زندگی نامه افراد موفق

زندگی نامه شهاب حسینی ⚡️سوپر استار پر افتخار سینمای ایران

زندگی نامه شهاب حسینی بازیگر و مجری موفق سینمای ایران که چندین جایزه بین المللی و داخلی را کسب کرده و یکی از موفق ترین بازیگران سینمای ایران به شمار می رود را در این مقاله از سایت انیشتن می خواهیم مورد برسی قرار دهیم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

بیوگرافی شهاب حسینی

سید شهاب الدین حسینی تنکابنی معروف به شهاب حسینی در 14 بهمن 1352 دیده به جهان گشود.اصالتا از تنباکن مازندران است یک برادر بنام سید مهدی و دو خواهر دارد. شهاب حسینی فرزند بزرگ و اول خانواده است .

مهدی برادر شهاب حسینی به موسیقی علاقه خاصی دارد و در این زمیینه فعالیت دارد. شهاب چند سالی را در کودکی به همراه خانواده در خرم آباد گزراند.

میان متنی
متن

سید فخرالدین حسینی پدر شهاب حسینی از معلمان و مدیران آموزش پرورش بود.مادر شهاب حسینی امداد گر سیار بود که باعث شد شهاب و خانواده اش چند سالی را بخاطر شغل مادرش در خرم آباد سکونت کنند.

متاسفانه پدر شهاب حسینی در بهمن 1393 در گذشت.

دلیل ترک تحصیل و انصراف از دانشگاه شهاب حسینی

شهاب حسینی دیپلم رشته انسانی دارد بعد از دو سال تحصیل در دانشگاه آزاد تهران در رشته روانشانسی برای مهاجرت به کانادا از دانشگاه انصراف داد.

مصاحبه شهاب حسینی در مورد ترک تحصیلش از دانشگاه :عمویم در کانادا اقامت داشت. و منم قصد داشتم سریعتر به کانادا بروم همین تصمیم باعث شد درس را نیمه کاره رها کنم .

برای رفتن به کانادا نیاز به کارت پایان خدمت داشتم برای همین تصمیم گرفتم به سربازی بروم .در هجدهمین ماه از سربازیم به دلیل خون ریزی معده به بیمارستان منتقل شدم و بعد از آن معافیت گرفتم.

ازدواج شهاب حسینی

شهاب حسینی در سال 1374 وقتی 22 سال سن داشت با پریچهر قنبری همکار خود در تئاتر ازدواج کرد.

ثمره این ازدواج دو فرزند پسر به نام محمد امین و امیر علی است. محمد امین 18 سال و امیر علی 10 سال سن دارند.

شهاب حسینی در کنار همسرش

بیوگرافی پریچهر قنبری همسر شهاب حسینی

پریچهر قنبری همسر شهاب حسینی متولد 4 دی 1359 در تهران است.فارغ التصیل رشته چهره پردازی از دانشگاه تهران است علاقه مند به گریم است و در این حوزه فعالیت دارد.

پریچهر قنبری یک خواهر و یک برادر دارد و اخرین فرزند خانواده است.در فیلم ساکن طبقه وسط به کارگردانی همسرش شهاب حسینی ایفای نقش کرده است و تجربه بازیگری هم دارد.

ماجرای ازدواج شهاب حسینی از زبان خودش

تا قبل از اینکه با همسرم اشنا شوم قصد ازدواج نداشتم تا اینکه روزگار مارا در برابر هم قرار داد.به همسرم پیشنهاد آشنایی بیشتر را دادم اما همسرم قبول نکرد و اعتقادی به این نوع اشنایی نداشت و گفت اگر کسی عاشق است و تمایل قلبی برای رسیدن به دختر مورد علاقه اش را دارد،باید صادقانه در این راه جلو برود.

بنابراین موضوع را با خانواده ام در میان گذاشتم و مصمم به ازدواج شدم.نیمه گمشده زندگیم را پیدا کرده بودم بعد از طی شدن رسوم بعد از 3 ماه نامزد کردیم و نهایتا بعد از سختی های فراوان بعد از 3 سال ازدواج کردیم و زندگی مستقل خود را تشکیل دادیم.

در آن زمان سید شهاب الدین حسینی بودم فقط همین خلاصه که از صفر و در کنار هم شروع کردیم و تا به امروز با تمام سختی ها و فراز و نشیب ها در تمام مدت در کنار هم بودیم.

کافه داری شغل دوم شهاب حسینی

شهاب حسینی علاوه بر بازیگری و کارهای هنری یک کافه در محدوه لواسان دارد که اداره و مدیریت کافه هنر برعهده همسرش پریچهر قنبری است و برادرش مهدی هم عموما به انها در اداره و مدیریت کافه کمک می کند.

کافه هنر شهاب حسینی

ماجرای طلاق و سکته شهاب حسینی

این روز ها بازار شایعات داغ است که شهاب حسینی هم از آن بی نصیب نمانده است .

شهاب حسینی سوپر استار موفق و پر افتخار کشورمان به دلیل فشار کاری و تنگی نفس راهی بیمارستان شده بود که خبر اشتباه سکته قلبی وی موجب ناراحتی خانواده و پریچهر قنبری همسرش شده بود.

خبر طلاق این بازیگر و سلبریتی پر افتخار شایعه ای بیش نیست که نباید به آن توجه ای کرد و شایعات اشتباهی است که بعضی از رسانه ها برای جلب توجه به آن می پردازند.

آغاز بازیگری شهاب حسینی

شهاب حسینی کار خود در بازیگری را با تئاتر در سال 1374 اغاز کرد و از سال 1377 به عنوان گوینده رادیو و بازیگر نمایش نامه های طنز کارش را ادامه داد.

بعد از گویندگی رادیو در سال 1378 به دعوت کامران ملک مطیعی و نادر سلیمانی اولین حضور خودش در تلویزیون را با برنامه اکسیژن تجربه کرد و شناخته تر شد.

اینو از دست نده: زندگی نامه فرهاد مجیدی

بازی در تلویزیون و سینما

در این قسمت از زندگی نامه شهاب حسینی می خواهیم اولین کارهای شهاب حسینی و مهمترین آن ها که باعث درخشش شده است را مورد برسی قرار دهیم تا انتهای مقاله از سایت انیشتن همراه ما باشید.

شهاب حسینی وقتی 27 سال سن داشت با بازی در سریال پس از باران وارد عرصه بازیگری شد.در دومین سریال خود در سال 1380 با بازی درخشان  در سریال پلیس جوان شناخته تر شد.

در سال 1380 شهاب حسینی  با بازی در فیلم رخساره به کارگردانی امیر قویدل به همراه بازیگرانی چون محمد علی سپانلو و میترا حجار وارد سینمای ایران شد.

شهرت شهاب حسینی در سال 1382 با بازی در سریال تب سرد و مدار صفر درجه در سال 1385 به اوج خودش رسید.

شهاب  در سال 1386 با بازی در فیلم های بچه های ابدی ،شمعی در باد،محیا و دل شکسته شناخته تر شد و در سال 1386 برای بازی در فیلم محیا توانست دیپلم افتخاری بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فجر را دریافت کند.

شهاب حسینی با بازی در فیلم های درباره الی ساخته اصغر فرهادی ،سوپر استار،حوالی اتوبان و پرسه در مه بازی های متفاوت و قابل توجهی را از خود به نمایش گذاشت.

شهاب حسینی با بازی در فیلم سوپر استار ساخته تهمینه میلانی به اوج شهرت و محبوبیت رسید.حسینی برای بازی در فیلم سوپر استار توانست سیمورغ بلورین بهترین بازی گر نفش اول جشنواره فیلم فجر را دریافت کند.

سوپر استار سینمای ایران برای بازی در فیلم های پرسه در مه و درباره الی جایزه بهترین بازیگر نقش اول جشنواره خانه سینما را بدست آورد.

فیلم سینمایی نیلوفر در سال 2008 به کارگردانی سابین ژمایل اولین تجربه کار شهاب حسینی با کارگردان غیر ایرانی بود.

شهاب حسینی در سال 1389 برای دومین بار با اصغر فرهادی همکاری کرد و در فیلم جدایی نادر از سیمین به ایفای نقش پرداخت.شهاب حسینی با بازی در این فیلم توانست اولین جایزه بین المللی خود را بدست بیاورد .

حسینی توانست خرس نقره ای بهترین بازیگر مرد جشنواره بین المللی فیلم برلین را در سال 2011 کسب کند و همچنین تندیس زرین بهترین بازیگر مکمل مرد جشنواره جشن خانه سینما و دیپلم افتخار جشنواره فیلم فجر را دریافت کند .

شهاب حسینی در جشنواره برلین

بازی درخشانش در این فیلم باعث شد مورد توجه انجمن بین الملی سینما و فیلم قرار بگیرد و نامزد دریافت جایزه ای سی اس به عنوان بهترین بازیگر مرد شود.

شهاب حسینی در نظر سنجی برنامه هفت به انتخاب مردم به عنوان بهترین بازیگر دهه 80 انتخاب شد.

بهترین جایزه فردی در تاریخ سینمای ایران

سوپر استار موفق سینمای ایران در سال 1394به پروژه هفتمین فیلم بلند اصغر فرهادی پیوست و در فیلم فروشنده ایفای نقش کرد.

این فیلم سومین همکاری شهاب حسینی با اصغر فرهادی بود که شهاب حسینی در سال 2016 توانست با این فیلم به موفقیت های بزرگی دست یابد.

 

شهاب حسینی با بازی در فیلم فروشنده توانست تندیس بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن را به دست آورد.این جایزه برای نخسین بار در تاریخ سینما و هنر ایران کسب شد.

شهاب حسینی در جشنواره کن

 

شهاب حسینی در همان سال 2016 توانست جایزه جایزه بهترین بازیگر مرد را در جشنواره فیلم اکشن ان فیلم امریکا را برای بازی در فیلم هیس !دخترها فریاد نمی زنند را کسب کند.

لیست جوایز فردی شهاب حسینی

 • بهترین بازیگر مکمل نقش مرد جشنواره پکن (فیلم اولین برف )
 • بهترین بازیگر نقش اول مرد از جوایز سینمایی یوسی در کشور فنلاند (فیلم اولین برف)
 • بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره مولین دو ری اسپانیا (فیلم آن شب )
 • بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره فیلمهای ایرانی سانفرانسیسکو( فیلم هزارتو)
 • نشان شوالیه کشور فرانسه
 • مدال طلائی بهترین دستاورد هنری از دانشگاه ALU کالیفرنیا
 • بهترین بازیگر مرد در جشن خانه سینما (فیلم فروشنده)
 • بهترین بازیگر مرد در جشن حافظ (فیلم فروشنده)
 • جایزه ویژه و تندیس دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد از جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت (فیلم شوق پرواز)
 • بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره مردمی فیلم و عکس چهل چراغ (فیلم دل شکسته)
 • بهترین کارگردانی از جشنواره فیلم Action on فیلم آمریکا (کارگردانی فیلم طبقه وسط)
 • بهترین بازیگر از جشنواره فیلم Action on فیلم آمریکا (فیلم هیس !دختر ها فریاد نمی زنند)
 • نخل طلا جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن ( فیلم فروشنده )
 • تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره بین‌المللی فیلم شهر ( فیلم تعبیر خواب )
 • سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر ( فیلم دوران عاشقی)
 • بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم لیسبون (فیلم حوض نقاشی)
 • دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران (حوض نقاشی )
 • بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره بین‌المللی فیلم و تلویزیون دتکتیو فست (تعبیر خواب )
 • هترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره بین‌المللی فیلم یاس (فیلم تنهایی )
 • بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشن خانه سینما (جدایی نادر از سیمین )
 • خرس نقره‌ای جشنواره بین‌المللی فیلم برلین بهترین گروه بازیگران مرد(جدایی نادر از سیمین)
 • دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر (فیلم جدایی نادر از سیمین)
 • دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر( فیلم درباره الی)
 • سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر (فیلم سوپر استار)
 • دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد در بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر (برای فیلم محیا)
 • تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران ( فیلم درباره الی)

کارگردانی شهاب حسینی

شهاب حسینی اولین بار در سال 1392 با فیلم ساکن طبقه وسط اولین تجربه کارگردانی خودش را بدست آورد.فیلم مقیمان کجا جدیدترین تجربه کارگردانی شهاب حسینی است که پریناز ایزدیار و آرمان درویش در کنار شهاب حسینی در این فیلم ایفای نقش می کنند.

تهیه کنندگی

فیلم خورشید نیمه شب به کارگردانی شبیر شیرازی و تهیه کنندگی شهاب حسینی اولین تجربه شهاب حسینی در سال 1394 است.

38 نقش در یک فیلم

نخستین کارگردانی شهاب حسینی در سینما فیلم ساکن طبقه وسط بود. که خودش نیز در این فیلم حضور داشت و ایفای نقش کرد.سوپر استار سینمای ایران در این فیلم نقش 38 فرد ناهمتا را بازی کرد که به خودی خود یک رکورد ویژه محسوب می شود.

قبلا هم در سینمای جهان این اتفاق افتاده بود بازیگرانی چون پیتر سلرز و دیتر هالورن در فیلم های دکتر استانجلاو و دی دی و ارثیه فامیلی همزمان در چند نقش بازی کرده بودند.

زندگی نامه شهاب حسینی

خوانندگی شهاب حسینی

شهاب حسینی به همراه چند تن از دوستان و برادرش مهدی حسینی گروه موسیقی هفت را تاسیس کردند.تا به امروز 4 البوم از این گروه منتشر شده است که شهاب حسینی در البوم یک و دو به گفتن دکلمه پرداخته و در البوم سه و چهار خوانندگی کرده است.

لیست فیلم های سینمایی و سریالی شهاب حسینی

در این قسمت از زندگی نامه شهاب حسینی می خواهیم کلیه کار های تلوزیونی ،سینمایی، رادیویی و … را مورد برسی قرار دهیم همراه ما باشید.

فیلم های سینمایی

 • رخساره
 • آدمک ها
 • واکنش ها
 • این زن حرف نمی زند
 • زهر عسل
 • شمعی در باد
 • الهه زیگوارت
 • گرداب
 • رستگاری در هشت و بیست دقیقه
 • قتل انلاین
 • پیشنهاد 50 میلیونی
 • قصه عشق
 • غیر منتظره
 • بچه های ابدی
 • ایستگاه بهشت
 • نیلوفر
 • محیا
 • پرچم های قلعه کاوه
 • تنهایی
 • دل شکسته
 • سوپر استار
 • درباره الی
 • سایه وحشت
 • اناهیتا
 • حوالی اتوبان
 • پرسه در مه
 • سوت پایان
 • برف روی شیروانی داغ
 • خانه پدری
 • جدایی نادر از سیمین
 • افریقا
 • به امید دیدار
 • من و زیبا
 • هیس!دخترها فریاد نمی زنند
 • حوض نقاشی
 • اشغال های دوس داشتنی
 • تعبیر خواب
 • پنج ستاره
 • ساکن طبقه وسط
 • طعم شیرین خیال
 • دوران عاشقی
 • سایه های موازی
 • امتحان نهایی
 • چهار شنبه
 • فروشنده
 • خورشید نیمه شب
 • برادرم خسرو
 • غلام
 • لابی
 • نلات
 • هزارتو
 • نرگس
 • آن شب
 • شین
 • طلا خون
 • مست عشق
 • اولین برف

مجموعه های تلویزیونی

 • پس از باران
 • همسفر
 • وکیل
 • پلیس جوان
 • تب سرد
 • رقص پرواز
 • مدار صفر درجه
 • شوق پرواز
 • سرزمین مادری
 • شهرزاده (1-2-3)

برنامه تلویزیونی و مجریگری

 • برنامه هم رفیق
 • برنامه زنده سایه روشن
 • برنامه رنگ صبح
 • برنامه برپا برپا
 • برنامه اکسیژن
 • برنامه نیم رخ

رادیو و گویندگی

 • برنامه سحر گاهی
 • گلپانگ شادی
 • صدای ما
 • دو نیمه سیب

دیسکو گرافی (خوانندگی)

 • بدرود
 • اشنای غریب
 • پریچهر
 • خداحافظ
 • خدا
 • پرواز
 • وقت رفتن

مطالب بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا