملقب به CR7 . او متولد 5 فوریه سال 1985 میلادی درشهر فونشال کشور پرتغال است. پدرش، اوخوزه دینیس آویرا و مادرش ماریا دلورس داس آویرابود.

میان متنی
متن

اودرخانواده ای فقیر با یک برادر و چهارخواهر زندگی میکرد.نام رونالدو از نام رئیس جمهورآمریکا(رونالد ریگان است که پدرش چون علاقه شدیدی به این شخص داشت برایش این اسم را انتخاب کرد.رونالدو در سن 3 سالگی ضربه به توپ را یاد گرفت و درسن 6سالگی که دانش آموز بود، علاقه اش به ورزش در همان لحظه نمایان شده بود.

در سن 6 سالگی (پدرش) اعتیاد به الکل پیدا می کند و تمام حقوق خود را صرف الکل میکرد و از آنجا که مادرش کار میکرد حقوقش کفاف خرج خانه و غذا را نمیداد و از فقر رنج می بردند. از آنجا که پدر رونالدو مسئول تدارکات باشگاه تیم فوتبال (آندورنیها)بود، رونالدو ازاین طریق توانست وارد باشگاه شده و عضو تیم شود.

پس از گذشت دو سال به ناسیونال پیوست و بعد از آن به باشگاه اسپورتینگ سی ملحق شد.که میتوان گفت رویای رونالدو از همین نقطه شروع شد.

او در سن 16 سالگی دراولین بازی خود مقابل لیورپول توانست با به ثمر رساندن 2 گل توجه بزرگترین مربی های تاریخ (سر الکس فرگوسن) را به خود جلب کند ولی لیورپول به خاطر سن کمش از خرید رونالدو صرف نظر کرد.که این امر باعث شددرسال 2003 (18سالگی) رونالدو مقابل تیم منچستر یونایتد بازی کرد و استعداد های خودش را شکوفا کرد و مورد توجه تیم و بازیکنان قرار گرفت و به تیم فوتبال منچستر یونایتد پیوست و در کنار دیگر بازیکنان حرفه ای توانست بازی کند.

با پشتکار وتلاش های پی در پی توانست،به عنوان یکی از بهترین بازیکنان لیگ برتر انگلیس خود را معرفی کند.در این بازه ی زمانی که او تنها 20سال سن داشت پدرش را به دلیل مصرف بی رویه الکل از دست داد. اما رونالدو در سال 2007 رکورد 40 ساله ی تاریخ باشگاه را شکست و همچنین صاحب کفش طلای اروپا شد و محبوبیتش اوج گرفت.

دوران کودکی کریستیانو در کودکی

کودکی رونالدو

کریستیانو رونالدو به عنوان آخرین فرزند در روز 5 فوریه چشم به جهان گشود. مادرش ماریا آشپز بود و پدرش باغبان و همچنین مسئول تدارکات تیم فوتبال آندرونیها بود. رونالدو یک برادر بزرگتر و چهار خواهر داشت و آنها خانواده فقیری بودند به طوری که 4 خواهر و برادر تنها یه اتاق داشتند. رونالدو فوتبالش را به صورت جدی از 8 سالگی با تیم محلی آندورنیها و سپس به باشگاه ناسیونال مادیرا رفت و در سن 12سالگی با عقد قرار داد پنج ساله به آکادمی باشگاه اسپورتینک لیسبون پیوست و در همان لحظه به تیم ملی زیر 16 سال پرتغال پیوست.وی در 14 سالگی پس از پرتاب صندلی به سمت معلم ش که طبق شایعات که لهجه رونالدو را مسخره کرده رونالدو اخراج و برای همیشه قید درس خواندن را زد و تمام وقت خود را با حمایت مادرش صرف فوتبال کرد.

در 15 سالگی بیماری قلبی اش می توانست باعث کنار گذاشتن فوتبال او شود اما باشگاه از او و خانواده اش حمایت کرد و با عمل جراحی مشکلش حل شد.

زندگی شخصی رونالدو

زندگی شخصی کریستیانو رونالدو

در سال 2010 وقتی کریستیانو رونالدو 25 سال سن داشت اولین فرزند نخست او در 17 ژوئن 2010 در آمریکا به دنیا آمد که هویت مادرش مشخص نبود. او اسم پسرش را کریستیانو رونالدو جونیور گذاشت و حضانت کامل فرزندش را به عهده گرفت. رونالدو در همان سال اولین رابطه ی جدی خود را با مدل معروف روسی ایرینا شایک آغاز کرد و پس از گذشت 5 سال از وی جدا شد پس از جدا شدن شایک رونالدو رابطه دیگری را آغاز نکرد تا اینکه با مدل 19 ساله اسپانیایی نام جورجینا رودریگز آشنا شد. وجورجینا از زمانی که در فروشگاهی کارمیکرد مورد توجه رونالدو قرار گرفت رابطه آنها جدی تر از رابطه های قبلی رونالدو به چشم می آمد. و آنها صاحب یک دختر به اسم آلانا مارتینا هستند. هم اکنون رونالدو صاحب 4 فرزند می باشد.

او پس از سونامی 2004 دراندونزی و زنده پیدا کردن پسری که پیراهن تیم ملی پرتغال را بر تن داشت یک خانه برای آن پسر خرید تا زندگی کند.نام آن پسر مارتونیز بود و هم اکنون در تیم اسپورتینگ لیسبون بازی می کند.

رونالدو موزه ای در فونچال دارد که عکس های کم یاب و جوایزی که در گذشته به دست آورده را در آن نگهداری می کند. اسم آن موزه (موزهCR7) است.

دین کریستیانو رونالدو مسیحی کاتولیک است.

شایعاتی درباره کریستیانو رونالدو

در اکتبر 2005 رونالدو به اتهام تجاوز جنسی به زنی در هتلی  در لندن بازداشت شد و با قید وثیقه آزاد شد. رونالدو این اتهام را تکذیب کرد و در نوامبر 2005 در اسکاتلند یا رد به دلیل ناکافی بودن مدارک از این اتهام تبرئه شد. رونالدو بعد از این ماجرا در بیانیه ای اعلام کرد(من همیشه قوی هستم و بر بی گناهی ام تاکید میکنم و خوشحالم که این ماجرا به پایان رسید تا بتوانم روی بازی کردن در منچستر یونایتد تمرکز داشته باشم.

شخصیت کریستیانو رونالدو

رونالدو به خاطر علاقه زیاد به شماره 7، دوست دارد که هفت فرزند داشته باشد. رونالدو یکی از بهترین خیران بین بازیکنان جهان است که برای درمان بچه های سرطانی تا به حال کم نذاشته بود.

او در سال 2011 کفش طلای خود را برای احداث مدرسه ای در فلسطین فروخت و علاوه بر بازی های خیر خواهانه کمک های مالی زیادی برای ساخت بیمارستان نیز داده است.

وی روی بدنش نه خالکوبی دارد نه سیگار میکشد و به خاطر اینکه پدرش به خاطر اعتیاد الکل از دست داده بود الکل هم مصرف نمی کند تا بتواند مرتب خون اهدا کند.

چربی بدن رونالدو فقط 10 درصد است و در سرعت نیز یک شگفتی است و سریع می دود. از لحاظ فیزیکی ، او 185سانتی متر قد و 80 کیلو وزن دارد و تا 2 متر 93 سانتی متر می پرد.

او در سال 2014به عنوان پردرآمدترین بازیکن جهان انتخاب شد.

رونالدو همیشه تلاش کرده به کسانی که در جامعه با مشکلات زیادی مواجه هستند کمک کند. او قلب پاک و بزرگ خود را نشان داده است.هیچ وقت در کمک به مردم بی بضاعت کم نمیگذارد و همیشه بخشی از درآمدش را به این کار اختصاص می دهد.

آغاز زندگی حرفه ای کریستیانو رونالدو

اسپورتینگ لیسبون

او در آکادمی به اسپورتینگ لیسبون پیوست.او تنها بازیکن در رده های سنی نوجوانان زیر 16 سال و همچنین زیر 17 و 18 سال نیز بازی کرده و در نخستین بازی لیگ خود در رده زیر 16سال دو گل به باشگاه فوتبال موریرنز زد او در تیم ملی زیر 17 سال نیز به خوبی ایفای نقش کرد.

در سال 2003 بارسلونا قصد به دست آوردن رونالدو را داشت اما او سرانجام به تیم منچستریونایتد پیوست و الکس فرگوسن او را به یک اسطوره بازیکن فوتبال تبدیل کرد.

منچستریونایتد

رونالدو موفق شد با شیاطین سرخ بازی کند و در سه قهرمانی در لیگ جزیره را تجربه کرد .همچنانکه دو قهرمانی در جام اتحادیه و یک قهرمانی در جام حذفی کسب کرد . درنوامبر و دسامبر 2006 رونالدو به عنوان بازیکن برتر ماه لیگ اسپانیا برگزیده شد.او پس از رابی فابلر و دنیس سومین بازیکن تاریخ لیگ اسپانیا است. رونالدو 2 ماه متوالی به عنوان بازیکن برتر برگزیده شد و او یک بار هم قهرمان جام جهانی باشگاهی شد و در لیگ قهرمانان اروپا یک قهرمانی با منچستر یونایتد به دست آورد. درنوامبر و دسامبر 2006 رونالدو به عنوان بازیکن برتر ماه لیگ انگلستان برگزیده شد. درفصل2007_2008 در ماه دسامبر همین سال توپ طلای فوتبال به ریکادو کاکا داده شد و رونالدو بر جایگاه دوم ایستاد او در پایان فصل کفش طلایه اروپا را به دست اورد.

او قصد داشت در منچستر پیراهن شماره 28 رابپوشد اما الکس فرگوسن درخواست او را نپذیرفت و گفت تو باید حتما شماره 7 رابپوشی که بازیکنان مشهور از جمله جورج بست ,اریک کانتونا,دویدبکهام و برایان رابسون این شماره را بر تن کردند واین یک افتخار برای توست.

رونالدو اولین گل در منچستر را مقابل پورتسموت به ثمر رساند.درماه نوامبر رونالدو هزارمین گل تاریخ را مقابل مدیلزبور به ثمر رساند.

وقتشه این رو هم بخونی : زندگینامه خداداد عزیزی

رئال مادرید

در 26ژوئن 2009 رئال مادرید تایید کرد که رونالدو 1 ژوئیه به این باشگاه خواهد پیوست.رونالدو شش سال با این باشگاه قرار داد امضا کرد. وی به مراتب جام های زیادی کسب کرد و در لیگ قهرمانان اروپا اوج گرفت .

او قهرمانی در لالیگا جام حذفی و اسپانیا و سوپر جام اروپا و اسپانیا را کسب کرد و در لیگ قهرمانان اروپا توانست 4 قهرمانی در این رقابت بزرگی را به دست آورد..ناگفته نماند که با رئال مادرید سه قهرمانی در جام جهانی باشگاهی را هم کسب کرد.

درسال 2012 رونالدو نخستین گل در فصل را مقابل بارسلونا در ورزشگاه نیوکمپ از بازی های ال کلاسیکو به ثمر رساند. رکورد رونالدو آن زمان در مورد گل زنی در پنج بازی متوالی در ال کلاسیکو  بود.

در 26 نوامبر دوباره در دربی مادرید مقابل اتلیکو مادرید گلزنی کرد و یکی از سه تا نامزدهای پایانی کسب توپ طلای فوتبال بود. اما در پایان مسی آن را به دست آورد.رونالدو در سال 2011 در پایان کار خود در رئال گفت: “من دوست دارم تا آخر عمرم در رئال مادرید بمانم و 10 سال دیگر با رئال مادرید قرار داد امضا کنم.”

در سال 2011 ژوزه مورینیو سرمربی رئال مادرید گفت (رونالدو عالی و حیرت انگیز است و من او را با لیونل مسی مقایسه نخواهم کرد.به نظر من امسال رونالدو بهتر از مسی بوده است).

در 2 دسپتامبر 2012 رونالدو گلی که مقابل گرادانا به ثمر رساند گل 200 ام او درلیگ برتر انگلستان لالیگا و لیگ برتر پرتغال محسوب می شد. وی گفت “من طی 149 بازی که در رئال انجام داده ام 150 گل به ثمر رسانده ام.” او یکی از بهترین گل زنان تاریخ رئال مادرید در همه مسابقات محسوب می شود . رونالدو درفینال لیگ قهرمانان اروپا سال 2016 موفق شد آخرین پنالتی را برای رئال مادرید وارد دروازه کند.آخرین بازی آن ها در سن سیرو مقابل اتلتیکو مادرید در 120 دقیقه به نتیجه مساوی 1_1رسیده بودند و رونالدو آقای گل مسابقات شد و به جمع بازیکنانی که سه قهرمانی اروپا در کارنامه خود دارند، پیوست.

یوونتوس

در تاریخ  10 ژوئیه 2018 رونالدو با قرار دادی به ارزش 112 میلیون یورو به باشگاه یوونتوس پیوست. او در آن سال به گران قیمت ترین بازیکن بالای 30سال تبدیل شد. رونالدو اعلام کرد که به یک چالش جدید نیاز داشته وبه همین دلیل تصمیم به ترک رئال مادرید گرفته است. رونالدو در یونتوس دو قهرمانی در سری A را به دست آورده و یک قهرمانی درسوپر جام اروپا را کسب کرد.اما درجام حذفی با وجود صعود به فینال، باز هم ناکام ماند.

پیشنهاد من به شما : بیوگرافی علی کرمی

بازگشت به منچستر یونایتد

رونالدو درسال 2021 پس از ناکامی در یونتوس با قرار دادی دوساله با بند تمدید یک ساله با مبلغ 15 میلیون یورو به علاوه 8میلیون یورو پاداش به منچستر بازگشت.

تیم ملی

رونالدو نخستین بازی ملی خود را در تاریخ  20 اوت 2003 دربرابرتیم ملی فوتبال قزاقستان بازی کرد .او در جام ملت های اروپا 2004 پرتغال، دو گل برای تیم ملی خود به ثمر رساند. نخستین گل رونالدو در بازی ملی در بازی های  گروهی مقابل یونان و گل دوم او مقابل هلند درمرحله نیمه نهایی بود.

افتخارات

افتخارات کریستیانو رونالدو

افتخارات باشگاهی

اسپورتینگ

 • جام برندگان جام اروپا:قهرمانان1996
 • سوپر جام فوتبال پرتغال:2002
 • جام حذفی فوتبال پرتغال:2002
 • لیگ برتر فوتبال پرتغال:2002

منچستر

 • جایزه براوو2004
 • جایزه برتر فوتبال انگلستان:07-2006 -2007-2008
 • جام حذفی فوتبال انگلستان:قهرمان:04-2003 نایب قهرمان :09-2004 07-2006
 • کارلینگ کاپ:2006-2005-2009-2008
 • جام خیریه انگلستان:2007
 • لیگ قهرمانان اروپا:قهرمان:08-2007 نایب قهرمان :09-2008
 • سوپر جام اروپا 2008
 • جام باشگاه های فوتبال جهان:2008

رئال مادرید

 • لا لیگا:12-2011-2017-2016
 • کوپا دل ری:قهرمانان11-2010-14-2013 نایب قهرمان 13-2012
 • سوپر کوپا د اسپانیا: قهرمانان2012 نایب قهرمان 2011-2014
 • لیگ قهرمانان اروپا:14-2013-16-2015-17-2016-18-2017
 • جام باشگاه های فوتبال جهان:2014-2016-2017

یوونتوس

 • سری آ:19-2018 -2020-2019
 • سوپر جام ایتالیا 2018-2021
 • کوپا ایتالیا:2021-2020

 

افتخارات ملی

پرتغال

 • جام جهانی: مقام چهارم 2006
 • جام ملت های اروپا: قهرمان 2016
 • نایب قهرمان: 2004
 • لیگ ملت های اروپا: قهرمان 2019

افتخارات فردی

 • توپ طلای اروپا:2017,2016,2014,2008,2000,2008
 • ستارگان تیم های فینالیست جام های اروپا تیم منتخب جام ملت های اروپا:2004,2012
 • تیم سال یوفا:2004,2007,2008,2009,2010, 2011,2012,2013,2014
 • بهترین بازیکن سال سرمت بازبی:2007,2008, 2006,07,2003,04,
 • بازیکن جوان سال پی اف ای:2006,07
 • بازیکن سال پی اف ای:2007,2006
 • بازیکن سال اتحادیه نویسندگان فوتبالی 2007,2006
 • بازیکن فصل لیگ برتر انگلستان:2007,2006
 • آقای گل لیگ برتر انگلستان:2007,2008
 • کفش طلای اروپا:2014,2013,2010,2007
 • جایزه بهترین بازیکن مرد سال یوفا: 2015,2013,2014
 • بازیکن سال مجله ورلد ساکر: 2014.2013 .2008
 • جایزه پوشکاش فیفا:2009
 • آقای گل لالیگا: 2016,2017,2014,2015,2013,2014,2010,2011
 • بهترین آقای گل یورو:2020
 • ارزشمند ترین بازیکن لالیگا:2012,2013
 • حضور در تیم سال لیگ قهرمانان اروپا:2014,2015,2013
 • جایزه the best فیفا: 2016 و 2017به عنوان برنده بهترین بازیکن جهان
 • بهترین مهاجم لیگ قهرمانان اروپا درفصل2016,2017

در یورو 2020 رونالدوبه رکورد علی دایی رسید و رونالدو گل های خود را به 109 گل ملی رساند.

در پایان امیدوارم توانسته باشم نظر شما دوست عزیز را جلب کرده باشم و از خواندن زندگینامه کریستیانو رونالدو لذت کافی رو برده باشین.طبق معمول با نظر دادن ما رو همراهی کنید.

 

مطالب بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا