آموزش عکاسیفناوری

آموزش عکاسی برای اینستاگرام [ محصول – لایف استایل – مدلینگ ]

  • آموزش عکاسی اینستاگرام

امروزه اینستاگرام و فضای مجازی جزو پرکاربرد ترین اپلیکیشن های گوشی های همراه من و شماست. از این رو آموزش عکاسی اینستاگرام بسیار مهم و کاربردی است.

امروزه فضای مجازی مکانی برای عرضه تمامی استعداد های شماست.از آنجایی که تنها راه نمایش این استعداد ها به تصویر کشیدن آنها با عکس و فیلم است. پس عکاسی و فیلمبرداری درست و حرفه ای به شما امکان این را می‌دهد که فرصت مناسب برای دیده شدن خودتان در فضای مجازی را داشته باشید.

از آنجایی که امروزه اینستاگرام  بیش از دیگر اپلیکیشن ها مورد توجه قرار دارد.پس ما در این مقاله به نحوه عکاسی در اینستاگرام و باید ها و نبایدهای مهم در این حوزه می‌پردازیم  پس تا آخر این مقاله با من همراه باشید.

میان متنی
متن

از اینستاگرام چه می‌خواهید

عکاسی اینستاگرام

اگر به دنبال عکاسی در اینستاگرام هستید حتما ایده،استعداد یا محصولی برای ارائه دارید .اگر جزو هیچ کدام از این دسته ها نیستید به دنبال این هستید که در این فضا سهمی برای خود داشته باشید .باید باهم صادق باشیم اینستاگرام و فضای مجازی چه بد، چه خوب  امروزه جزو بهترین و پر بازدید ترین فضا هاست. اگر استعداد، محصول یا اصلا صرفا ی پیج شخصی برای خودتان دارید بهتر است آن پیج با عکس های زیباتری چیدمان شود  موافقید؟؟؟

 

نور حرف اول و آخر ماجراست

به یاد داشت باشید که در هر کدام از سبک های عکاسی از پرتره و تله تا ماکرو، نور حرف اول و آخر را می‌زند.نور خیلی در زیباتر شدن و زیبا دیده شدن عکس شما نقش دارد.

نور مناسب می تواند هر عکسی را بسازد یا خراب کند.

این مهمترین عنصر آموزش عکاسی است و برای گرفتن یک تصویر خوب باید به آن تسلط داشت. یک فضای روشن در ایجاد یک عکس خوب مهم است، بنابراین مطمئن شوید که می توانید منبع نور خود را شناسایی کرده و با آن کار کنید، نه اینکه عکس را به گونه ای دستکاری کنید  با ادیت و ترفندهای مختلف که خرابکاری شما در استفاده از نور پوشیده شود.

نور طبیعی و نور مصنوعی

نورطبیعی همیشه بهترین انتخاب است مگر اینکه شما به طور خاص به دنبال گرفتن سبکی خاص و نوردهی بیش از حد هستید که همراه با عکاسی با فلاش سنگین است، به جای آن سعی کنید با نور طبیعی کار کنید. نور طبیعی به دلیل اینکه نور ملایم‌تری دارد، بسیار بیشتر از نور تهاجمی و غیرطبیعی که از تلفن یا دوربین شما می‌آید، می‌تواند یک تصویر گرفته شده را متمایز کند. علاوه بر این، یک عکس تیره همیشه می تواند با یک ویرایش گستاخانه روشن شود. یک تصویر با نوردهی بیش از حد هرگز نمی‌تواند درست شود.  روزهای مختلف گزینه‌های نورپردازی متفاوتی را ارائه می‌کنند و یک نقاشی دیواری رنگارنگ می‌تواند در زیر نور  ابری آسمان بسیار جذاب به نظر برسد.

زاویه درست را انتخاب کنید

زاویه مناسب عکاسی اینستاگرام

زاویه شما نسبت به سوژ موردنظر جزو مهمترین نکته‌ هاست .برای عکاسی یک جا واینستا دوربین را تکان بده خم شو، دراز بکش از زاویه پایین عکس بگیر چهارپایه بذار برو از بالا عکس بگیر.این مهم ترین کاری است که باید انجام بدین. برای تنوع عکس هایی که میگیرید.شما اگر یک جا بایستید و هزار شات عکس بگیرید. علاوه بر اینکه فرصت امتحان یک زاویه دیگر را از خود گرفتید هزار عکس دارید که در واقع یک عکس هستند‌.تنوعی در کار شما نیست. و اکثرا اگر نظر دیگران را در این باره بخواهید با این جمله مواجه خواهید شد.” قشنگن،ولی فکر نمیکنی همشون شبیه همن؟”

در مقاله آموزش عکاسی غذا به زاویه انتخابی و مطالبی از این قبیل پرداخته ایم پیشنهاد میکنم در ادامه به آن مقاله رجوع کنید.

این را از طرف من بخاطر داشته باشید:

انتخاب زاویه غلط می‌تواند یک عکس را از بهترین عکس جهان به مزخرف ترین عکس جهان تبدیل کند.

چشمان بهتر از دوربین

در عکاسی اینستاگرام فقط 500 عکس نگیرید و بهترین را انتخاب کنید. چشمان شما خیلی قبل از اینکه حتی بدانید تلفن چیست، عکس می گرفت، پس از آنها استفاده کنید!چشمان خود را آموزش دهید تا قبل از گرفتن تصویر به دنبال آن بگردند.مثلا اگر در خیابان عکاسی می‌کنید به دنبال بک گراند خاص یا اتفاقی نو بگردید.یا توجه تان را به چیزهایی که قبلا راحت از آنها عبور می‌کردید بدهید.

قانون یک سوم را تصور کنید. منبع نور را بیابید و ترکیب پس‌زمینه را قبل از عکس گرفتن مشاهده کنید. بالاخره قبل از گرفتن عکس باید آن را پیدا کنید.

توجه به قوانین عکاسی

کمی درباره قوانین عکاسی مطالعه کنید .اصلا همینکه اینجاییم یعنی علاقمند به خواندن و یاد گرفتن اطلاعات مفید در این راستایید.این خیلی خوب است اینکه می‌خواهید بیاموزید و از تجربه های دیگران استفاده کنید.

معروف ترین قانونی که شنیدید قانون یک سوم است.

بله، قانون عکاسی افسانه ای یک سوم. هر کلاس عکاسی که ارزشش را داشته باشد، تاکید زیادی بر این قانون خواهد داشت. قانون یک سوم یک اصل ترکیب بندی تصویر است که شکل ها، بافت ها و رنگ ها را در یک شبکه 3×3 متعادل می کند تا به گرفتن یک تصویر متعادل کمک کند. تقریباً هر تلفن هوشمند دارای این ویژگی است. این یک کمک قابل اعتماد برای اطمینان از اینکه تصاویر شما در مرکز، فوکوس خوب و مهمتر از همه، زیبا هستند، کمک می کند.

هوای بد برای عکاسی

آب و هوا و عکاسی

چنین چیزی وجود ندارد.اگرچه کلاس‌های عکاسی عمدتاً زمانی برگزار می‌شوند که هوا خوب باشد، اما اگر تجهیزات شما محافظت شده باشد، هر آب و هوایی برای گرفتن برخی عکس‌ها هوای خوبی است. از محیط به نفع خود استفاده کنید.اگر باران می بارد، با نقاط کانونی و ترکیب بندی بازی کنید. بیرون خاکستری و ابری؟ نور ملایم ممکن است برای ثبت تصاویر پرتره عالی باشد. برف دیوانه وار؟ لمس رنگ سفید واقعاً می تواند فید اینستاگرام شما را از نظر بصری آزاد کند.علاوه بر این، به هر حال، آب و هوا در همه جا همیشه در حال تغییر است، بنابراین بهتر است به آن عادت کنید.از آن مهم تر شما نیاز به تنوع دارید آب و هوا متغییر و فصل ها زمینه ای است برای تنوع عکس های شما از آن به نفع خود استفاده کنید.

ویرایش گستاخانه نترسید

ادیت گستاخانه

یکی از مزایای عکاسی با گوشی های هوشمند این است که آنها در تصاویر با کیفیت DSLR فاقد آن هستند، توانایی ویرایش و بهبود تصاویری که ثبت می کنید بسیار سریع است. ابزارهای ویرایش اینستاگرام در مقایسه با مجموعه وسیعی از برنامه های ویرایش عکس که در دسترس شما هستند، کوچک هستند. اگرچه چندین اشتباه وجود دارد که می توانید مرتکب شوید که با ویرایش قابل رفع نیست، اشتباهات کوچکی وجود دارد که می توان آنها را در چند ثانیه اصلاح کرد. اگرچه اکثر برنامه های ویرایش عکس با کیفیت به اشتراک نیاز دارند.اما قیمت اکثر آنها نسبت به آنچه که از آنها بدست می آورید بسیار مناسب است. ناگفته نماند که اگر از اینستاگرام خود برای کسب و کار خود استفاده می کنید ارزش خرید را دارند .

عکاسی برای اینستاگرام نیاز به کیفیت بالا ندارد

چیزی که عکاسی  اینستاگرام برای فضای مجازی را در مقابل عکاسی های حرفه ای قرار می‌دهد.توجه به کیفیت و کادر عکس است .عملا این برای عکاسی شما در اینستاگرام به خاطر وجود  کادر بندی از پیش تعیین شده این نرم افزار و کم کردن کیفیت عکس شما بعداز بارگذاری آن از بین رفته است.

پس خیلی درگیر کیفیت نباشید شما با گوشی موبایلتان می‌توانید نتیجه مشابهی با یک دوربین بگیرید.

خلاق باشید

خلاقیت در عکاسی

بله خلاقیت در اینستاگرام حرف اول را میزند .شما اگر قصد متفاوت بودن را دارید باید خلاق باشید تا متفاوت عمل کنید.

به عکاسی خود فکر کنید عکس های مشابه در حوزه خود را مشاهده کنید و سعی کنید از آنها الهام بگیرید

خوب گوش کنید  الهام بگیرید نه کپی کنید این دو مسئله جدا نسبت به هم هستند. به عکسها نگاه کنید و سعی کنید با این دید عکسی متفاوت را خلق کنید. عکسی که مخاطب بیشتر به آن جذب شود.

۲ ثانیه اول

جذابیت عکس

از نظر من در عکاسی برای اینستاگرام  یک عکاس دو ثانیه فقط دو ثانیه وقت دارد که چیدمان کلی عکس و سوژه اصلی عکس با مخاطب ارتباط برقرار کند. در عکس‌هایتان همیشه به این فکر کنید که شما فقط دو ثانیه برای جلب توجه مخاطبتان فرصت دارید. در واقع مخاطب شما باید چه چیزی در عکس شما در اکسپلور گوشی همراهش ببیند که روی آن مکث کند. شمارا لایک کند. آن عکس را برای بارها دیدن ذخیره کند .

به سلیقه مخاطب توجه کنید ولی خودتان باشید

این به خودی خود یک ترفند عکاسی در اینستاگرام نیست، اما همیشه مهم است که به یاد داشته باشید از افراد و چیزهایی که برای شما جذاب هستند عکس بگیرید. تلاش برای گرفتن آنچه که فکر می‌کنید محبوب است در مقابل آنچه واقعاً جالب است، می‌تواند در کوتاه‌مدت رضایت‌بخش باشد، اما در نهایت علاقه خود را از دست می‌دهید چون آن موضوعات علاقه شما نبوده و به مرور زمان لایک‌ها و دنبال‌کنندگان خود را از دست خواهید داد. خودتان باشید، آنچه را که می‌خواهید به دست آورید، ثبت کنید و فالوورهای خود را به صورت ارگانیک افزایش دهید. دوره های عکاسی در حال حاضر بسیار محبوب هستند، مهم است که ورژن منحصر به فرد خودتان باشید.

هر عکس داستانی دارد

کوین کارتر

شاید تا بحال شنیده باشید که عکاسی شما باید داستانی را روایت کند.من خودم اولین بار که این جمله را شنیدم بنظرم خیلی مسخره آمد. آخر یعنی چه که عکس داستان بگوید؟؟  اگر عکس هم قرار است داستان بگوید و فیلم هم داستانی را روایت کند خب چه فرقی بین این دوتا است؟ تا اینکه  عکس دلخراش ولی پر مفهوم زیر را دیدم.

این عکس یک عکس جهانی است و منتخب بهترین عکس ها شده است..جوایز زیادی برده. اما چیزی که این عکس را منحصر به فرد می‌کند داستان غمگین پشت این عکس است.

لاشخور کنار یک کودک نحیف آفریقایی نشسته اون منتظر است کودک جان بدهد تا او را بخورد.

پس به داستانی که عکستان روایت می‌کند توجه کنید.داستان عکس شما به تصورات اثر بخشی بالایی می‌دهد.

تکرار کنید

عکاسی مهارتی است که با تکرار تثبیت می‌شود. هیچ پایانی ندارد، همانطور که نقطه آغاز آن برای هرکسی متفاوت است.پس تا جایی که می‌توانید عکس بگیرید و تلاش کنید هر روز اینکار را تکرار کنید . هر روز حداقل یک عکس زیبا برای استوری اینستاگرامتان آپلود کنید .

ادیت

عکس‌هایتان را هرگز و هرگز بدون ادیت انتشار ندهید شما اگر بهترین عکاس جهان هم باشید عکس شما نیاز ب تغییرات کوچکی برای بهتر شدن دارد .

انتشار عکس بدون ادیت ⛔🚫

عکاسی از محصول

در عکاسی محصول برای اینستاگرام ترفندهای متفاوتی وجود دارد. چنانچه محصولی برای فروش دارید که سایز آن نهایتا یک متر در یک متر است. و می‌خواهید با گوشی موبایل از آن عکاسی کنید بهتر از با یک میز و کاغذ شیرینی چسب و دوتا چراغ مطالعه با نور سفید یک خیمه برای عکاسی خود بسازید. کاغذ های شیرینی را دور پایه های میز بپیچید  و چراغ مطالعه را در دوطرف میز پشت کاغذ شیرینی قرار دهید .نقش کاغذ شیرینی در اینجا صاف کردن نور شماست.در واقع کاغذ شیرنی نور شمارا  بطور یک نواخت  رو سطح سوژه شما پخش میکند.

خب نورها را روشن کنید و عکاسی خود را شروع کنید سعی کنید دیزاین قشنگی به محصولتان بدهید. زاویه های مختلف را امتحان کنید. خاطرتان هست “شما فقط دوثانیه وقت دارید”😉

از آن دو ثانیه به بهترین وجه ممکن استفاده کنید .

سخن آخر

در آخر همه این قوانین و مهارت ها باید بگویم که دنبال علاقه خود در عکاسی بروید.سبک خودتان را دنبال کنید بعضی اوقات بهترین عکس جهان خارج از همه این قوانین گرفته شده .عکاسی هنر است و هنر مثل ریاضیات نیست در ریاضی ۲×۲=۴  است هیچ وقت نمی‌شود که بشود ۵ ولی عکاسی یعنی گاهی ۲ ×۲= می‌شود  ۱۰ و این هیچ اشکالی ندارد . دوس دارید که بشود ۱۰ یک ۱۰ دوست داشتنی و منحصر به فرد خودتان.راه های زیادی برای بهبود بازی عکاسی در سال 2020 وجود دارد، و استفاده از این نکات تضمین می کند که شروعی منحصر به فرد داشته باشید.

خوشحال شدم که تا آخر این مقاله همراه من بودید لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با من و دوستانتون به اشتراک بگذارید.

 

 

 

مطالب بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا