آموزش عکاسیفناوری

عکاسی غذا ⚡️ تجهیزات مورد نیاز [ترفندهای 2021]

عکاسی غذا جزو  ژانرها مورد علاقه من است. غذا برای همه ادم ها جذاب است .مگر میشود کسی غذا نخورد یا با دیدن غذا مورد علاقه اش به وجد نیاید؟؟ پس انتقال حس در این عکسها بسیار ملموس است تو میدانی شکلات شیرین است و چه طعمی دارد پس با دیدن شکلات حس شیرینی آن به تو منتقل میشود و انتقال این حس به آسانی صورت میگیرد چون تو شکلات و طعمش را تجربه کردی.عکاسی غدا

 

در این اولین مقاله درباره اصول اولیه عکاسی غذا ، در مورد اینکه کجا باید از عکاسی غذا الهام بگیریم و چگونه تکنیک های ساده ای برای ضبط غذا ایجاد کنیم صحبت خواهم کرد.

میان متنی
متن

همانطور که در بالا اشاره کردم ، من معتقدم که اگر قبل از عکاسی از غذا غذا بپزید ، ارتباط خاصی با سوژه خود (غذا!) دارید. شما می دانید آن را با چه چیزی بخورید ، می دانید  آن غذا طعمش وساختارش چیست و حس ارائه دارید . حتی اگر نحوه پختن را نمی دانید ، درک غذا ، دانستن پیش زمینه دستور غذا یا صرفاً دوست داشتن غذا به شما انعطاف پذیری فوق العاده ای می دهد تا سبک منحصر به فرد شخصی خود را توسعه دهید. با اندکی کمک فنی مانند دانش ساده در زمینه طراحی ، رنگ و اشکال به اطلاعات زیادی می افزاید تا کار شما با موفقیت انجام شود.

من فکر می کردم اگر تعداد زیادی از مجلات غذایی ، کتابهای دستور العمل ، وبلاگهای دستور العمل با کیفیت و کتابهای عکاسی غذا را بخوانم، سرانجام ذهنم با تمایل من برای یادگیری این هنر کنار می آید. من دوست دارم این را یک فرایند تکراری برای آموزش مغز بدانم.

مرحله اول

ثبت نام برای  یادگرفتن غذاهای مختلف اولین کار در این راستا است. پس اگر آشپزی خوبی ندارید یا بیخیال عکاسی غذا شوید یا آن را به خوبی بیاموزید.

دستور العمل ها اغلب به همان اندازه خوشمزه هستند. گام های کوچک در یک زمان باعث نتایج فوق العاده ای میشوند، من ازعکاسان غذا و دیدن کارهای انها  یاد گرفتم و سبک خودم را پیداکردم.

مرحله دوم

کمی از وقت خودتان را در کتابخانه ، جستجوی مجلات در فروشگاه های کتاب و خرید آنهایی است که بیشترین محتوا را دارند بگذرانید.مطمئنم نتیجه خوبی میگیرید .

سومین قدم

خرید کتاب هایی که به من در مهارت های فنی به عنوان عکاس غذا کمک می کرد. در بین ما برخی ممکن است به طراحی ، رنگ و الگوها توجه داشته باشند. اما من خودم را یک فرد معمولی می دانم که باید با یادگیری و آموزش خود مهارت های طراحی غذا را کسب کند.

من همچنین فکر می کنم هیچکس عکاسی بزرگ به دنیا نمی آید

اگر کسی تمایل به یادگیری دارد ، با کمک ابزارهای ساده می توانید اطلاعات زیادی را برای ارائه محصول عکاسی فرا بگیرید. برای عکاسی غذا ، من با یادگیری تکنیک های حالت دهی همراه با درک نحوه عملکرد نور شروع می کنم. اگر مدتی عکاسی کرده اید ، یادگیری نورپردازی عکاسی از غذا برای شما بسیار آسان تر خواهد بود. دانش اولیه را می توان از طریق ادبیات مختلف موجود جمع آوری کرد.

به یاد داشته باشید که هیچ کتابی آموزش کامل یا دانش عکاسی از غذا را به شما نمی دهد. شما هنوز هم نیاز به یادگیری و تمرین زیاد دارید. اگر می خواهید مطالبی به عنوان مرجع داشته باشید ، در اینها کتابهای مورد علاقه من هستند که طرز تهیه و تکنیک های غذا را تا حدودی آموزش می دهند مثل کتابهای:

از عکسها عالی یا عکسهای فوری

هنر آماده سازی غذا برای دوربین

به نزدیکترین کتاب فروشی یا کتابخانه خود بروید و در صورت موجود بودن این کتابها به آنها سر بزنید و ببینید چه چیزی را دوست دارید. من بیشتر و بیشتر تکنیک های مربوط به عکاسی از غذا را به همراه تکنیک های مختلف نورپردازی ارسال خواهم کرد تا به شما نشان دهم که با استفاده از تجهیزات نورپردازی ارزان قیمت می توانید در خانه به چه چیزی برسید. همچنین ، من به شما آموزش می دهم که از نور طبیعی به نفع خود و بدون استفاده از چراغ های مصنوعی استفاده کنید
مسلماً عکاسی از غذا یکی از چالش برانگیزترین انواع عکاسی است. مانند نقاشی ، شما با یک بوم خالی شروع می کنید و می سازید. لایه به لایه ، عکس را می سازید تا به تعادل کامل واقعیت و هنر برسید. همه چیز در عکس یک تصمیم است. هر قطعه توسط عکاس قرار داده شده است. شروع کار ناامید کننده است ، می دانم. شما آشپز ، طراح و عکاس هستید. هنگامی که با دوربین به مهارت فنی رسیدید ، راه بعدی چیست؟
من در آن موقعیت بودم و از بسیاری جهات هنوز هستم.

چگونه می توانید عکاسی غذایی خود را فراتر از اصول اولیه بهبود دهید؟

شما روی داستان کار می کنید. این که آیا این یک مهمانی دورهمی برای قرمه سبزی مامان پز است یا دستور مرغ سوخاری در یک رستوران ، مانند همه عکاسی ، شما داستان می گویید. برخی از فیلم ها داستانهای پیچیده تری نسبت به بقیه دارند و ممکن است کار زیادی به نظر برسد ، اما در واقع اینطور نیست. در اینجا پنج نکته سریع وجود دارد که می توانید برای بهبود جدی عکاسی از غذا و بیان داستانهای بهتر استفاده کنید.

5 نکته مهم در عکاسی غذا

شماره 1 – زاویه خود را انتخاب کنید

در واقع تنها چند زاویه دوربین در عکاسی از غذا وجود دارد که بارها و بارها آنها را مشاهده می کنید ، اما شما باید تصمیمی آگاهانه را انتخاب کنید. جایی که دوربین را قرار می دهید بر نوع داستانی که سعی می کنید بگویید تأثیر می گذارد. از قبل به غذا فکر کنید. اندازه ،شکل ، ارتفاع و ویژگی های منحصر به فرد آن. سپس دوربین را در جایی قرار دهید که فکر می کنید این ویژگی ها را بیشتر نشان می دهد.عکاسی غذا

برخی از ظروف وقتی از جلو غذا درست عکاسی می کنید بسیار زیبا به نظر می رسند و برخی دیگر هنگامی که از بالای میز به پایین نگاه می کنید مناسب ترند. به کیک های بالا توجه کنید ؛ رویه های مارپیچ و ظریف آنها هنگام عکس گرفتن از جلو واقعاً برجسته می شوند ، با این حال بیننده هنگام عکاسی از بالا حتی اندازه یا شکل آن را نمی بیند.

بیشتر بخوانید : آموزش عکاسی خیابانی 

1. دیدن همه مواد تشکیل دهنده و شکل زیبای ماهی در هنگام عکس از جلو دشوار است ، بنابراین عکس از بالا قطعاً راهی برای بیان این داستان است.

عکاسی غدا

 

پیرامون سوژه مهم خود هنگام عکاسی از جلوی غذا سعی کنید پیش زمینه و زمینه ای عالی برای بازی داشته باشید. از این فضاهای خالی برای بیان بیشتر داستان استفاده کنید.

غذای اصلی خود را با مواد اولیه و وسایل مربوط به غذا احاطه کنید. مواد تشکیل دهنده ، سس ها ، روغن ها و ظروف پخت و پز می توانند نحوه تهیه ظرف را نشان دهند. قلع ، قوطی ، گیاهان ، لیوان ها ، پارچه ها و ملحفه ها می توانند در مورد منشاء غذا یا فصلی که در آن سرو می شود صحبت کنند. قرار دادن چند مورد از این موارد در پیش زمینه و پس زمینه قطعاً داستان شما را بهبود میبخشد و به آن عمق می بخشد.عکاسی غذا

لوازم جانبی لوازم و وسایل موجود در این تصویر از باقلوا بیشتر داستان را به ارمغان می آورد. بیننده حس مکانی دارد که ریشه عربی این شیرینی خوشمزه را توصیف می کند.عکس غذا

شماره 3 – طبیعت بهترین سلاح است.

نور پادشاه است و دستیابی به چند ابزار برای کنترل آن عکاسی از غذا را به سطح بالایی می رساند. استفاده نادرست از نور داستان شما را خراب می کند و بلافاصله مخاطبان را دل زده می کند. بنابراین مطمئن شوید که نور حواس شما را پرت نمی کند به عکس های غذا  شما کمک زیادی می کند.

1.نور مصنوعی در مقابل انتشار نور مستقیم طبیعی می تواند سایه های بسیار سخت و مشخصی ایجاد کند. جایی که سایه ها در تصویر به سمت راست نرم می شوند ، با کمی کمک از یک پخش کننده ارزان. قرار دادن یک دیفیوزور بین پنجره و میز شما اولین مورد در لیست است. هنگام کار با نور مستقیم خورشید ، یک پخش کننده (یا حتی یک ملحفه سفید نازک) کیفیت نور را تا حد زیادی بهبود می بخشد. نرم کردن سایه های سخت و تیره و برجسته های روشن ناشی از نور مستقیم خورشید.عکاسی غذا

 

2. هایلایتها سفید در مقابل سایهای سیاه استفاده از کارت سفید و سیاه به شما کنترل مناطق سایه را به شما می دهد. از هایلایتها سفید برای روشن تر شدن لایه لیمو در سمت چپ استفاده شد ، اما اگر کنتراست بیشتری را ترجیح می دهید تا اینکه یک عکس روشن بگیرید ، تصویری مانند تصویر سمت راست خواهید داشت.

در مرحله بعد کارت سفید و سیاه وجود دارد. شما می توانید اینها را خودتان با استفاده از تخته های فوم  که در هر فروشگاه صنایع دستی خریداری کنید. اندازه آنها را متناسب با نیازهای خود قرار دهید ، ازکارت سفید برای بازتاب نور به مناطق سایه ، آشکارسازی جزئیات مهم یا کارت های سیاه برای تقویت سایه ها برای کنتراست بیشتر استفاده کنید.

وقتشه بخونی : عکاسی مبتدی و نکات آن

عکاسی غذا

 

در واقع هیچ چیزی بین این دو تصویر تغییر نمی کند ، مگر کارت مشکی که برای جلوگیری از برخورد نور با پس زمینه استفاده می شود و مطمئن می شوید که کیک درخشان ترین ناحیه عکس است. در اینجا هنگام کار با نور طبیعی یک راز کوچک وجود دارد. من آن را مسدود می کنم (گاهی اوقات “gobos” نیز نامیده می شود). گاهی اوقات آن نور طبیعی مزاحم روی پس زمینه یا وسایل شما می افتد و باعث می شود آنها به همان اندازه روشن یا حتی روشن تر از سوژه شما باشند. از آنجا که بیننده همیشه ابتدا به روشن ترین نقطه عکس شما نگاه می کند ، اگر موضوع شما نباشد ، می تواند به داستان شما آسیب برساند. می توانید از کارت های سیاه خود برای جلوگیری از برخورد نور به مناطقی که با موضوع شما رقابت می کنند ، استفاده کنید. این نیز یک تکنیک بسیار مهم برای ایجاد تصاویر تیره تر و با سبک است.

شماره 4 – خطوط و لایه های دوستان قدیمی ما

با همه این وسایل و مواد لازم در قاب ، چگونه می توانیم مخاطب را وادار کنیم به سوژه ما نگاه کند؟ خوب ، تکنیک های مطمئن آهنگسازی با خطوط و لایه ها را به کار ببرید. برای ایجاد خطوط و جلوه های لایه ای در تصاویر خود می توانید از لوازم جانبی یا مواد تشکیل دهنده استفاده کنید. این یک تکنیک ترکیبی است که توسط عکاسان برای جلب توجه مخاطبین به سوژه اصلی استفاده می شود.

برای ایجاد خطوط می توانید از لوازم جانبی مختلف استفاده کنید. مانند این قاشق ، که یک خط خوب ایجاد می کند ، بیننده را مستقیماً به کاسه هلو و بستنی پخته هدایت می کند.

توجه به خطوط

خطوط

از آنجا که عکسبرداری از بالا همیشه تصاویر گرافیکی بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد ، فرصت های زیادی برای ایجاد خطوط عالی در اینجا نیز وجود دارد. برخی می توانند کاملاً واقعی باشند مانند این کارد و چنگال که به دور بری منتهی می شود – یا انتزاعی تر ، مانند اینکه چگونه چاقو و دانه های انار خطوطی ایجاد می کنند و موضوع ما را قاب می کنند. عکاسی غذا

 

LeadingLines در مقابل FramingLines

ترکیب تصاویر با لایه ها همیشه برنده است.

نکته5 : رنگی رنگی نباشید

این علاقه شخصی من است. من عاشق شکار لوازم ، پیش زمینه و ظروف غذاخوری برای قرار دادن تصاویرم هستم. این نکته کوچک همچنین اولین اشتباه بزرگی بود که هنگام شروع کار مرتکب می شدم. داشتن وسایل رنگارنگ بسیار عالی است ، اما اگر مراقب نباشید ، این وسایل رنگارنگ می تواند به راحتی جلوه غذای شمارا از بین ببرند و تمام توجه را به خود جلب کند.

هنگام قرار دادن وسایل در تصاویر غذایی خود ، سعی کنید رنگ های خنثی را انتخاب کنید ، چیزی که باعث می شود غذا خودش را نشان دهد. انتخاب یک زمینه خنثی مانند سینی فلزی سیاه و کاغذ پخت ،رنگهای خاکستری و خنثی استفاده از چوب باعث می شود غذای شما نگاه تماشاگر نمایش را بدزدند.

 

آیا از غذا عکس می گیرید؟ آیا نکات اضافی برای به اشتراک گذاشتن با ما دارید؟ لطفا نظرات خود را در زیر اضافه کنید.

 

مطالب بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا