آموزش عکاسیفناوری

آموزش عکاسی خیابانی بررسی تمامی نکات و ایده های جدید


آموزش عکاسی خیابانی و هر آنچه که برای ایده پردازی در مورد این نوع عکاسی نیاز دارید رو در این مقاله از سایت انیشتن به صورت کامل فرا می گیرید . در ادامه این نوشته همراه ما باشید و نظرات خود را برای ما ارسال کنید تا در آپدیت های بعدی ایده های بیشتری از سمت شما رو هم بررسی کنیم .

عکاسی خیابانی به همراه ایده ها

عکاسی از نمای نزدیک مردم با عکاسی از معماری خیابان یا انجام عکاسی خیابانی به سبک مستند کمی متفاوت است. در حالی که دلیل اصلی پشت عکاسی خیابانی دور شدن از حالت عادی ، مصنوعی و تکراری است ، عکاسی از غریبه های تصادفی فرصتی عالی برای کار با زیبایی خام فراهم می کند.

میان متنی
متن

اما این برای بسیاری از ما یک کار چالش برانگیز است.آنهایی که در خیابان ها هستند ، مشتری های پرداخت کننده شما نیستند ، آنها نمی دانند شما کی هستید و اکثر آنها اصلاً مایل به عکاسی نیستند!

بدون شک ، عکاسی از غریبه ها می تواند در ابتدا کمی ترسناک باشد. در اینجا چند نکته برای سهولت در عکاسی خیابانی وجود دارد.” تنطیمات دوربین خود را بشناسید و تنظیمات مناسب را داشته باشید”

قبل از نزدیک شدن به افراد ، داشتن تنظیمات مناسب در دوربین ضروری است. به یاد داشته باشید که یک سوژه متحرک منتظر نمی ماند تا شما تنظیمات خود را تنظیم کنید.

برای عکاسی خیابانی ، حالت اولویت دیافراگم برای من بسیار ایده آل است. علاوه بر این از تنظیمات خودکار استفاده می کنم تا مطمئن شوم سرعت شاترمن به اندازه کافی سریع است. از این طریق می دانم که اگر اتفاقی ناگهانی رخ دهد ، دوربین من آماده خواهد بود. ثبت یک حرکت ظریف ، مانند نگاه یا حرکت دست می تواند تفاوت بین یک عکس خیابانی خوب و یک عکس عالی باشد.

بقیه تنظیمات را در مقادیر پیش فرض می گذارم زیرا  بیشتر تنظیمات دیگر به طور کلی مهم نیستند.

فلش گاهی می‌تواند خوب باشد اما من به طور کلی از ظاهر نور مصنوعی و چشمک زدن افراد با آن خوشم نمی آید. با این وجود ، اگر سوژه با آن خوب است ، داشتن فلش پر می تواند در برخی شرایط مفید باشد.

وقتشه بخونی : 20 نکته عکاسی مبتدی

چرا باید آموزش عکاسی خیابانی رو یاد بگیرم ؟

جواب خیلی واضح است شما در هر زمینه ای که آموزش دیده باشید بهتر و با کیفیت تر می تونید عمل کنید ، عکاسی هم از اون دست موضوعات است که قبل از اقدام نیاز هست که آموزش های لازم در این زمینه رو به خوبی یاد بگیرید .

شات از راه دور

آموزش عکاسی خیابانی

تا زمانی که راحت تر به سوژه های خود نزدیک شوید ، از فاصله زیاد عکاسی کنید. هرچند منظور من این نیست که تلفن خود را بیرون بکشید. در عوض ، به دنبال صحنه های محیطی با شخصیت های جالب باشید و رویکردی مستند در پیش بگیرید.

عکس گرفتن  از آن طرف خیابان می تواند احساس راحتی بیشتری در شما ایجاد کند.از موسیقیدانان خیابانی (اتوبوسرانی) عکس بگیرید.
راننده ها عادت دارند عکس خود را بگیرند. با این حال ، شغل این است که چگونه زندگی خود را تأمین می کنند!

بنابراین ، قبل از شروع به عکاسی خیابانی ، مقداری پول همراه خود داشته باشید  ، این پول در بعضی مواقع بدرد  بخور است . حالا می توانید به اندازه دلخواه عکس بگیرید . وقت بگذارید ، از زوایای مختلف عکس بگیرید و با نور بازی کنید. اگر‌ سوژه شما تمایل دارد شماره آن را بگیرید  و به آنها بگویید که پس از اتمام کار ، تعدادی تصویر برای آنها ارسال خواهید کرد.

از پشت شیشه عکس بگیرید

آموزش ژست عکاسی خیابانی
بسیاری از عکاسان تازه کار خیابانی از مواجه شدن با سوژه های خود می ترسند. سعی کنید از خیابان به ساختمان عکاسی کنید. ایمنی پنجره به شما کمی جسارت میبخشد! به یاد داشته باشید ، اگر گرفتار شدید ، حتما لبخند بزنید. این موارد نیاز که آموزش عکاسی خیابانی رو به خوبی فرا بگیرید.

از پشت مردم عکس بگیرید

انتخاب سوژه در عکاسی خیابانی

چه کسی می گوید که شما باید چهره سوژه خود را ببینید؟

عکاسی از پشت راهی عالی برای عکاسی بدون دیده شدن است. بدنبال شخصیت هایی باشید که لباس و کلاه جالب بر سر دارند.

عکاسی از حیوانات خیابانی

چه کسی عاشق یک سگ یا گربه خوب نیست؟ علاوه بر این ، عکاسی از حیوانات خیابانی اغلب منجر به گفتگو با صاحبان آنها می شود ، که در عکاسی از یک پرتره خیابانی نیز بسیار موثر است! هنگام عکاسی از حیوانات ، پایین آمدن را فراموش نکنید. یک چشم انداز نزدیک و وسیع باعث می شود عکس های بسیار جالب تری ایجاد شود.

جایگاه درست را انتخاب نمایید

جایگاه درست در آموزش عکاسی خیابانی

من وقتی از یک پس زمینه جالب و نور خوب استفاده می کنم از این تکنیک استفاده می کنم . من وقت می گذارم تا افراد را ببینم که چگونه می آیند و می روند و چگونه نور را به آنها می رساند یا چگونه یک عنصر زمینه خاص با آنها تعامل می کند. هنگامی که صحنه را درک می کنم و می دانم که می خواهم چه چیزی را ضبط کنم ، تصویر خود را قاب می کنم. من در جایی تمایل دارم که موضوع موردنظرم باشد و سپس منتظر می مانم تا شخص مناسب وارد صحنه من شود

اینجا صبر کلیدی است. وقتی کسی از کنارم رد می شود روی دکمه شاتر کلیک نمی کنم. منتظر فرد مناسب هستم شاید آنها کلاه افسانه ای بر سر دارند یا کتشان پشت سرشان جریان دارد. در مقابل میل به آتش زدن هر چیزی که حرکت می کند مقاومت کنید. در آنچه می گیرید عمدی عمل کنید.

تصویربرداری

عکاسی از سایه ها

گرفتن شبح ها در عکاسی خیابانی راهی عالی برای ثبت ناشناس سوژه ها است. به دنبال نور پس زمینه قوی یا پنجره ای روشن باشید تا به عنوان پس زمینه عمل کرده و منتظر بمانید تا سوژه ای از جلوی آن عبور کند. از جبران نوردهی خود برای کم نور دادن تصویر یا نقطه سنج خود بر روی منبع نور استفاده کنید.

هر دوی این تکنیک ها سوژه شما را در سایه قرار می دهند در حالی که پس زمینه شما به درستی نمایان می شود. مراقب باشید که عناصر شکل دار در قاب خود را روی هم قرار ندهید تا سوژه های واضح را ثبت کنید. و بار دیگر صبور باشید. منتظر بمانید تا شخصیت های جالب وارد تصویر شما شوند. سایه ها می توانند بسیار سرگرم کننده باشند ، بنابراین با این تکنیک از کنتراست نور استفاده کنید.

بیشتر عکاسان تمایل دارند که وسایل خود را در مواقع نور شدید خاموش کنند. با این حال ، این زمان بسیار خوبی برای بازی با نور و سایه در عکاسی خیابانی است . به دنبال نور باشید و مشاهده کنید که چگونه نور افرادی را که در داخل و خارج آن راه می روند خاموش می کند. به دنبال ظهور رنگ هایی باشید که از تاریکی بیرون می آیند. وقتی در این شرایط عکاسی می کنید ، به نوردهی خود توجه دقیق داشته باشید . از جبران نوردهی خود برای شماره گیری یک یا دو توقف استفاده کنید تا مطمئن شوید سوژه شما به درستی در معرض نور قرار می گیرد.منتظر لحظه قاطع باشید.

هنری کارتیه برسون ، پدر عکاسی خیابانی ، در مصاحبه واشنگتن پست گفت: “هنگام عکس گرفتن کسری از ثانیه وجود دارد. چشم شما باید ترکیب یا عبارتی را که خود زندگی به شما ارائه می دهد ببیند ، و باید با شهود بدانید که چه زمانی روی دوربین کلیک کنید. آن لحظه خلاقیت عکاس است. اوه! لحظه! وقتی دلت برایش تنگ شود ، برای همیشه از بین می رود. ” ثبت لحظه سرنوشت ساز به کمی شانس ، زمان واکنش سریع و شناخت خوب از دوربین شما نیاز دارد.

روش صحیح برخورد با غریبه ها را بیاموزید

یک کلمه هشدار ، ساختن پرتره خیابانی اعتیادآور است! یادم می آید وقتی اولین پرتره ام را از یک غریبه ساختم خیلی عصبی بودم. اما هنگامی که تصویر را به دست آوردم درحالم خوب شد ! فکر می کنم آن بعدازظهر از دهها غریبه دیگر پرسیدم آیا می توانم پرتره آنها را بسازم!

کلید گرفتن مجوز برای گرفتن عکس از یک غریبه تملق گویی است. به سراغ کسی نروید ، دوربین دست تکان دهد و فریاد بزند: “سلام ، آیا می توانم از تو عکس بگیرم؟” نه ، با دوربین خود در کنارتان به آنها نزدیک شوید. به آنها بگویید که لبخند آنها را دوست دارید یا نحوه نور پس زمینه موهایشان در زیر نور آفتاب بعد از ظهر. با آنها صحبت کنید و به آنها اطلاع دهید که شما یک عکاس خیابانی هستید که زندگی شهر خود را ثبت می کند.

هنگامی که رابطه ای برقرار کردید ، از آنها بپرسید: “آیا ناراحت نمی شوید که پرتره شما را بسازم؟” من دریافتم که با استفاده از این رویکرد ، نه بار از ده مورد من عکس می گیرم.در هنگام ایجاد پرتره خیابانی چند نکته را باید در نظر داشته باشید. در مرحله اول ، همانطور که قبلاً اشاره کردم ، قبل از نزدیک شدن به کسی ، تنظیمات دوربین خود را آماده کنید. وقتی می خواهید بله بگویند ، نمی خواهید با دوربین خود گول بزنید. همچنین ، وقت خود را بگیرید.هنگامی که شخصی به شما اجازه داد ، معمولاً برای گرفتن چندین عکس آماده است.

اگر نور مناسب نیست، از آنها بخواهید کمی حرکت کنند. پس از گرفتن تصویر آنها ، آن را در پشت دوربین به آنها نشان دهید تا بازخورد و واکنش آنها را دریافت کنید. بسیاری با دیدن خود با یک دوربین خوب عکاسی خواهند کرد و در صورت نیاز مایل به گرفتن عکس های بیشتر خواهند بود. و در نهایت ، پیشنهاد دهید که برای آنها تصاویر را ارسال کنید. من به همین دلیل کارت ویزیت خود را نزد خود نگه می دارم.

قدردانی نشان دهید

از تحسین و تشکر از شخصی که موافقت کرد سوژه شما باشد ، دریغ نکنید. این حداقل کاری است که می توانید انجام دهید. مطمئناً می توانید با تشکر و خداحافظی از آنجا دور شوید ، اما با ارائه کارت ویزیت به آنها این فرصت را بدهید تا عکس هایی را که گرفته اید ببینند.

برخی افراد در واقع برای دریافت عکس ها با شما تماس می گیرند. و اگر سوژه عکس خود را دوست دارید ، ممکن است در آینده برای نیازهای عکاسی خود با شما تماس بگیرد.

ما سعی داریم در این آموزش عکاسی خیابانی تمامی موارد ریز و درشت در این نوع عکاسی رو برای شما بررسی کنیم ، شما با یادگیری این موارد با خیال راحت تری می تونید اقدام به عکاسی کنید و اعتماد به نفس بیشتری بهتون می دهد . در ادامه این نوشته سوالات متداولی که در این موضوع هست رو با هم بررسی می کنیم .

سوالات رایج عکاسی خیابانی

چگونه می توانم عکاسی خیابانی رو شروع کنم ؟

برای شروع آموزش عکاسی خیابانی ، تنها چیزی که نیاز دارید یک دوربین (هر دوربین مدرن ، از جمله تلفن هوشمند) ، و فضای عمومی برای عکاسی است.

با یک مکان شلوغ با افراد زیادی شروع کنید و ببینید آیا می توانید چیز جالب یا شخصی جالب پیدا کنید. رفتار و ظاهر افراد را زیر نظر داشته باشید و هدف خود را با نشان دادن موضوعی مشخص به بیننده نشان دهید.

مراقب الگوها ، بافت ها ، خطوط باشید و همیشه سعی کنید از نور موجود برای به نمایش گذاشتن سوژه (ها) خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. از قوانین ترکیب بندی برای قرار دادن موضوع خود استفاده کنید و مراقب حواس پرتی هایی باشید که ممکن است توجه بیننده را جلب کند.

عکاسی خیابانی خوب چیست ؟

عکاسی خیابانی خوب زندگی و احساسات افراد را در یک لحظه معین به نمایش می گذارد. آنها موضوعات مشخصی را نشان می دهند ، داستان خود را بیان می کنند و همچنین احساساتی را برای بیننده به ارمغان می آورند.

اگر یک عکس بتواند بیننده را متوقف کند و سوال بپرسد ، اغلب به عنوان یک عکس خیابانی موفق در نظر گرفته می شود.

آیا عکاسی خیابانی باید دارای افرادی باشد ؟

تصمیم با عکاس است. در حالی که برخی از عکاسان ممکن است استدلال کنند که عکاسی خیابانی باید مردم را نشان دهد ، برخی دیگر معتقدند که عکاسی از فضاهای عمومی به تنهایی و بدون هیچکس در آنها کاملاً عادی است. من شخصاً رویکرد آرام تری را در پیش می گیرم. در حالی که من معتقدم عکس های خیابانی نیازی به افراد ندارند ، اما آنها به این پیشنهاد نیاز دارند که کسی آنجا باشد.

چرا عکاسی خیابانی اینقدر محبوب است؟

عکاسی خیابانی فرصت های متفاوتی برای تمرین خلاقیت و همچنین فرصتی برای ثبت زندگی مردم و محیط اطراف آنها ارائه می دهد. بسیاری از عکاسان عکاسی خیابانی را پاداش می دانند زیرا راهی برای نمایش لحظات مختلف زمان است.

آیا عکاسی خیابانی قانونی است ؟

در اکثر کشورها عکاسی از فضاهای عمومی کاملاً قانونی است. در ایالات متحده ، عکاسی از هر موضوعی در فضای عمومی بدون نیاز به رضایت آنها قانونی است. با این حال ، باید احتیاط کرد و قوانین و مقررات محلی را درک کرد ، و همچنین هنگام انجام عکاسی خیابانی اخلاق عکاسی را در نظر گرفت.

آیا گرفتن عکس از یک فرد تصادفی غیرقانونی است؟

مگر اینکه در ملک خصوصی هستید یا قوانین خاصی برای فضای عمومی که در آن هستید (مانند علائم “عکاسی ممنوع” و غیره) وجود ندارد ، عکاسی از موضوعات تصادفی غیرقانونی نیست.

وقتی برای اولين بار وارد خیابان میشوید که عکس بگیرید چه کنید؟

هنگامی که برای اولین بار وارد عکاسی خیابانی می شوید ، زیاد از این تعریف غافل نشوید. در عوض ، زندگی خیابانی را از دیدگاه منحصر به فرد خود ثبت کنید. با فاصله های کانونی مختلف آزمایش کنید ، تا زمانی که یکی را پیدا کنید که برای شما طنین انداز است. با نور و نحوه نوردهی سوژه های خود بازی کنید. اما بیشتر از همه ، از آن لذت ببرید.

با توجه به سوالات بالا متوجه می شوید که چرا آموزش عکاسی خیابانی مهم است و به شما ایده های جذابی را می دهد .

اگر می خواهید مهارت های عکاسی خود را تقویت کنید و قادر به ثبت احساسات ، حرکات و لحظات به موقع نیستید که داستان را نشان می دهد ، این ژانر عکاسی را امتحان کنید. اگر این کار را بکنید ، متوجه خواهید شد که به تصویر کشیدن زندگی در خیابان ها به طریقی که روزمره را خارق العاده جلوه می دهد ، بسیار سودمند است. علاوه بر این ، خواهید دید که مهارت های عکاسی شما بهبود می یابد! در نتیجه ، چیزهایی که با عکاسی در خیابان یاد می گیرید می تواند در سایر ژانرهای عکاسی که دوست دارید عکاسی کنید به کار گرفته شود

مطالب بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا