زندگی نامه افراد موفق

زندگی نامه فرهاد مجیدی ⚡️ستاره محبوب استقلال

زندگی نامه فرهاد مجیدی ستاره موفق و دوس داشتنی باشگاه استقلال و سرمربی حال حاضر این تیم را در این مقاله مورد برسی قرار می دهیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

بیوگرافی فرهاد مجیدی

فرهاد مجیدی قادیکلایی معروف به فرهاد مجیدی در 13 خرداد 1355 دیده به جهان گشود .فرهاد متولد و بزرگ شده تهران است اما اصالتی مازندرانی و قائم شهری دارد.

.مجیدی در یک خانواده اصیل با وضعیت اجتماعی و مالی خوب متولد شد.پدر مرحومش بازنشسته نظامی و مادرش خانه دار بود.

میان متنی
متن

مادر فرهاد و فرزاد مخالف حضور دو پسرش در میادین فوتبال و حضور در این رشته بود.اما پدرشان از همه نظر همراه و پشتیبان بود و به انها برای رسیدن به هدفشان کمک میکرد.

چون پدرش کارمند اداره دفاع بود در همان مجتمع های صنایع دفاع زندگی میکردند و در محله پارچین ورامین دوران کودکی را گذراند.

فرهاد مجیدی دو خواهر و یک برادر دارد.برادر بزرگترش فرزاد همچون خود فرهاد مجیدی فوتبالیست بود گرچه نتوانست همانند برادرش بدرخشد و محبوب باشد اما در لیگ برتر و در تیم استقلال سابقه حضور دارد.

دو ازدواج و فرزندان فرهاد مجیدی

فرهاد مجیدی بعد از لژیونری در امارات و بازگشتش به ایران بعد از آشنایی با همسرش در آژانس هواپیمایی ازدواج کرد .پس از مدتی به دلیل اختلافات به وجود آمده این ازدواج به جدایی ختم شد.

در سال 1390 در حالی که مجیدی 35 سال سن داشت بعد از پیوستنش به الغرافه و در قطر برای بار دوم با فرناز مومنی ازدواج کرد ثمره این ازدواج دو فرزند دختر و پسر به نام های تیام و امیر بردیا بود.فرهاد مجیدی به همراه همسر و فرزندانش در تهران زندگی می کند.

فرهاد مجیدی در کنار فرزندانش

زندگی فوتبالی فرهاد مجیدی

زندگی نامه فرهاد مجیدی در این قسمت می خواهیم داستان فوتبالیست شدن فرهاد مجیدی و همچنین زندگی فوتبالی این بازیکن موفق را برسی کنیم همراه ما باشید.

فرهاد مجیدی دوران فوتبال خود را با تیم صنایع پارچین شروع کرد ،بعد از درخشش در این تیم با تیم جوانان کشاورز به توافق رسید بعد از مدتی بازی در این تیم در سال 1374 و در 18 سالگی به تیم بهمن پیوست و توانست بازی های زیبایی را برای این تیم انجام دهد.

دو سال در بهمن حضور داشت 7 گل به ثمر رساند و توانست با بازی های درخشانش مدنظر چند تیم لیگ برتری از جمله استقلال قرار بگیرد  و در سال 1376 در حالی که تنها 20 سال سن داشت با درخشش توانست راهی استقلال شود.

حضور در استقلال

فرهاد مجیدی ستاره استقلال در اولین فصل حضورش در این تیم توانست به قهرمانی لیگ آزادگان دست یابد و اولین قهرمانی خودش را با تیم مورد علاقه اش تجربه کرد.

در فصل 1377-1378 مجیدی توانست در دومین فصل حضورش در استقلال به نایب قهرمانی لیگ آزادگان و نایب قهرمانی جام باشگاه های آسیا دست یابد .

بعد از بازی جنجالی استقلال و فجر سپاسی و حاشیه ها و درگیری های به وجود امده در آن بازی مجیدی با محرومیت 10 ماه مواجه شد و تصمیم گرفت از استقلال جدا شود .

فرهاد مجیدی بعد از جدایی از استقلال تصمیم به حضور در لیگ اتریش و تیم راپید وین گرفت .فرهاد در نیم فصل دوم مسابقات لیگ اتریش در 12 مسابقه ای که برای این تیم به میدان رفت توانست 2 گل را برای این تیم به ثمر برساند.

فرهاد مجیدی در اتریش

 

مجیدی در پایان فصل 2000-1999 لیگ اتریش تصمیم گرفت در سال 1379 بار دیگر به تیم استقلال برگردد اما پس از انجام تنها 6 بازی از این تیم جدا شد.

درخشش و حضور در لیگ امارات

بعد از جدایی از استقلال در سال 1379 به تیم الوصل امارات پیوست .مجیدی 5/5 فصل در الوصل حضور داشت و به یکی از برترین بازیکنان تاریخ این تیم تبدیل شد.مجیدی 68 گل در لیگ امارات 40 گل در جام حذفی و 22 گل در رقابت های خلیج فارس برای این تیم به ثمر رساند.

تلوزیون دبی اسپرت در گزارشی مجیدی را عامل افزایش طرفداران الوصل عنوان کرد فرهاد مجیدی با 130 گل یکی از برترین گلزنان تاریخ این باشگاه به حساب می آید.

فرهاد مجیدی الوصل

در اوریل سال 2003 مجیدی به صورت قرضی برای همراهی العین در لیگ قهرمانان آسیا به این تیم پیوست.تیم العین با شکست دالیان چین در مجموع دو بازی رفت و برگشت در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا که مجیدی زننده یکی از گل های آن بازی بود راهی فینال شد.

در فینال لیگ قهرمانان 2003-2002  العین با شکست تروساسانا تایلند به قهرمانی در این مسابقات رسید و فرهاد مجیدی تنها بازیکن ایرانی لیگ قهرمانان است که توانسته در این مسابقات به قهرمانی برسد.

پس از حضور قرضی در العین مجیدی به الوصل امارات بازگشت و در نیم فصل دوم از فصل 2006-2005 با قرار دادی چهار ماه و قرضی به الاهلی امارات پیوست.

فرهاد مجیدی در الاهلی توانست 6 گل به ثمر برساند و همراه این تیم به قهرمانی در لیگ امارات در فصل 2006-2005 دست یابد.

در سال 1385 با قراردادی دو ساله به ارزش 2 میلیون دلار به النصر امارات پیوست پس از نیم فصل حضور در این تیم به صورت قرضی به تیم الاهلی امارات بازگشت پس از  اتمام قرار داد قرضی خود قراردادش را با النصر فسخ کرد و از این تیم جدا شد.

بازگشت به استقلال

در سال 1386 در زمان مدیرعاملی علی فتح الله زاده برای سومین بار به استقلال پیوست و به همراه تیم مورد علاقه اش در جام حذفی 87-86 و لیگ برتر 88-87 به قهرمانی رسید.

قهرمانی فرهاد مجیدی در استقلال

در سال 2010 نام فرهاد مجیدی در بین 3 نامزد نهایی مرد سال فوتبال اسیا قرار گرفت.

در نظر سنجی برنامه 90 به عنوان مرد سال فوتبال ایران در سال 1389 انتخاب شد و طبق نظر سنجی همین برنامه بهترین بازیکن لیگ برتر 10 نام گرفت.

مجیدی در نظرسنجی سایت فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال (IFFHS) با کسب ۶۳٫۴۷۳ به عنوان محبوب‌ترین بازیکن جهان در سال ۲۰۱۱ انتخاب شد.همچنین فدراسیون بین‌المللی آمار تاریخ فوتبال با ارسال نامه از فرهاد مجیدی برای دریافت جایزه این فدراسیون دعوت به عمل آورد.

جدایی از استقلال

فرهاد مجیدی در پایان نیم فصل 1391-1390 لیگ ایران از استقلال جدا شد و با قرار دادی 4 ماهه به الغرافه قطر پیوست.

پرویز مظلومی سرمربی وقت استقلال دلیل ناکامی استقلال در پایان فصل را جدایی فرهاد مجیدی دانست و از این بازیکن انتقاد های زیادی را کرد.

فرهاد مجیدی در الغرافه 22 بار برای این تیم به میدان رفت و توانست 6 گل را برای این تیم به ثمر برساند و همراه این تیم قهرمان جام حذفی قطر را به دست آورد و با پرچم ایران در مراسم قهرمانی این تیم حضور یافت.

بعد از جدایی از الغرافه فرهاد مجیدی 7 مهر 1391 از دنیای فوتبال خداحافظی کرد اما 81 روز بعد به میادین بازگشت.

در 28 آبان سال 1391 با قرارداد 1/5 ساله برای چهارمین بار به استقلال پیوست .سرانجام فرهاد مجیدی در سال 1392 از خداحافظی خود از دنیای فوتبال خبر داد.

آمار فرهاد مجیدی در استقلال

فرهاد مجیدی محبوب ترین چهره در میان هوادارن استقلال است مجیدی در 11 فصل حضور در استقلال توانست در تمامی فصل های حضورش در استقلال برای این تیم گلزنی کند.

فرهاد مجیدی در دربی

فرهاد مجیدی با 93 گل زده برای استقلال دومین گلزن برتر تاریخ باشگاه استقلال میباشد.

فرهاد مجیدی با 261 بازی برای استقلال یکی از رکورد داران بازی در این تیم میباشد.

بیشترین گل فرهاد مجیدی در یک فصل با پیراهن استقلال مربوط به فصل ۸۹-۸۸ با ۱۷ گل زده میباشد

خداحافظی از دنیای فوتبال

سرانجام فرهاد مجیدی در 7 آبان 1392 در بازی استقلال مقابل مس کرمان بعد از تعویض در دقیقه 88 با بوسیدن چهار گوشه زمین ورزشگاه آزادی و در اغوش گرفتن امیر قلعه نویی سرمربی وقت استقلال از دوران بازیگری خود در فوتبال خداحافظی کرد.

آمار فرهاد مجیدی در تیم ملی

اولین حضور فرهاد مجیدی در تیم ملی در زمان سرمربیگری مایلی کهن در سال 1376 بود که مجیدی در بازی دوستانه مقابل کویت اولین بازی ملی خودش را انجام داد.

فرهاد مجیدی در سال 1389 در دوره مربیگری افشین قطبی از فوتبال ملی خداحافظی کرد در سال 1390 و در سن 35 سالگی توسط کارلوس کیروش به تیم ملی دعوت شد.

اما بعد از چند بازی حضور در تیم ملی در 5 مهر 1390 با ارسال نامه ای به علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال از بازی های ملی خداحافظی کرد.

دلیل خداحافظی فرهاد مجیدی از تیم ملی استفاده از جوانان در عین جوانی و آمادگی فنی ، از حضور و خدمت در مسابقات جهانی تیم ملی کشورشان محروم نشوند.اتفاقی که برای خود مجیدی نیز اتفاق افتاده بود.

فرهاد مجیدی در 46 بازی برای تیم ملی 10 گل را توانست به ثمر برساند.

دوران سرمربیگری فرهاد مجیدی

فرهاد مجیدی بعد از حضور در کلاس های مربیگری در اسپانیا در سال 1397 به عنوان دستیار وینفرد شفر المانی در استقلال انتخاب شد.بعد از کسب نتایج ضعیف توسط وینفرد شفر فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شد.

بعد از چند ماه سرمربیگری در تیم محبوبش و با روی کار امدن استراماچونی فرهاد مجیدی به عنوان دستیار این سرمربی ایتالیایی انتخاب شد بعد از مشکلات مالی استقلال و جدایی استراماچونی از استقلال فرهاد مجیدی برای دومین بار هدایت استقلال را بر عهده گرفت.

مجیدی موفق شد استقلال را به فینال جام حذفی برساند و در لیگ برتر به مقام نایب قهرمانی با این تیم دست یافت اما به دلیل مشکل با مدیرعامل باشگاه استقلال قبل از فینال جام حذفی خبر از جدایی خود را از استقلال داد که شوک بزرگی برای هواداران استقلال بود  سرانجام پس از باخت در فینال جام حذفی مقابل تراکتور از استقلال جدا شد.

فرهاد مجیدی در 20 خرداد 1398 به عنوان سرمربی تیم ملی امید انتخاب شد اما بعد از 2 شکست متوالی مقابل ازبکستان از سمت خود کناره گیری کرد.

در اغاز فصل 98-99 محمود فکری هدایت تیم استقلال را بر عهده گرفت اما باز هم بعد از کسب نتایج ضعیف فرهاد مجیدی با قرار دادی 2/5 ساله هدایت استقلال را بر عهده گرفت.

استقلال در فصل 1400-1401 همراه با فرهاد مجیدی تا پایان هفته دهم لیگ برتر صدرنشین است هواداران استقلال امید زیادی به درخشش ستاره محبوب خود به عنوان سرمربی در این تیم دارند.

فرهاد سرمربیگری استقلال

خاطره جالب فرهاد مجیدی از دوران کودکی خودش

در زمان کودکی همیشه همین طور بودم مادرم به من و فرزاد میگفت بروید اتاق و درس بخوانید اما منو فرزاد با جوراب توپ درست می کردیم و شروع به فوتبال بازی کردن می کردیم .من عاشق مجید نامجو مطلق بودم و برای همین به پیراهن شماره 7 علاقه داشتم و 7 می پوشیدم .فرزاد برادرم هم عاشق شاهرخ بیانی بود.

باهم تک به تک در خانه فوتبال بازی می کردیم و من در حین بازی گزارشگری میکردم.یادش بخیر بسیاری از مجسمه هایی که مادرم خودش درست می کرد را می شکستیم .

می خواهم درمربیگری دو برابر زمان بازی کردنم موفق باشم و افتخارات کسب کنم.

آمار فرهاد مجیدی در دربی تهران (پرسپولیس-استقلال)

در سال 76 فرهاد مجیدی در اولین تجربه حضور خود در دربی با نتیجه 3-0 تیمش مقابل رقیب سنتی خود پرسپولیس تن به شکست داد.

فرها مجیدی ستاره محبوب باشگاه استقلال 4 بار توانسته در دربی گلزنی کند. بعد از غلام حسین مظلومی و علی جباری با 5 گل زده در دربی فرهاد مجیدی سومین گلزن برتر دربی برای استقلال محسوب میشود.

فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی استقلال بعد از شکست در لیگ 1399-1400 مقابل پرسپولیس توانست در جام حذفی مقابل پرسپولیس در ضربات پنالتی به پیروزی برسد که این دومین پیروزی فرهاد در جام حذفی در مقابل پرسپولیس به عنوان سرمربی بود.

فرهاد مجیدی طی 18 حضور در دربی که 16 بار آن به عنوان بازیکن و دو بار به عنوان سرمربی حضور داشته است.4 پیروزی 9 تساوی و 5 شکست را تجربه کرده است.

وقتشه که بخونی:زندگی نامه علی کریمی

علایق فرهاد مجیدی

● عاشق فیلم و سینما رفتن است

● هنرمند محبوبش امین حیایی و بهرام رادان است

● موسیقی لایت و آرامش بخش را می پسندد

● مثل هر انسان دیگری از دروغ متنفر و اما فردی صبور است

● از میان باشگاه های خارجی به اینتر و میلان علاقه مند است

● خواننده محبوبش شادمهر است

● بهترین خاطره اش سفرش به کربلا همراه با تیم پاس بود

افتخارت فردی و باشگاهی فرهاد مجیدی

در این قسمت از زندگی نامه فرهاد مجیدی می خواهیم افتخارات فردی و باشگاهی این ستاره محبوب باشگاه استقلال را برسی کنیم و همراه ما باشید.

 • قهرمانی در جام آزادگان ۷۷–۷۶ به همراه تیم استقلال تهران
 • قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا ۰۳-۲۰۰۲ به همراه تیم العین امارات متحده عربی
 • قهرمانی در لیگ امارات ۲۰۰۷–۲۰۰۶ به همراه تیم الاهلی
 • قهرمانی در جام حذفی ۸۷–۸۶ به همراه تیم استقلال تهران
 • قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۸۸–۸۷ به همراه تیم استقلال تهران
 • قهرمانی در جام حذفی قطر ۲۰۱۲–۲۰۱۱ به همراه تیم الغرافه قطر
 • قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۲–۹۱ به همراه تیم استقلال تهران

ملی

 • قهرمانی در مسابقات فوتبال غرب آسیا ۲۰۰۴

فردی

 • برترین گلزن ایرانی در مسابقات باشگاهی آسیا (۲۳ گل – جام در جام آسیا، جام باشگاه‌های آسیا و لیگ قهرمانان آسیا):
 • نامزد دریافت جایزه بهترین بازیکن آسیا در سال 2010
 • تنها بازیکن فوتبال ایرانی دارای عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا ۰۳-۲۰۰۲ به همراه العین
 • محبوب ترین فوتبالیست دنیا در سال 2011 طبق نظر سنجی فدراسیون تاریخ و آمار فیفا
 • دومین گلزن برتر تاریخ باشگاه استقلال تهران

فرهاد مجیدی با ۹۳ گل زده برای استقلال، به عنوان دومین گلزن برتر تاریخ این باشگاه به‌شمار می‌رود

 

 

مطالب بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا