رشد و توسعه فردیقانون جذب

تجسم خلاق چیست ؟ چگونه با قدرت تجسم به آرزوهایمان برسیم؟

تجسم خلاق یکی از تکنیک هایی که کاربردهای زیادی دارد و در این مقاله از سایت انیشتن به مبحث تجسم و خیال پردازی می پردازیم و این که چطور می توانیم از قدرت تجسم برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی استفاده کنیم.

انسان تبدیل به چیزی می شود که به آن فکر کند و تصور می کند.

تجسم خلاق چیست؟

تجسم خلاق یک تکنیک بسیار قدرتمند و جذاب است که می توانیم به عنوان تمرین بهش نگاه کنیم ،تمرینی که باید بارها در ذهنمون تکرار بشه. در تجسم از نیروی تخیل خودمون برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگیمون استفاده می کنیم .

میان متنی
متن

تجسم تاثیر بسیار زیادی روی ضمیر ناخودآگاه دارد و باعث می شود برای رسیدن به آرزوهایمان مرتب فعال باشیم.

آلفرد مونتاپرت میگه : برای رسیدن به چیزهای بزرگ باید اول رویا پردازی کنید،بعد تجسم کنید ، بعد برنامه ریزی کنید و به آن اعتقاد داشته باشید و در انتها آستین ها را بالا بزنید و دست به کار شوید.

ضمیر ناخودآگاه ما تفاوت بین خیال و دنیای واقعی رو متوجه نمیشه بنابراین با تکرار یک تصور ، اون رو میپذیره و همه چیز در راستای رسیدن به هدف تغییر میکنه.

تکرار دائمی تجسم آرزوهامون باعث میشه حتی در مواجهه با مشکلات هم همچنان هدف های خودمون رو دنبال کنیم.

چطوری تجسم کنیم ؟

چگونه تجسم کنیم

روند تجسم خیلی ساده است و میتواند فقط چند دقیقه طول بکشد ،ولی باید برای رسیدن به نتیجه صبور باشید و مرتب تمرین کنید.

برای شروع باید اول هدف واقعی زندگیتون رو پیدا کنید، وقتی چیزی پیدا کردید که از وارد شدنش به زندگیتون هیجان زده بشید،تجسم وارد عمل میشود.

یک مکان راحت و آرام که چیزی حواستان را پرت نکند پیدا کنید و بشینید ،چشم هایتان را ببندید و تصور کنید به هدفتون رسیدید.

موسیقی آروم خیلی کمک‌تون میکنه…

همه جزییات رو در ذهنتون مجسم کنید ،این کار را بارها و بارها تکرار کنید.

طوری تصور کنید که انگار همه چیز واقعیه، ببینید رسیدن به هدفتون واقعا چه حسی بهتون میده.

اینکه فقط یه تصویر توی ذهنتون ایجاد کنید کافی نیست، باید تمام حواس خودتون رو درگیر کنید. موفقیت رو با تمام وجودتون حس کنید.

کاملا حس کنید که چطور ادرنالین بدنتون زیاد میشه،ضربان قلبتون تندتر میشه،ذوق میکنید،بلند مبخندید یا اشک شوق میریزید و…

احساس کنید ، بشنوید ، بو کنید ، ببینید رسیدن به هدفی که مدت ها دنبالش بودید چه حسی داره.

فقط نگاه نکنید تمرین کنید

خیلی ها به اشتباه فکر میکنند موقع تجسم باید خودشون رو از دید سوم شخص ببینند، یعنی خودشون رو میبینند که به هدفشون رسیدن ولی نه از دید اول شخص، انگار دارن فیلم نگاه می کنند بدون اینکه احساسات خودشون رو درگیر کنند.

از دید اول شخص تجسم کنید، در غیر این صورت فقط دارید تصور می کنید که فرد دیگری به اهداف و آرزوهای شما رسیده است.

مرتب تمرین کنید

روی تجسم کردن تمرکز کنید و جلوی حواس پرتی خودتان را بگیرید.

صبور باشید

تا وقتی به هدفتون برسید،دست از تجسم برندارید. هر چقدر تصویر ذهنیتون قوی تر و واقعی تر باشه ذهنتون راحت تر و سریع تر قبولش میکنه.

اگه مدیتیشن انجام میدید، از این فرصت استفاده کنید و درست بعدش تجسم کنید چون در این زمان به سطح عمیقی از آرامش رسیدید و تمرکز بالایی دارید، در نتیجه راحت میتونید روی اهدافتون تمرکز کنید و تجسمشون کنید.

یه جمله در کتاب هیزم بشکن ،آب بیاور هست که میگه: بزرگ آرزو کن، کار کوچکی رو شروع کن، صرف نظر از نتیجه به شکل خنده داری بهش وفادار بمون.

به نظرم کل فرآیند پیشرفت همینه

چرا تجسم خلاق موثر است؟

تجسم قدرت این را دارد که انرژی فوق العاده ای را در درونمان به وجود بیاورد که در رسیدن به اهدافمان کمک خیلی زیادی به ما می کند. با استفاده از این انرژی ذهن ما آماده دریافت می شود و خود را به شایستگی رسیدن به خواستمان می رساند.

وقتی که درونمان تغییر کند خود به خود دنیای بیرون ما تغییر می کند. انسان موجودی بسیار قدرتمند است و توانایی رسیدن به تمامی اهدافش را دارد.تجسم یکی از راه هایی است که ما را برای رسیدن به اهداف و خواسته هایمان آماده می کند.

چگونه از قدرت تجسم خلاق به درستی استفاده کنیم؟

برای درست استفاده کردن از قدرت تجسم خلاق باید ابتدا کاملا مشخص کنیم که چه چیزی میخواهیم و چه هدفی داریم ،می توانیم به طور کامل و واضح اهدافمان را بنویسم و جزییات را مشخص کنیم.

در هنگام تجسم کردن تصویری واضح و روشن ایجاد کنیم ،هر چقدر دقیق تر تصویرسازی کنیم ارتعاشی که به کائنات میفرستیم قوی تر است.

همیشه با احساس کاملا خوب تجسم کنید در غیر این صورت شما خلاف خواسته هایتان عمل می کنید.اگر احساستان بد باشد شما در واقع از هدفتان دور می شوید و ارتعاش بدی میفرستید. احساس خوب را در خودتان ایجاد کنید،خود را ببینید که به هدفتان رسیدید و شکرگذار هستید.

یکی از راه های اینکه بفهمید احساستان موقع تجسم خوبه یا بد این است که ببینید دلتان می خواهد به تجسم کردن ادامه بدهید یا نه،اگر احساس خوب باشد دوست دارید ادامه بدهید و بیشتر تصور کنید اما اگر احساستان بد باشد می خواهید که زودتر تجسم کردن را تمام کنید.

در هنگام تجسم کردن می توانید از عبارات تاکیدی برای خوب نگه داشتن احساستات استفاده کنید.

افراد موفق جهان از قدرت تجسم استفاده می کنند

جیم کری تصور می کرد که بزرگترین هنر پیشه دنیا می شود. نامه ای به آیندش نوشته بود و هر روز تجسم میکرد.

مایکل جردن همیشه قبل از شروع بازی به صورت ذهنی تمرین پرتاب بسکتبال میکرد.

کریستین رونالدو هر شب قبل از خواب تجسم میکرد تا خوابش ببره

زیدان میگه انقدر تجسم می کردم تا به خواستم برسم

بهتوون در سن 35 یا 38 سالگی ناشنوا میشه و بهترین موزیک هاش رو بعد از اون میسازه،میگه در ذهنم اول نت های موسیقی را می نواختم و گوش میدادم و بعد در بیرون به بهترین آثار موسیقی تبدیل می شدند.

آلبرت انیشتن با تصویرسازی و تخیل توانست تئوری نسبیت را ارائه دهد.

بزرگترین دلیل تصویرسازی:

بزرگترین دلیل تصویرسازی

مغز و بدن دوست داره تجربیات گذشته ای که پر از احساسات و عواطف بوده رو بشینه و هی بهشون فکر کنه. اما بدن و مغز که تا حالا آینده رو ندیدن و تجربش نکردن، پس نمیتونه اون رو احساس کنه، پس سعی میکنه در موردش فکر نکنه، پس در جهتش هم اقدام نمیکنه.

حالا ما با تصویرسازی آینده ای رو که هنوز نیومده رو الان حسش می کنیم و با تکرار کم کم روی مغز و ذهن ما ثبت میشه به همین دلیل بدن و مغز می توانند دوباره اون احساسات رو زنده کنند و اینطوری آینده ساخته میشه.

با قدرت تخیل آرزوهایت را زندگی کن

خیال حیرت آورترین، معجزه آساترین و بطور باور نکردنی قدرتمندترین نیرویی است که جهان تا به حال شناخته است. اکثر انسان ها اگر هم از نیروی خود استفاده کنند آن را علیه خودشان بکار می برند. آنچه را که نمی خواهند و مشکلاتی که پیش خواهد آمد را تصور می کنند.

بیایید آنگونه که خداوند خواسته از قدرت تخیلمان استفاده کنیم.این نیرو قوی ترین وسیله ایست که ما برای خلق در اختیار داریم و هر کاری که بخواهیم می توانیم با آن انجام دهیم.

از شما می خواهم که در خانه و یا محل کار خود دقت کنید و به هر وسیله یا ابزاری که الان در اختیار داری ولی دو یا پنج سال پیش نداشتی نگاه کن، حتی 25 سال پیش،آیا میدانی هریک از آنها بدون استثنا برای اولین بار در ذهن یک نفر و از طریق قوه تخیل او ساخته شده؟ آیا می دانی که با استفاده از تخیل می توانی به آینده بروی و اتفاقات آن را به زمان حال بیاوری؟

این کاری است که همه انسان های موفق انجام میدهند.آن ها آینده ای را که برای خود می خواهند تصور می کنند و به همان صورت رفتار می کنند.

ویلیام جمیز می گوید: این یک تکنیک متعلق به بازیگران است که باید مانند همان شخصیتی که می خواهند باشند رفتار کنند. چطور می توانید این کار را انجام دهید؟ وقتی که از تخیل خودتان استفاده کنید.

این یک پدیده عجیب است ولی بهترین هدیه ای است که خداوند به ما داده و فقط تا سن چهار یا پنج سالگی از آن به خوبی استفاده می شود.

ما همیشه در این فکر هستیم که در ذهن یک کودک چه میگذرد؟ آن ها از نیروی تخیل خود استفاده می کنند و تصاویر شگفت انگیزی در ذهن خود خلق می کنند.اما وقتی به مدرسه می روند همه چیز متوقف می شود و دیگر به آن بی توجهی و خیال بافی می گویند.

ما قدرت های بالاتری داریم مانند فهم، اراده، حافظه، درک، منطق و تخیل این ها ابزار شگفت انگیزی هستند،ما می توانیم با استفاده از نیروی تخیل تصویری از نحوه خودمان بسازیم.

هر شرایطی که الان دارید را کنار بگذارید ،نگذارید نتایجی که تا به حال به دست آورده اید مانع ساختن این تصویر شود.فقط آن چیزی که می خواهید و فقط آن را توسط تخیل خود می توانید بسازید.

هر چیزی که الان در اختیار داریم حتی همین سیستم یا گوشی که دارید باهاش این مطلب رو میخونید ابتدا در ذهن یک فرد ساخته شده است.به این فکر کنید که چگونه دنیای ما تغییر کرده است.خداوند به بهترین مخلوق خود که شما هستی بهترین قدرت ها را داده.

وقتشه که بخونی : رسیدن به آرزوها با نوشتن

این ابزار به ما داده شده است تا از آن ها استفاده کنیم. به ما توانایی خلق داده شده است تا از آن استفاده کنیم و فقط دو الی سه درصد از جمعیت جهان از این ابزار قدرتمند استفاده می کنند واقعا حیرت آور است که مردم با این همه استعداد و توانایی زندگی خود را بیهوده می گذرانند.

یک انسان معمولی به آرامی و با احتیاط مراحل زندگی را پشت سر می گذارد به این امید که روزی با خیال راحت به مرگ خوش آمد بگوید،واقعا جای تاسف دارد اما این سرنوشت می تواند متفاوت باشد.

هر یک از ما مانند شرکت های بسیار بزرگی هستیم که بخش های طراحی و خلاقیت بسیار کوچکی داریم ،دلیل اصلی این موضوع این است که تقریبا انسان ها باور ندارند که خلاق هستند.

همه ی انسان ها به یک اندازه خلاق و خلق کننده هستند و هیچ کس نسبت به دیگری در این زمینه بهتر نیست. اما تنها انسان های اندکی از این ابزار قدرتمند خلاقیت،بیش از بقیه افراد استفاده می کنند.

چه چیزی میخواهی؟ واقعا چگونه می خواهی زندگی کنی؟ تصویر خواسته ات را در ذهنت ایجاد کن، قدرتی وجود دارد که از درون تو می گذرد”یک قدرت خلاق و نامحدود” که می توان در حین خروج از بدنت از آن عکس برداری کرد.

در سال 1930 عکاس روسی نوعی از عکاسی را اختراع کرد که به وسیله آن می توان انرژی و جریان یافتن آن از بدن یک شخص را عکاسی کرد.

این انرژی به ذهن تو جریان دارد و با این انرژی تصاویری خلق می کنی که عملکرد قالبی که در آن زندگی می کنی را تعیین می کند و این ارتعاشات یا عملکرد ها در ضمیر خودآگاه احساسات نامیده می شوند.

روزانه خلاقیت و خیال پردازی خودت را تمرین بده. تصاویری زیبا از اینکه چگونه می خواهی زندگی کنی در ذهن خود بساز سپس آن گونه و همانند آن تصاویر زندگی کن.

خیال پردازی

خلاقیت و خیال پردازی ابزاری بی نظیر برای خلق است.قدرت تخیل یک ابزار خارق العاده برای خلق کردن است با جنبه نامرئی وجود شما در ارتباط است .

هیچ کس واقعا آن کسی که تو هستی را نمی بیند و تنها بدن و اعمال تو را می بینند.اعمالت را گسترده و بزرگ کن. اگر قوه تخیلت را زنده و فعال نگه داری زندگی بی نظیری خواهی داشت.

زندگی می تواند روز به روز بهتر شود و با استفاده درست از نیروی تخیل تو روز به روز زندگی بهتر خواهد شد و این تنها به وسیله استفاده صحیح از قدرت تخیل امکان پذیر است.

راز مهم تجسم خلاق

همانطور که می دانید ، هدف از تجسم خلاق این است که خواسته هایمان را تصویر سازی کنیم و داشتن آن ها را احساس کنیم.

اما یک نکته مهم درباره تجسم کردن وجود دارد که احساست شما را بیشتر درگیر می کند.

بیشتر افراد هنگام تجسم کردن، از دید سوم شخص نگاه می کنند و خودشان را از بیرون می نگرند.

مثلا ،خودشان را از بیرون خودروی مورد علاقه شان ،در حال رانندگی می بینند . اما اگر از دید خودتان ( اول شخص ) تجسم کنید، ارتعاش قوی تری به کائنات ارسال می کنید.

یعنی به جای اینکه خود را از بیرون بنگرید، بهتر است فرمان خودروی  مورد علاقه تان را در حالی که دستانتان بر روی آن قرار دارد و از شیشه جلوی خودرو به بیرون خیره شده اید، تجسم کنید.

این کار باعث می شود احساسات شما بیشتر درگیر شود و همانطور که می دانید، هر چه بیشتر خواسته های خود را احساس کنید، ارتعاش قوی تری ارسال می کنید.

اگر این نکته را در تجسم هایتان اعمال کنید ، بهتر و زودتر نتیجه می گیرید.

مطالب بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا