رشد و توسعه فردیزندگی نامه افراد موفق

زندگینامه خداداد عزیزی غزال تیز پای آسیا + عکس

زندگینامه خداداد عزیزی، یکی از مقالاتی که به  درخواست های زیاد شما عزیزان نوشته شده است.امیدوارم لذت ببرید و در انتها ، نظرات خودتون رو برامون بنویسید.

خداداد عزیزی یکی از ثروتمند ترین ، بهترین و بزرگ ترین فوتبالیست های ایرانی است. این فوتبالیست، تلاش ها و فعالیت های بسیاری در تیم ملی و فوتبال ایران انجام داده است.

این فرد تاثیر گذار که همه ی ما آنرا با گلی که در بازی پر حاشیه ای با تیم های کشوری استرالیا و ایران در تاریخ هشت آذر هزار و سیصد و هفتاد و شش ( 1367/09/08 ) (29 نوامبر 1997) در ورزشگاه کریت گراند ملبون (این ورزشگاه در کشور استرالیا وجود دارد)به ثمر رساند می شناسیمش.

میان متنی
متن

خداداد پس از بازنشستگی ، به مربیگری روی آورد و به طور مستقیم دوباره به فوتبال ایران خدمت کرد.

زندگینامه خداداد عزیزی

بیوگرافی خداداد عزیزی

خداداد عزیزی در تاریخ یکم تیر ماه سال هزار و سیصد و پنجاه (1350/04/01 ش)(1971/11/22 ق) در فریمان ، که شهری خوش آب و هوا در استان خراسان رضوی ، در خانواده ای مذهبی و تابع قوانین مسئولیت پذیری و انسان دوستانه متولد شد.

طبق گفته کسانی که درباره زندگینامه خداداد عزیزی اطلاعاتی را ارائه داده اند. هنگامی که جناب آقای عزیزی پنج سال داشته است ، پدرش به خاطر اینکه جلوی خانواده اش شرمنده نشود و بتواند خود و خانواده ی خود را سیر نگه دارد و چیزی برای آنها کم نزارد ، تن به پول نزول داد و از یک فرد نامرد پول کمی دریافت کرد.

پس از یک سال که خداداد شش ساله شد ، پدرش نتوانست پول آن فرد را پس بدهد. به ناچار و با ناراحتی فراوان ، در شبی از شب های سرد زمستانی از شهر فریمان به مشهد رفتند و تصمیم گرفتند که در آنجا زندگی کنند.

هنگامی که آنها نقل مکان کردند ، پدر خانواده شغلی نداشت و تنها منبع درآمد این خانواده به این گونه بود که مادر خداداد کلاه می بافت و خداداد و پدرش در اطراف حرم مطهر امام هشتم شیعیان (امام رضا علیه السلام) بر روی دستشان ، کلاه ها را می فروختند و در آمد کمی از این کار دریافت میکردند.

👇بخش دوم👇

زمستان تمام شد و دیگر نمیشد کلاه فروخت. پدر خداداد با سختی بسیار در خیابان های مشهد کتاب و یا بستنی می فروخت. سر انجام این خانواده پس از سختی های بسیار و پس انداز های کم توانست خانه ای در منطقه رضا شهر مشهد بخرد. ولی هنوز هم توان مالی خانواده کم بود.

سرانجام ، پس از چند سال که توان مالی خانواده بهتر شده بود و خداداد هم در کنار پدرش با توان بیشتر به کار بنایی مشغول بودند ، دیگر غم های آن روزگار از سر خداداد بیرون رفته بود.

این شخص در سن 13 سالگی توانست استعداد خود را در زمینه فوتبال کشف کند. خداداد آنقدر علاقه به فوتبال داشت که حتی اگر کفش هم نداشت با پای برهنه ، در میدان خاکی محله با دوستانش و هم محلی های خود فوتبال بازی می کرد.

خداداد ، در سال های آخر دبستان به فکرش زد که تیمی متشکل از بچه های محله و مدرسه درست کند و به مسابقات فوتبال بین مدرسه ای و محله ای برود و جایزه کسب کند ، تا شاید کمک حال پدرش باشد که خوشبختانه جوایز نقدی بسیاری کسب کرد.

این شخصیت مهم ورزش فوتبال ایران در سن 17 سالگی اولین کار خود را با پیوستن به باشگاه ابومسلم شروع کرد.

پیشنهاد می کنم اینو از دست ندی : زندگینامه مهدی مهدوی کیا

👇بخش سوم👇

در دوران دبیرستان ، در یکی از روز های گذرا در زنگ ورزش با دبیر خود دعوا و جدل کرد و به او توهین کرد. اما با عذرخواهی هم او را نبخشیدند و وی را از دبیرستان حاج تقی آقا بزرگ ، اخراج کردند.

سپس هنگامی که تمام دنیا روی سر خداداد ، خراب شده بود ، به فکرش زد که به مدیر باشگاه بگوید و در کمال ناباوری مدیر باشگاه ابو مسلم به او کمک کرد و او را با کمک برادر خودش در دبیرستان امیر کبیر ثبت نام کرد.

دو سال همه چیز طبق روال خودش پیش می رفت تا اینکه مادر خداداد در سال هزار و سیصد و شست و نه (1369) به بیماری سرطان خون مبتلا شد و به خاطر اینکه خانواده آنها توان مالی نداشت که مادرش را درمان کند ، سر انجام مادر خانواده فوت کرد و خداداد از شدت این غم بسیار شکست خورد و امیدی به زندگی نداشت.

این موضوع به گونه ای بود که پس از دوسال یعنی در سال هزار و سیصد و هفتاد و یک (1371) باشگاه ابومسلم عذرش را خواست.

👇بخش چهارم👇

بعد از این جریانات غم انگیز باشگاه فتح تهران او را خواست و او به زندگی برگشت به گونه ای که تصمیمات بسیار مهمی از قبیل ازدواج گرفت.

پس از یک پیروزی بزرگ و مهم تیم فتح تهران مصاحبه ای با موضوع و درباره زندگینامه خداداد عزیزی از خود او گرفتند که او در بخشی از مصاحبه اش گفت :

پدر من دوست نداشت که من به حوزه فوتبال وارد شوم و همیشه می گفت که باید درس بخوانم.

من می دانستم که پدرم فکر های زیادی برای من در سر داشته است. ولی من همیشه یک حامی داشتم که مادرم بود و معتقد بود که هرکس به هرچه علاقه دارد در آن موفق می شود. وی با خنده این گونه بیان می کرد که روزی از روز ها پدرش نمی گذاشته که به فوتبالش برسد ، ولی مادرش اورا فراری داده و به او گفته ، برایت دعا میکنم تا موفق شوی بزرگ مرد جوان.

خصوصیات اخلاقی

خداداد عزیزی فردی مسئولیت پذیر است و عادت دارد هر چیزی که افراد خانواده اش می خواهند برای آنها فراهم کند اما زود عصبانی می شود ولی قلب مهربان دارد و همیشه طرف حق را می گیرد.

همسر و خانواده خداداد عزیزی

خانواده خداداد عزیزی

طبق گفته سایت Parbook که درباره زندگینامه خداداد عزیزی نوشته است ، این فرد مسئولیت پذیر غم های خود را کنار گذاشته و در سال هزار و سیصد و هفتاد و پنج (1375) وقتی بیست سالش بود به خواستگاری دختری که عاشقش شده بود رفت و جواب بله را از آن گرفت.

فرزندان خداداد عزیزی

خداداد عزیزی پس از اینکه در سال هزار و سیصد و هفتاد و پنج (1375) با همسرش ازدواج کرد. ثمره این پیوند مشترک سه فرزند شد که عبارتند از :

 • فرزند اول خانواده به نام فاطمه عزیزی ، متولد 1376
 • فرزند دوم خانواده به نام امیر حسین عزیزی ، متولد 1384
 • فرزند سوم خانواده که نامی از او در دسترس نیست ، متولد 1389

زندگی یا بازی حرفه ای

خداداد عزیزی بازی فوتبال تکنیکی و حرفه ای با استادانه اش را از سال هزار و سیصد و شصت و هفت (1367) با تیم و باشگاه ابومسلم آغاز کرد. این فرد تاثیر گذار در سال هزار و سیصد و هفتاد و یک (1371) برای پشت سر گذاشتن دوره ی خدمت شیرین سربازی به فتح تهران پیوست و پس از گذشت دو سال یعنی در سال هزار و سیصد و هفتاد و سه (1373) از فتح تهران جدا شد و سر انجام در سال هزار و سیصد و هفتاد و چهار (1374) به تیم بهمن پیوست و به مدت سه سال در آنجا ماند.

عزیزی در سال هزار و سیصد و هفتاد و شش (1376) به عنوان بازیکن قرضی یا کمکی برای تیم مطرح پرسپولیس ، در کاپ باشگاه های آسیا توپ زد طبق اطلاعات بدست آمده این بزرگ مرد پس از سنگ تمام گذاشتن در ترکیب تیم ملی ورزش فوتبال ایران در مسابقات کشوری آسیا 1996 در سال هزار و سیصد و هفتاد و شش (1376) به باشگاه کلن پیوست و ورود خود را به لیگ دسته اول بوندس لیگای آلمان پایه نهاد.

👇بخش بعدی👇

این فوتبالیست ما ، که اوایل شهرتش بود به مدت سه سال در تیم کلن باقی ماند و سر انجام در سال هزار و سیصد و هفتاد و نه (1379) یک فصل (یک سال) در تیمی مشهور ، به نام سن خوزه ارث کوئیکز در MLS لیگ حرفه ای فوتبال آمریکای شمالی و پس از آن دوباره در سال هزار و سیصد و هشتاد (1380) یک فصل در تیم النصر امارات در لیگ این کشور بازی کرد.

خداداد عزیزی در سال هزار و سیصد و هشتاد (1380) به ایران برگشت و در تیم پاس تهران به مدت چهار سال خدمت کرد.

این ملی پوش ماهر ما به دلایلی با سر مربی تیم ملی ایران اختلاف پیدا کرد و این موضوع موجب شد که یک فرد کینه ای ، به نام مبروسلاو بلاژویچ وی را از ترکیب تیم ملی ، برای مقدماتی جام جهانی سال هزار و سیصد و هشتاد (1380) محروم کند.

عزیزی در سال هزار و سیصد و هشتاد و چهار (1384) به تیم دسته یک عقاب پیوست و در نیمه ی فصل دوم لیگ سال هزار و سیصد و هشتاد و پنج (1385) برای تیم مشهور راه آهن بازی کرد.

خداداد عزیزی در چه تیم هایی بازی کرده؟

 • ابو مسلم
 • فتح تهران
 • بهمن
 • پرسپولیس
 • کلن
 • سن خوزه ارث کوئیکز
 • النصر
 • پاس تهران
 • آدمیرا واکر
 • عقاب
 • راه آهن
 • امید ایران
 • ایران

گل های خداداد عزیزی

 • ابو مسلم : 0
 • فتح تهران : 0
 • بهمن : 0
 • پرسپولیس : 4
 • کلن : 10
 • سن خوزه ارث کوئیکز : 3
 • النصر : 2
 • پاس تهران : 23
 • آدمیرا واکر : 0
 • عقاب : 0
 • راه آهن : 2
 • ایران : 11

پیشنهاد من به تو: زندگی نامه فرهاد مجیدی

ماجرای غزال تیز پای آسیا

بزرگ ترین فوتبالیست ایران ، که در بازی برگشت ایران – استرالیا در تاریخ (29 نوامبر 1997 ق) (1376/09/08 ش) در ورزشگاه کریکت ملبورن  استرالیا گلی را با سختی و دویدن بسیار به ثمر    رساند ، که بعد از آن کشور ایران به جام جهانی راه یافت کسی نبود جز ، خداداد عزیزی که از آن به بعد لقب غزال تیز پای آسیا را به این فرد بزرگ دادند.

بازنشستگی خداداد عزیزی

سر انجام ، موقع خدا حافظی و رفتن یا برکنار شدن از بازی فوتبال در زندگینامه خداداد عزیزی فرا رسیده بود.

او در سال هزار و سیصد و هشتاد و چهار (1384) پس از ضربه به آخرین توپ در پیراهن تیم سر شناس راه آهن از بازی کردن و بازیگری فوتبال خدا حافظی کرد.

مربیگری خداداد عزیزی

مربیگری خداداد عزیزی

خداداد عزیزی ، پس از کنار گذاشتن بازیگری در ورزش فوتبال به مکان و جای آغازین خود برگشت و به تیم ابو مسلم با درجه و عنوان مربیگری رفت و پس از چند سال به درجه ای رسید که خیلی از        مربی ها آرزوی شان ، است که به این درجه برسند و نهایتا سر مربی شد.

عزیزی به دلیل اختلاف با رئیس ها و صاحب نظران باشگاه ابو مسلم و نتیجه های بد تیم ، از سر مربیگری اخراج شد و دوباره مثل جوانی باشگاه ابو مسلم عذرش را خواست.

وی پس از آنکه ، از طرف ریاست تیم یا باشگاه ابو مسلم برکنار شد به عنوان مدیر فنی به تیم پیام مشهد ورود کرد. اما بعد از چند وقت به دلیل مشکلات مالی باشگاه ، از این پست و وظیفه برکناری کرد و انصراف رسمی خود را اعلام نمود.

خداداد عزیزی در مدت مربیگری به باشگاه هایی ورود کرده بود ، که عبارتند از:

 • ابو مسلم
 • پیام مشهد
 • استقلال اهواز
 • شهرداری تبریز
 • سیاه جامگان
 • سپید رود رشت

البته این آقای عزیزی استعداد خوبی در مربیگری نداشت.

به عنوان مثال ، در تیم ابو مسلم در بازی سخت و مهمی تیم را ده نفره کرد و یک نفر را از ترکیب تیم حذف کرد. که این کار موجب اختلاف بین وی و باشگاه شد. این موضوع برای تمامی بینندگان واکنش    بر انگیز بود.

شغل دوم خداداد عزیزی

این فرد باهوش حال که پول زیاد و همین طور شهرت زیادی کسب کرده بود ، به گفته خودش در یک جا نمی نشست و دوست نداشت که بیکار باشد.

خداداد عزیزی ، به غیر از عرصه و یا زمینه فوتبال در کار ساخت و ساز املاک و فروش آن و همین طور در کار های سرمایه گذاری و تجارت نیز مشغول است.

خداداد ، یک گالری طلا فروشی مجلل هم دارد و همچنین از آن طریق توانسته در امارات سرمایه گذاری کند.

اخیرا خداداد عزیزی با فردی که دوست اوست که نامش هم مجید ساعدی فر است ، یک برند یا کمپانی پوشاک را به ثبت رسانده اند که این شرکت پوشاک ورزشی هم ارائه می دهد.

از خداداد فوتبالیست تا جکی چان بازیگر

به گفته ی خود او در مصاحبه ای که نام آن درباره زندگینامه خداداد عزیزی بوده است ، هنگامی که او برای سفری کاری به کشور کره رفته بود ایرانی های مقیم آنجا اطراف و دور وی را شلوغ کرده و از آن عکس یادگاری می گرفتند ، که مردم ایالت کره از ازدهام جمعیت فکر کرده اند که ایشان جکی چان بازیگر فیلم های معروف رزمی – کمدی هستند و با وی عکس به عنوان یادگاری می گرفتند.

آیا خداداد عزیزی افغانی است؟

باید بگویم که جواب خیر است. خداداد عزیزی ملیتش ایرانی است وی در شهر فریمان ، در سال هزار و سیصد و پنجاه (1350) در روز یکم آذر ماه به دنیا آمده است.

خداداد عزیزی شیعه است یا سنی؟

خداداد عزیزی شیعه است. اینها شایعتی می باشند که در فضای مجازی برای این مرد بزرگ گفته و پراکنده شده.

حضور خداداد عزیزی در برنامه های مختلف

وی در برنامه های مختلفی حضور داشته است که در بعضی از آنها صحبت هایی با عنوان زندگینامه خداداد عزیزی شده است و بعضی دیگر صرفا جهت سرگرمی ، مصاحبه و آموزش بوده است.

این برنامه ها عبارت اند از:

 • دورهمی
 • خندوانه
 • شب آهنگی
 • شب های مافیا
 • هم رفیق
 • ستاره ساز

مصاحبه های پر حاشیه و افشاگری های خداداد عزیزی

خداداد عزیزی اخلاقش طوری است که زود عصبانی می شود و نسبت به ناحقی و بدی های      واکنش های زیادی نشان می دهد.

اکثر مصاحبه های این شخص افشاگری از فساد و بدی ها بوده است.

گوشه ای از افشاگری های این فرد :

 • افشاگری از فساد در فوتبال
 • افشاگری از اینکه چرا عادل فردوسی پور اخراج شد
 • افشاگری از حقوق های نجومی بازیکنان فوتبال و تبعیض بین آنها
 • افشاگری از پرداخت نشدن حقوق بازیکنان فوتبال
 • افشاگری از شب بیداری های بازیکنان ورزشی
 • افشا گری از نفوذ سایت های قمار در ورزش فوتبال
 • افشاگری علیه مدیران حسود فوتبال ایران

افتخارات و دستاورد های خداداد عزیزی

خب دوستان و همراهان گرامی ، رسیدیم به مهم ترین بخش از زندگینامه این فرد.

خداداد عزیزی ، در کارنامه اعمالش افتخارات زیادی داشته است که عبارتند از :

 • حضور در تیم منتخب آسیا
 • گرفتن توپ طلای بهترین بازیکن آسیا
 • کسب لقب غزال تیز پای آسیا
 • دریافت عنوان بهترین بازیکن سال فدراسیون فوتبال آسیا

با تشکر از نگاه گرم شما

نظرت رو بنویس

مطالب بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا