آموزش عکاسیفناوری

۷ نکته رایگان عکاسی از غذا با موبایل

عکاسی از غذا با موبایل

عکاسی از غذا با موبایل راحت ترین و در دسترس ترین روش برای عکاسی از غذا است .

همه ما می دانیم که بهترین دوربین همان دوربینی است که در اختیار دارید.

با همان مقیاس ، تصمیم گرفتم این پست را به عکاسی از غذا با موبایل اختصاص دهم. اگر بخواهیم صادق باشیم ، دوربین گوشی ما در تمام مراحل همراه ما هست و من آخرین نفری نخواهم بود که اعتراف می کنم بیشتر از هر دستگاه دیگری در خانه خود از آن استفاده می کنم. بنابراین ، من فکر می کنم وقتی شما به یک دوربین نیاز دارید ، “بهترین دوربین” در دسترس ترین آن ها است یعنی دوربین موبایلی که در دست دارید.

میان متنی
متن

(نوشته‌ ی زیر بر اساس خاطرات یک عکاس آمریکایی است)

عکاسی غذا با گوشی

چالش عکاسی از غذادر گروه اینستاگرام

اگرچه هرگز  به فکر عکاسی از غذا با موبایل نبودم ، اما با قرار گرفتن در یک گروه چالش برانگیز در  اینستاگرام درگیر این فرایند شدم. این یک فرصت عالی بود تا ببینم چه چیزی می توانم به دست آورم. این بسترهای اجتماعی بر اساس این ایده است که در یک لحظه به مخاطبان خود متصل شوید. پسر ، فوری بود! مجبور بودم تک تک غذاهایی را که در طول روز می خوردم گزارش دهم. من فقط چند دقیقه (اگر نه چند ثانیه) فرصت داشتم تا عکسهایی را که گرفته بودم سبک دهی ، عکاسی و ویرایش کنم. باید اضافه کنم که یک اهرم کوچک وجود دارد که به نفع شما عمل می کند. به دلایل واضح ، رسانه های اجتماعی کمی بیشتر از یک وبلاگ عکاسی حرفه ای بخشنده هستند. اطلاعات زیادی را  آن هم بصورت رایگان به تو می دهند. زمانی می توانید نفس راحت بکشید که عکس های کوچک و واضح شما به دلیل عدم تمرکز و تار بودن به شدت مورد قضاوت قرار نگیرند چرا؟؟؟ چون اینستاگرام و فیس بوک کیفیت و سایز عکس شمارا تا حد زیادی پایین می آورند و یک سری نکات مهم عکاسی  که رعایت کردن آن بسیار مهم است عملا از  دایره نکات حائز اهمیت شما حذف میشوند.
عکاسی با گوشی موبایل
گروه چالش به پایان رسیده است ، بنابراین من نکاتی را برای خوانندگان در زمینه عکاسی از غذا با موبایل گردآوری کردم.
همه اصول اولیه نور ، سبک ، دیدگاه ، کمیت ، کیفیت و زمانبندی هنوز مهم است
شما با عکاسی و به ویژه عکاسی از غذا آشنا هستید ، می دانید که نور ، سبک ، چشم انداز ، زمان ، کمیت و کیفیت سوژه در مجموع یک عکس عالی ایجاد می کند. وقتی با  دوربین عکاسی می کنید این موارد تفاوت چندانی با هم ندارند. بیایید همه چیز را تجزیه کنیم ، نه؟
عکاسی غذا

1) نور: طبیعی در مقابل مصنوعی

وقتی صحبت از عکاسی از غذا با موبایل می شود ، نور همه چیز است. مهم نیست که با iPhone عکاسی می کنید یا DSLR درجه یک. اگر نور مناسبی نداشته باشید ، نمی توانید عکس های مناسبی تهیه کنید. نور طبیعی و نرم روز برای این منظور بسیار مناسب است و هرچه دامنه نور بیشتری داشته باشید، بهتر است. تا زمانی که بیرون نشسته اید ، درست در وسط آفتاب ظهر ، احتمال یافتن مکانی دنج و مناسب نمیتواند مشکل بزرگی باشد. مطمئن شوید که نور از یک پنجره جانبی می آید ، زیرا نور جانبی بافت غذای شما را بیشتر بیرون می آورد.
عکاسی غذا

سایها

اگر سایه ها خیلی عمیق هستند و شما به سرعت نور خود را از دست می دهید ، استفاده از یک انعکاس دهنده نور برای پر کردن سایه ها برای عکاسی شما ضروری است.اما وقتی نور طبیعی روز به طور کلی در دسترس نیست چه باید کرد؟ درست مانند هر نوع عکاسی ، ایجاد نور دلخواه شما به شما انعطاف پذیری فوق العاده ای می دهد. بسیاری از دستگاه های کوچک قابل حمل (چراغ های تصویری و چراغ های LED) وجود دارد که می توانید آنها را با خود حمل کرده یا در خانه داشته باشید. گاهی اوقات وقتی از شام عکاسی می کردم ،این کارها را انجام میدادم. از آنجایی که نور روز تقریباً به طور کامل از بین رفته بود ، من با عکس های مبهم و خارج از فوکوس مشکل داشتم. برای سهولت عکاسی ، از چراغهای پیوسته مثل رینگ لایت استفاده کردم. تکنیک های عکاسی با نور مداوم و یکدست تفاوت چندانی با عکاسی با نور طبیعی روز ندارد. ممکن است کمی متفاوت از روز باشد ، اما من احساس متفاوتی را که نور مصنوعی به برخی از عکس های من می داد ، دوست داشتم. اگر از طرفداران نور طبیعی برای عکاسی از غذای خود هستید ، مطمئن شوید که منبع نور شما به خوبی پخش شده است و خیلی خشن نیست.
عکاسی غذا

2) درک چشم انداز

اگر زیبایی بظاهر سه بعدی را دوست دارید ، هنگام عکاسی از غذا با موبایل آن را بسیار از دست خواهید داد. از نظر ذهنی برای عکسهای دو بعدی و با ظاهر مسطح آماده شوید. به دلیل عمق میدان زیاد و فاصله کانونی واحد با دیافراگم کند ، دوربین موبایل  نمی توانند آنچه عکاسی غذا با دوربین می تواند را تولید کند. با این حال ، چیزی که می تواند به شما ارائه دهد ، داستان و محیط موضوع شما با نشان دادن همه چیز در اطراف آن است ، بنابراین به آن بیشتر احساس مستند می دهید.
عکاسی از غدا و نکات

3) یک ظاهر طراحی شده

  ظاهر و طراحی غذا بسیار شخصی است. من فکر نمی کنم کسی واقعاً به شما بیاموزد که چگونه سبک  و ظاهر غذا را به درستی تنظیم کنید. با آزمون و خطا ، می توانید چشم و سلیقه خود را برای حالت دهی به غذاها تقویت کنید. تمرین کنید ، تمرین کنید ، تمرین کنید و بدانید چه چیزی باعث جذابیت برخی غذاها می شود. من اغلب چهار مورد اساسی را پیدا می کنم که با هر نوع ظاهر غذا سازگار است: هماهنگی رنگ ، سرو درست ، تزئین و زمینه خوب. یک بشقاب سفید بزرگ همیشه برای من بهترین کار را می کند و کمی تزئین سبز روی ظرفی که در غیر این صورت کسل کننده است ، به کار من کمی شادابی می بخشد. همچنین به عکس زیر نگاهی بیندازید و ببینید کدام رنگها با کدام رنگ متضاد هماهنگ است:

4)مقدار

عکاسی غذا

همیشه سعی کنید غذاهایی را که برای مصرف یک نفر آماده شده است در یک بشقاب تزیین و عکاسی کنید. در حالی که گاهی اوقات قوانین زیر پا گذاشته می شوند و غذا ها در ظروف بزرگ برای چند نفر هستند ، اما عموماً به ایده ارائه غذا بصورت پیش غذا برای یک نفر ادامه دهید. با یک وعده غذایی زیبا ، هر وعده غذایی برای هر کسی که به آن نگاه کند اشتهاآورتر و خوشایندتر به نظر می رسد.

5) کیفیت

غذاهای اشتها آور و خوش ظاهر را انتخاب کنید. متأسفانه همه مواد غذایی فتوژنیک نیستند. در طول این پروژه ، من با تهیه غذا که در دستورالعمل های گروه چالش بود و همچنین پس از پخت خوب به نظر نمی رسید ، بسیار مشکل داشتم. از عکاسی از چیزی که جذاب نیست خودداری کنید. اگر مجبور هستید ، به حالت دادن به آن بازگردید
ماهی قزل آلای سیاه با سبزیجات دوربین پشتی
مقدار غذا
ماهی قزل آلای سیاه با سبزیجات دوربین پشتی iPhone 5 + iPhone 5 4.12 میلی متر f/2.4 @ 4.12 میلی متر ،IS
64 ، 1/30 ، f/2.4
وقتشه بخونی آموزش عکاسی مبتدی

6) زمان بندی

کسانی از ما که با دوربین موبایل عکاسی می کنیم در لحظه زندگی می کنیم و زمان بندی به احتمال زیاد مسئله ای نیست. من فکر می کنم هدف استفاده از عکاسی با موبایل دقیقاً همین هدف را ارائه می دهد. شما تلفن دارید ، غذا دارید ومعطل چه هستید عکس بگیرید.اما من هنوز می خواستم کمی در مورد تلاش برای عکاسی از غذای تازه به شما یادآوری کنم ، زمانی که به آرامی روی بشقاب شما داغ ، یخ زده و آماده مصرف قرار می گیرد. هیچ چیز جذاب در مورد غذایی که چند روز در یخچال شما نشسته است وجود ندارد!. اگر می خواهید همان جا خاطرات خوبی بسازید.از آن “در حالی که هوا گرم است” عکس بگیرید و تا همیشه خوشبخت زندگی خواهید کرد 🙂 به همین سادگی!
عکاس غذا
پنیر آناناس و پنبه دوربین پشتی iPhone 5 + iPhone 5 4.12 میلی متر f/2.4 @ 4.12 میلی متر ، ISO 50 ، 1/20 ، f/2.4

7) ویرایش

ممکن است ویرایش عکس ها در تلفن برای سیستم عامل های مختلف متفاوت باشد. من فقط می توانم در مورد تجربه خودم بنویسم و ​​آنچه را که برای این منظور استفاده می کنم با شما در میان بگذارم. از آنجایی که از iPhone استفاده می کنم ، یک برنامه جذاب به نام VSCOcam دارم. VSCOcam در اصل یک ابزار ویرایش عکس است که فیلم را شبیه سازی می کند. گزینه های زیادی برای انتخاب شما وجود دارد. فرایند ویرایش بسیار آسان است. کار را با انتخاب فیلتر به دلخواه شروع می کنید. از آنجا می توانید با ضربه زدن روی فیلتر ، آن را انتخاب کنید. در پایین تر ، می توانید به تنظیمات بروید و تعادل رنگ سفید ، نوردهی ، اشباع و بسیاری موارد دیگر را که نیاز به توجه دارند ، برطرف کنید. من می شنوم که برنامه های دیگری نیز وجود دارند که به طور مشابه کار می کنند و نتایج عالی را تولید می کنند. هر کدام که مورد علاقه شماست😉
عکاسی غذا
پرتقال و بادام دوربین پشتی iPhone 5 + iPhone 5 4.12 میلی متر f/2.4 @ 4.12 میلی متر ، ISO 250، 1/20 ،f/2.4
 امیدوارم ایده‌ای مناسب و نکات کلیدی در عکاسی از غذا با موبایل  را خوب فرا گرفته و در عکاسی بکار ببرید .خوشحال میشم نظرات و تجربیاتتون  رو با ما به اشتراک بگذارید.
در پایان چند عکس خلاقانه عکاسی رو مشاهد می‌کنید به ترکیب رنگها و زمینه توجه کنید.جزئیات نقش اساس در عکس شما دارد.عکاسی غذاعکاسی غذا
عکس غدا

مطالب بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا