زندگی نامه افراد موفق

زندگی نامه بیل گیتس و رازهای موفقیت ثروت مند ترین مرد جهان

زندگی نامه بیل گیتس

زندگی نامه بیل گیتس

سلام سلام  من رها پیروی هستم. قراره امروز اولین آدمی که به‌ عنوان‌ ثروت مند ترین مرد جهان شناختمو بهتون معرفی کنم.  این شما و اینم آقای ثروت جهان برای چندین سال متمادی “بیل گیتس”

هرچند تصور من از ی مرد ثروت مند ی چی فراتر از این تیپ و قیافه بود و اگه بگم دفعه اول ک دیدمش تو ذوقم خورد دروغ نگفتم ولی ایشون با همه این تفاسیر باز هم آپشن قابل توجهی برای دوست داشتنی بودن داره اونم اینه که پول داره .حضرات موافقن؟

میان متنی
متن

خب حالا بریم ببینیم این گیتس خان چه بود و چه کرد؟

ی جوری میگم یاد کتاب تاریخ افتادم آقا محمد خان قاجار چه بود چه کرد؟

خب شوخی بسه کجا بودیم؟؟؟؟ اووووووم آها

گیتس جان چه بود و  چه کرد ؟

خب عرضم به حضور مبارکتان

ویلیام هنری گیتس در 28 اکتبر 1955 در سیاتل، واشنگتن به دنیا آمد. بیل گیتس به عنوان بنیانگذار اصلی مایکروسافت، یکی از تأثیرگذارترین و ثروتمندترین افراد روی کره زمین است. آمارهای اخیر از دارایی او 84.2 میلیارد دلار آمریکا (ژانویه 2017) است. این معادل تولید ناخالص داخلی چند اقتصاد آفریقایی است. در سالهای اخیر از کار تمام وقت در مایکروسافت بازنشسته شده است و در عوض روی کار با بنیاد خیریه‌اش «بنیاد بیل و ملیندا گیتس» ساخته شده است.

زندگی بیل گیتس

برطبق زندگی نامه بیل گیتس پدرش ویلیام گیتس یک وکیل ارشد بود. مادرش مری به عنوان مدیر اجرایی یک بانک بزرگ کار می کرد. خانواده ثروتمند بودند.اما بامدیریت چالش‌های اقتصادی ، برای پرورش و راحتی فرزندان خود به سختی کار کردند.

گیتس در ۱۳ سالگی در مدرسه خصوصی  Lakeside  بود. در اینجا بود که گیتس برای اولین بار با آموزش Basic کامپیوتر آشنا شد. او برنامه‌نویسی را بصورت Basic آموخت و یک بازی ساده «Tic-Tac-Toe» ساخت. گیتس از فرآیند کار باکامپیوترها لذت می‌برد. او با یک شرکت هماهنگ کرد تا زمانی را روی رایانه ها بگذراند و کد منبع را یاد بگیرد‌.

تحصیلات

در سال 1973، گیتس در هاروارد ثبت نام کرد. در آنجا ریاضیات و علوم کامپیوتر خواند. (بعضی منابع نوشتن وکالت خونده و خواسته راه پدرشو ادامه بده.) با این حال گیتس بدون اینکه دوره خود را تمام کند هاروارد را رها کرد. گیتس بیشتر به دنبال برنامه ای زمانی و فرصتی برای  تاسیس شرکت بود.

اینو نخونی از دستت رفته

حالا خوددانی🤷‍♀️🤷‍♂️

زندگی نامه مولانا

بیل گیتس چگونه پولدارشد؟

در پاسخ به این سوال بهتره بپرسید:  چگونه بیل گیتس پولدارشد؟

بیل گیتس مایکروسافت را در سال 1976 تأسیس کرد. زمانی که قراردادی با MITS (سیستم های ابزار دقیق و تله ای) برای توسعه یک سیستم عامل پایه برای میکروکامپیوترهای جدیدشان منعقد کرد. در روزهای اولیه، بیل گیتس هر خط کد را بررسی می کرد. او همچنین در زمینه تجارت مایکروس مانند بسته بندی و ارسال سفارشات شرکت داشت.

روز شانش بیل گیتس

همانطور که در کتاب زندگی نامه استیو جابز بیان شده است. پیروزی بزرگ برای مایکروسافت در سال 1980 زمانی که IBM برای سیستم عامل جدید BASIC برای رایانه های جدید خود به آنها وارد مذاکره شد. در اوایل دهه 1980، آی بی‌ام پیشروترین تولیدکننده رایانه‌های شخصی بود. با این حال، به طور فزاینده ای، تعداد زیادی رایانه های شخصی IBM ایجاد شد.(کامپیوترهای تولید شده توسط شرکت های دیگر و سازگار با آی بی ام). مایکروسافت سخت کار کرد تا سیستم عامل خود را به این شرکت ها بفروشد. بنابراین مایکروسافت موقعیت غالب تولید نرم افزار را درست زمانی بدست آورد که بازار کامپیوترهای شخصی شروع به رونق کرد. از زمان شروع آن، شرکت‌های دیگر تلاش کردند تا جای مایکروسافت را به عنوان ارائه نرم‌افزارهای سیستم عامل رایانه بگیرند. برنامه هایی مانند Microsoft Word و Excel  که به‌ نرم افزار های تاپ تبدیل شده اند.

بیل گیتس و ویندوز

در سال 1990 مایکروسافت اولین نسخه ویندوز خود را منتشر کرد. این یک پیشرفت در نرم افزار عامل بود زیرا رابط های متنی را با رابط های گرافیکی جایگزین کرد. به زودی ماکروسافت به یکی از پرفروش ترین ها تبدیل شد. اکثریت سهم بازار سیستم عامل را به خود اختصاص داد. در سال 1995 ویندوز ۹۵ جدید منتشر شد و استانداردها و ویژگی های موجود را برای سیستم ها تعیین کرد. این نسخه از ویندوز پایه اصلی همه نسخه های آینده از ویندوز 2000 تا آخرین XP و Vista بوده است.

بیل گیتس در طول دوران ریاستش به دنبال تنوع بخشیدن به تجارت مایکروسافت بوده است. به عنوان مثال، مرورگر اینترنت اکسپلور مایکروسافت به مرورگر وب غالب تبدیل شد، دلیل این امر در درجه اول این بود که روی اکثر رایانه های جدید از قبل نصب شده بود. در سال های اخیر، اینترنت اکسپلورر شاهد کاهش قابل توجه سهم بازارخود بوده است.

بیل گیتس در این مورد موفق نبود

درست است که در زندکی نامه بیل گیتس شکست تقریبا اصلا وجود نداشته اما یکی از زمینه هایی که مایکروسافت هرگز در آن موفق نبوده است. در زمینه مرورگر های جستجو است. جستجوی زنده MSN برای دستیابی به بیش از 5 درصد از سهم بازار با مشکل مواجه است. از این نظر، مایکروسافت توسط گوگل از رده خارج شده است . با این وجود، شکست مایکروسافت در بخشی از جنبه‌های مختلف بازار نرم‌افزار باعث بی اعتمادی کاربران میشود. در سال 1998 ایالات متحده آمریکا در مقابل مایکروسافت ایستاد. مایکروسافت قرار بود تقریباً به سه شرکت کوچک تقسیم شود. با این حال، در دادگاه تجدید نظر، مایکروسافت به عنوان یک شرکت واحد زنده نگه داشته شد. شرکت مایکروسافت در دهه‌های 1980 و 1990 شرکت کامپیوتری مسلط بود. اما امروزه در مقایسه با گوگل، اکنون به عنوان یک شرکت پیر و رو به زوال دیده می‌شود.

بنیاد بیل و ملیندا گیتس

گیتس با ملیندا فرانسوی (ازدواج در سال 1992) ازدواج کرده است. آنها دارای سه فرزند جنیفر (1996)، روری (1999) و فیبی (2002) هستند. بیل گیتس با همسرش بنیاد “بیل و ملیندا گیتس” را تشکیل داد. گیتس مانند راکفلر به دنبال بررسی مسائل جهانی است که توسط دولت نادیده گرفته شده است . او همچنین به بهبود استانداردهای آموزش مدارس دولتی در ایالات متحده  کمک کرده است. او برای ترویج این هدف در رابطه با فعالیت‌های خیریه و بشردوستانه، 17 میلیارد دلار از طریق بنیاد گیتس کمک کرده است. گیتس همچنین به دنبال اولویت بندی مسائل است که سلامت مردم را بهبود می بخشد تا پروژه های بیهوده.

در کنفرانس TED در سال 2009، او در مورد مالاریا گفت.

“این یک پارادوکس است که چون مالاریا فقط در فقرا است، سرمایه گذاری زیادی برای درمان آن وجود ندارد. به عنوان مثال، بیشتر از مالاریا برای طاسی هزینه می شود. درست است اکنون طاسی چیز وحشتناکی است.[خنده حضار] و ثروتمندان گرفتار آن شده اند، بنابراین این اولویت با طاسی است تا مالاریا.”

گیتس از سال 2008 تمام وقت بر روی علایق بشردوستانه خود کار کرده است. تخمین زده می شود که گیتس و همسرش ملیندا 28 میلیارد دلار از طریق بنیاد خیریه خود اهدا کرده اند .از جمله 8 میلیارد دلار برای بهبود سلامت جهانی.

گیتس گفته است که هیچ فایده ای در نگهداشتن پول نیست. تنها درصد کمی از دارایی خود را به فرزندانش می دهد. گیتس در مصاحبه با دیلی تلگراف می گوید:

او با تاکید می گوید: «مطمئناً از نظر غذا و لباس به خوبی از من مراقبت می شود. پول فراتر از یک حد برای من هیچ فایده ای ندارد. کاربرد آن کاملاً در ساختن یک سازمان و رساندن منابع به فقیرترین افراد جهان است.

زمینه های اصلی توجه به امور بشردوستانه بهبود سلامت و به ویژه کمک به کاهش بیماری هایی مانند فلج اطفال که کودکان خردسال را تحت تاثیر قرار می دهد، بوده است. او همچنین برای مسائل زیست محیطی اقداماتی انجام داده و انهارا مورد بررسی قرار داده است. در سال 2015، یک میلیارد دلار به یک پروژه انرژی پاک اختصاص داد. زیرا از فناوری‌های جدید «سبزتر» برای کمک به مقابله با گرمایش جهانی استفاده می‌کرد.

از گیتس در مورد انگیزه اش برای کارهای بشر دوستانه می‌پرسند و او پاسخ می دهد:

این به هیچ دینی مربوط نمی شود. این در مورد کرامت انسانی و برابری است.» او می گوید. «قانون طلایی این است که همه زندگی ها دارای ارزش برابر هستند و ما بایدطوری با مردم رفتار کنیم که دوست داریم با ما رفتار کنند».

خانه بیل گیتس

در سال 1994 بیل گیتس با ملیندای فرانسوی سابق ازدواج کرد. این زوج خانه پیشرفته از نظر تکنولوژی را مشرف به دریاچه واشنگتن ساختند. آنها سه فرزند دارند.

کارهای بشر دوستانه او

در اوج موفقیت، گیتس توجه خود را از تجارت به امور بشردوستانه معطوف کرد. در سال 2000، او و همسرش بنیاد بیل گیتس را تاسیس کردند و از 28 میلیارد دلار به خیریه های تحقیقات علمی و توسعه بین المللی کمک کرد. در همان سال، بیل گیتس از سمت مدیر اجرایی مایکروسافت کنار رفت، هر چند که رئیس هیئت مدیره باقی ماند. از سال 2008، او انرژی خود را صرف مدیریت ینیاد گیتس کرده و کارآفرینی خود را برای مبارزه با بیماری و فقر در سراسر جهان به کار می‌گیرد. تلاش با این بنیاد، از سال 2000، نیم‌میلیون کودک و جان هفت میلیون نفر را که ممکن بود در اثر بیماری‌های عفونی جان خود را از دست بدهند، نجات دهد، تبدیل شده است.

در سال 2016، کمک های بیل و ملیندا گیتس در تجارت، فناوری اطلاعات و بشردوستی جمهوری بین المللی  با مدال آزادی ریاست جمهوری بالاترین افتخار غیرنظامی کشور، قدردانی شد. در بخشی از استند جوایز ریاست‌جمهوری آمده است:

«از کمک به زنان و دختران برای رهایی خود و خانواده‌هایشان از ضعف تا توانمندسازی ذهن‌های جوان در سرتاسر آمریکا، آنها با سخاوتمندی و نوای خود زندگی‌های بی‌شماری را متحول کرده‌اند. بیل و ملیندا گیتس همچنان خوش‌بینی بی‌صبرانه خود را به ما القا می‌کنند که با هم می‌توانیم جهان را آنطور که باید از نو بسازیم.»

پولدار ترین مرد جهان؟

زندگی نامه بیل گیتس

افزایش قیمت سهام در آمازون در پایان سال 2017، ثروت بنیانگذار و بزرگترین سهامدار آن شرکت، جف بزوس را افزایش داد تا جایی که او از نظر دارایی خالص از گیتس های پیشی گرفت. اما در سال 2019، مایکروسافت قراردادی 10 میلیارد دلاری با وزارت دفاع آمریکا امضا کرد برای فضای ذخیره‌سازی داده‌های نظامی و فناوری زیرساخت دفاعی سازمانی مشترک  ارائه کند. ارزش سهام مایکروسافت پس از انتشار اخبار افزایش یافت. آنها چیزی در حدود چیزی نزدیک به 48 درصد افزایش سهام داشتند. شاخص های میلیاردی بلومبرگ دارایی خالص گیتس را154 میلیارد دلار تخمین زد و او را برای مدتی بار دیگر به ثروتمندترین مرد روی زمین تبدیل کرد.

همه گیری جهانی سال 2020 باعث افزایش شدید دیگری در ارزش سهام فناوری از جمله آمازون و مایکرو می شود.

در سال ۲۰۲۱ ایلان ماسک مالک کشور تسلا در صدر جدول پولدار ترین مرد جهان قرار گرفت.

علایق بیل گیتس

 «وقتی در 20 سالگی و اوایل 30 سال بودم، تمام زندگی من روی کار بود. ″این روزها، بهتر است بین کارهایی باشد که دوست دارم دهم را انجام دهم و زمانی را برای گذراندن با خانواده و دوستانم مرخصی بگیرم.”

 1. بازی میکند

گیتس بازی ورق Bridge و بازی تخته Settlers of Catan را بازی می کند.

قبل از بریج، بازی مورد علاقه علاقه گیتس ظاهراً پوکر بود، که او در مدرسه در هاروارد با اشتیاق بازی می کرد و آلن ادعا می کرد که برنده شدن یا از دست دادن صدها دلار در شبانه روز برای گیتس غیر معمول نیست.

او در کتاب زندگی نامه بیل گیتس می نویسد: «والدینم ابتدا به من بریج را یاد دادند، اما من واقعاً بعد از بازی با وارن بافت از آن لذت بردم. ″برای انجام دادن ترکیبی از استراتژی های خوب و کار گروهی استفاده میکردیم. وقتی با هم هستیم همیشه برای انجام چند بازی وقت پیدا می کنیم.»

بافت خود را صرف بازی بریج می کند و به واشنگتن پست می گوید : «این بهترین تمرین برای مغز است.» دروس بافت‌های کسب‌وکار را در بریج می‌بیند و به CBS News می‌گوید: «شما باید به همه واقعیت‌ها نگاه کنید. شما از چیزهایی که دیده اید، باید شنیده اید، استنباط کنید. باید نظریات نادرست در مورد چیزی را کنار بگذارید زیرا گاهی اوقات شواهد بروز میکند.

در مورد Settlers of Catan، گیتس می‌نویسد: «این بازی رومیزی تمدن‌ساز در خانواده من مورد علاقه است. ملیندا، بچه‌هایمان، و من ساعت‌های زیادی را صرف خرید و فروش منابع، ساختن جاده‌ها و استراتژی‌ برای اینکه اولین نفری باشیم که به 10 امتیاز پیروزی می‌رسیم.»
به گفته نیویورک تایمز،تحقیقات سال 2014 توسط دانشگاه ویسکانسین مدیسون نشان داد که پذیرفتن فعالیت‌های شناختی مانند بازی‌های کارتی برای سلامت مغز مفید است.

 2. ورزش

رفتن به زمین تنیس راهی برای آرامش گیتس است. او می نویسد: “من تمام زندگی ام را تنیس بازی کرده ام.”

در حالی که عموماً تنیس را به شیوه‌های پیش پا افتاده‌ای بازی می‌کند، اما هر چند گاهی با بازی کردن با افرادی مانند راجر فدرر این کار را انجام می‌دهد.

گیتس درباره این موضوع گفت: «نمی‌توانم بگویم که آرامش‌بخش‌ترین بازی تنیس بود که تا به حال بازی کرده‌ام، اما بسیار سرگرم‌کننده بود.»

ریچارد برانسون، میلیاردر همکار، نیز یک طرفدار تنیس است و می گوید درس هایی که در زمین آموخته است به موفقیت در تجارت نیز منجر می شود.

برانسون در پستی در لینکدین می نویسد: «یک درس کلیدی که آموخته ام، که بسیار فراتر از هرچیزی کاربرد دارد، این است که هر نقطه را جداگانه بررسی کنم. “آخرین اشتباه را فراموش کنید و به چالش بعدی بروید. تنیس، مانند تجارت، آنقدر سریع پیش می‌رود که اگر حتی برای چند دقیقه به گذشته فکر کنید، فرصتی از بین می‌رود و آن لحظه از دست می‌رود.»

3.خواندن کتاب

گیتس برای تایم می نویسد: «به طور متوسط، من سعی می کنم هفته ای یک کتاب بخوانم و همیشه یک کیف کامل از آنها را در تعطیلات می آورم.

در حالی که گیتس ممکن است آن را آرامش بخش بداند، او همچنین از مزایای علمی خواندن لذت می برد. به عنوان مثال، تحقیقات منتشر شده توسط استنفورد نشان داد که خواندن دقیق یک رمان باعث افزایش جریان خون در مناطقی از مغز می شود که کمتر از آنها استفاده شده است.

به گفته وارن بافت و مارک کوبان، اختصاص زمان به مطالعه نیز می تواند برای موفقیت در حرفه شما حیاتی باشد. کوبان در وبلاگ خود می نویسد، در حالی که “بیشتر مردم برای کسب مزیت دانش وقت نمی گذارند”، او سعی می کند روزی سه ساعت را صرف مطالعه کند تا هوشیار بماند.

او در مستند HBO با عنوان «وارن بافت شدن» می‌گوید: برای بافت، این به معنای صرف «پنج یا شش ساعت در روز برای خواندن» است.

 4. کاوش در کره زمین

در نهایت، گیتس برای سفر وقت می گذارد. او به روزنامه تایم می گوید که یک سفر به ویژه تأثیری در تغییر زندگی داشت.

او می نویسد: «در سال 1993، ملیندا و من از تانزانیا، کنیا، و زئیر (جمهوری دموکراتیک کنگو کنونی) بازدید کردیم. “آن سفر زندگی ما را تغییر داد و الهام بخش ما شد تا بنیاد خود را راه اندازی کنیم و زودتر از آنچه برنامه ریزی کرده بودیم درگیر امور بشردوستانه شویم.”

5. دوره های انلاین

گیتس می گوید که علاوه بر مطالعه، یکی دیگر از علایق او در اوقات فراغت، گذراندن دوره های آموزشی آنلاین در زمینه های مختلف است.

6. علاقه به چیزبرگر

غذای مورد علاقه او یک چیزبرگر معمولی است.

عشق او به همبرگرها به قدری شناخته شده است که یکی از همکارانش در بنیاد گیتس، جو سرل، زمانی است: «اتاق های هتل پر از کوکای رژیمی. و چیزبرگر برای ناهار، مهم نیست که هستی. اگر فرصت ناهار را با بیل داشته باشید، در حال خوردن همبرگر هستید. همیشه یک نفر فرستاده می شود تا کیسه های همبرگر را بگیر…” همچنین قابل توجه است که در طول مدتی که به عنوان کارگر تمام وقت در مایکروسافت کار می کند، معمولاً هر روز برای ناهار همبرگر داریم.

مطالب بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا