آموزش عکاسی

آموزش عکاسی تبلیغاتی همراه با نکات کلیدی صفر تا صد [رایگان]

آموزش عکاسی تبلیغاتی

شرح آموزش عکاسی تبلیغاتی

سلام سلام من رها پیروی هستم. امروز اومدم تکنیک های لازم برای .رفتن یک عکس تبلیغاتی درجه یک رو بهتون بگم  اول از همه درمورد این ژانر از عکاسی و درآمد اون بصورت جهانی حرف می‌زنیم بعدش میریم سراغ گرفتن عکس تبلیغاتی از انواع وسایلی که شما میتونید تو فروشگاهتون بفروشید.

پس بزن بریم 😉

میان متنی
متن

عکاسی تبلیغاتی چیست؟ عکاس تبلیغاتی چه کاری انجام می دهد؟

عکاسی تبلیغاتی یک ژانر از عکاسی هست .در عکاسی تبلیغاتی تحت کنترلِ روندِ تصویرسازی است و در بهترین حالت، فانتزیِ ایده‌ آل گرایانه را به یک تصویر تبدیل می ‌کند. و هدف آن فروش محصول مورد نظر و جلب مشتری است.

این شاخه از عکاسی،وظیفه به نمایش گذاشتن دقیق و کامل محصول را بر عهده دارد؛این نوع عکاسی معمولا به عکاسی”زمینه سفید”هم شناخته می شود.
در این شاخه از عکاسی تمام خصوصیات ظاهری کالا از زوایای مختلف معرفی می شود.
این سبک معمولا به تجهیزات حرفه ای نور و خیمه ها و …نیاز دارد.
در کنار تجهیزات خوب تجربه کافی در شناخت کمپوزسیون و رنگ و نور و …لازم است.

اگرچه می توان بدون تحصیلات رسمی به عنوان یک عکاس شروع به کار کرد، اما کسانی  این زمینه شغلی را دنبال می کنند ممکن است از گذراندن دوره های عکاسی یا مدرک عکاسی بهره مند شوند. این آموزش نورپردازی، تعمیر تجهیزات و بهبود تصاویر دیجیتالی را شامل میشود. علاقه افراد به عکاسی تبلیغاتی نیز می‌توانند دوره‌های عکاسی مارکت را بگذرانند.

یک عکاس تبلیغاتی یا تجاری از یک شرکت یا سازمان حمایت می کند. کار این عکاس این است که ویژگی های یک محصول یا صحنه معین را در یک تصویر  به نمایش میگذارد. هدف عکاس این است که ویژگی های بالقوه محصول را به بهترین نحوه ممکن به نمایش بگذارد.

برخی آموزش های مهم دراین کار آموزش تئوری رنگ ها است. آموزش ترکیب بندی  و سایر آموزش های مرتبط با آن.

دانش فنی بسیار مهم است، اما تجربه کاری در تبلیغات تجاری بسیار مهم است . دوره های تجاری به عکاس در مورد  بسیاری از مباحث  عکاسی تبلیغاتی کمک می‌کند . اگر عکاس کمی دانش فروش در مورد محصولات بطور کلی و اگر بصورت تخصصی از محصولی خاص عکاسی می‌کند مثلا لباس در مورد آن محصول اطلاعات داشته باشد و بداند که خریدار چه ویژگی هایی مدنظر آنهاست در عکاسی آن ویژگی ها را برجسته کند.

نمونه کارهای عکاس تنها  و مهم ترین جز برای رزومه کاری و گرفتن  شغل است. مهمتر از همه، نمونه کارها باید کامل از مهارت های فنی و زیبایی شناسی یک عکاس را به نمایش بگذارد.

صلاحیت های  مورد نیاز یک عکاس تبلیغاتی

 

مهارت در پردازش و ادیت عکس ها در عکاسی تبلیغاتی مخصوصا بصورت حرفه ای نقش اساسی دارد. عکاسان از نرم افزاری برای تغییر متفاوت عکس، تغییر نور و یا افزودن جلوه های ویژه به تصویر استفاده می کنند.

علاوه بر این، عکاسان تجاری باید بفهمند که چه چیزی یک عکس دارای شایستگی هنری است. اما در حالی که خلاقیت در این زمینه حرف اول را میزند، عکاسان تجاری باید ذهن بازی برای ارائه هر نوع محصولی با بیانی خاص و منحصر به فرد داشته باشند. به عنوان مثال، ممکن است از آنها خواسته شود که یک محصول را به گونه ای نشان دهیم که یک شعار همراه را نشان دهد.

چالش های عکاس تبلیغاتی

کار عکاس تبلیغاتی خلق تصاویر است که واکنش مثبتی را نسبت به صحنه ارائه شده برانگیزد.

هدف از عکاسی تبلیغاتی فروش محصول است.

برای انجام این کار، عکاسی به دوربین، نور، زوایای دوربین، لنزها و فیلترها، محل قرارگیری محصول و ترکیب کلی قطعات توجه خواهد کرد. با این حال، کار عکاس یک کار مشترک است. او باید زیر نظر مدیر تبلیغات کار کند.

 

این شغل مستلزم سفر است. عکاس در محل شرکت عکاسی می کند، به ویژه برای اقلام بزرگتر، یا سفر به مکانی زیبا، مانند تاکستان یا ساحل برای ایجاد فضای دلخواه در عکس ها.

ممکن است لازم باشد متخصص در طول چند روز چند عکس برداری در مکان های مختلف داشته باشد. عکس‌های خارج از منزل، مانند عکس‌هایی هستند که مکان‌های توریستی را برجسته می‌کنند، به شرایط آب و هوایی وابسته هستند و بنابراین نیاز به زمان بیشتری دارند.

کار اصلی عکاسی تبلیغاتی در مرحله پردازش اتفاق می افتد، معمولاً در رایانه با استفاده از نرم افزار برای بهبود تصویر دیجیتال. او تصویر را دستکاری می کند تا جنبه های مختلف سوژه را برجسته کند. زیرا عکس به عنوان یک تبلیغ چاپی در مجلات یا بروشورها یا روی پوسترها یا بیلبوردها ظاهر می شود.

گزارشی که توسط اداره آمار ایالات متحده آمریکا (BLS) گزارش شده است، عکاسان می توانند 4 درصد فرصت های شغلی را از سال 2019 تا 2029 داشته باشند. مخصوصا عکاسان تبلیغاتی که در این چهاردرصد سهم قابل توجی دارند .

درآمد

عکاسی تجاری می تواند یک زمینه پرسود باشد. طبق آمار های جهانی از آنجایی که تبلیغات چاپی می تواند تا 2000 دلار برای هر آگهی تمام صفحه هزینه داشته باشد، عکاس می تواند دستمزد بالایی را در این زمینه از عکاسی داشته باشد. طبق گزارش BLS، عموماً، عکاسان از ماه مه 2020 ارزش حقوق 50290 دلار را دریافت کردند. با این حال، بازه دستمزد کم تا زیاد از 22410 دلار تا 86850 دلار بود که پردرآمدترین صنایع عکاسی محصولات و قطعات هوافضا، تبلیغات و روابط عمومی، و صنعت فیلم و فیلم  سازی هستند.

 

عکاسی تبلیغاتی از لوازم آرایشی

عکاسی تبلیغاتی از لوازم آرایشی

 

۱.محصول را تمیز کنید

هنگامی که به یک لوازم آرایش از نزدیک و با دقت نگاه می اندازید، از دیدن میزان گرد و غبار، کثیفی و اثر انگشت آن شگفت زده خواهید شد.

برای صرفه جویی در زمان مطمئن شوید که محصول را به خوبی قبل از شروع عکسبرداری تمیز کنید. قبل از ضربه زدن با قوطی هوا یا موارد مشابه، محصول را با یک پارچه مرطوب پاک کنید (ما اغلب از کمی الکل متیله استفاده می کنیم) تا هرگونه گرد و غبار یا کثیفی باقی مانده را پاک کنید.

اگر در حین تصویربرداری نیاز به جابجایی یا تنظیم محصول دارید، پوشیدن دستکش‌هایی مانند دستکش‌هایی که در جواهرفروشی پیدا می‌کنید، به جلوگیری از ایجاد اثر انگشت جدید یا گرد و غبار روی آن کمک می‌کند.

۲.محصول را بالا قرار دهید

یک تکنیک متداول که در عکاسی محصول استفاده می شود، عکاسی از کمی زیر محصول است تا قهرمانانه تر و با ابهت تر به نظر برسد.

این کار را می توان با پایین آوردن موقعیت دوربین خود یا حتی با قرار دادن محصول روی بلوک ها یا موارد دیگر انجام داد.

۳.با تکنیک های ترکیب بندی چشم را راهنمایی کنید

قانون یک سوم یک تکنیک ترکیب بندی شناخته شده است اما تنها تکنیک ترکیب بندی یا حتی بهترین نیست.

خطوط اصلی، کنار هم قرار دادن رنگ‌ها و کادربندی تکنیک‌های شناخته‌شده دیگری هستند و عوامل کمتر شناخته‌شده دیگری نیز در رابطه با رنگ، کنتراست، کنار هم قرار دادن، روایت و احساسات وجود دارند که می‌توانند برای جلب توجه بیننده و هدایت آن‌ها استفاده شوند.

به این فکر کنید که چشم شما چگونه در تصویر حرکت می کند و در نظر بگیرید که آیا مواردی وجود دارد که ممکن است چشم شما را از کادر خارج کند، نقاط برجسته حواس شما را پرت کند یا هر عنصر دیگری که شما را از هدف اصلی شما در آن عکسس دور می‌کند و مخاطب را گیج می کند.یا از آن می کاهد.

 

۴.از لوله های اکستنشن استفاده کنید

عکاسی از آیتم های کوچک می تواند دشوار باشد.به خصوص وقتی صحبت از فوکوس در هنگام عکاسی از نزدیک باشد.

لنزهای ماکرو یکی از راه‌های حل این مشکل هستند، اما تنها راه نیستند. لوله‌های اکستنشن جایگزین ارزان‌تری برای لنزهای ماکرو گران‌تر ارائه می‌کنند و در عین حال به شما امکان می‌دهند بر روی اجسام بسیار نزدیک تمرکز کنید.

در حالی که لوله های اکستنشن ممکن است به طور قابل توجهی ارزان تر از لنزهای عکاسی ماکرو باشند، اما هنوز هم از نظر کیفیت، با لنز های ماکرو برابری نمی‌کنند ولی نتیجه قابل قبولی به شما ارائه می دهند.

۵.از نورپردازی گردان استفاده کنید

چه از فلاش استودیویی استفاده کنید. چه از نور طبیعی، نور گردان هنگام عکاسی از لوازم آرایشی تأثیر زیادی بر روی کار شما دارد، به خصوص اگر سوژه دارای سطوح براق یا بازتابنده باشد.

به جای استفاده از سافت باکس، که همان چیزی است که به آن انعکاس‌های خشن و ناخوشایندی که اغلب می‌بینید، می‌انجامد. از یک تکه ماده انتشار یا اسکریم در مقابل نور (یا پنجره) خود استفاده کنید. این باعث نرم شدن و پخش شدن انعکاس ها می شود و بلافاصله حس لوکس تری ایجاد می کند.

۶.عمق میدان را در نظر بگیرید

اگرچه عمق میدان کم می‌تواند نتایج بسیار خلاقانه‌ای به همراه داشته باشد. اما وقتی صحبت از عکاسی محصول می‌شود، عموماً ترجیح داده می‌شود که کل محصول را در فوکوس ببینید.

من اغلب هنگام عکس‌برداری از محصولات با سرعت f16 عکاسی می‌کنم.به طوری که در عین اجتناب از خطر پراش، حداکثر عمق میدان را به دست بیاورم.

با این حال، هنگام عکاسی از وسایل کوچک از نزدیک، همانطور که اغلب در مورد لوازم آرایشی و محصولات آرایشی اتفاق می افتد.شارپ کردن کل سوژه ممکن است دشوار باشد. حتی اگر از بزرگترین دیافراگم استفاده می کنید. در این موارد، ممکن است لازم باشد از تکنیکی به نام انباشتن فوکوس استفاده کنید. که به شما امکان می دهد مجموعه ای از تصاویر را در نقاط فوکوس مختلف بگیرید. آنها را در مرحله پردازش و ادیت با هم ادغام کنید.

۷.همه چیز را در مرحله ادیت  صیقل دهید

هنگامی که تصویر نهایی خود را گرفتید. همیشه مقداری ادیت و روتوش مورد نیاز است.

از حذف گرد و غبار و خط و خش گرفته تا ایجاد کنتراست. تنظیمات رنگ، این بخش مهمی از فرآیند عکاسی است و ممکن استاز اینکه چگونه حتی کوچک‌ترین ترفندها می‌توانند باعث ایجاد یک تغییر رنگ شوند.شگفت زده شوید.

 

باز هم تاکید میکنم که عکاسی از لوازم آرایش جواهرات و کلا محصولات ریز نیازمند وقت حوصله و کسب تجربه و مهارت کافی است . اما عکاسی از محصولات بزرگتر  مثل لباس مشقت های کار با اجسام کوچکتر را ندارد.

عکاسی تبلیغاتی از لباس

عکاسی تبلیغاتی از لباس

قبل از شروع هر کاری، باید تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید لباس های شما در فروشگاه تجارت الکترونیک شما نمایش داده شود.

سه روش متداول برای عکاسی تاجران از لباس وجود دارد:

از یک مانکن نامرئی استفاده کنید

وقتی صحبت از عکاسی محصول می شود. نمایش یک محصول به شکل واقعی تر مانند مانکن می تواند برای مشتریان شما ارزش زیادی داشته باشد.

خریداران آنلاین اگر بتوانند لباسی را هنگام پوشیدن آن تجسم کنند. به احتمال زیاد آن را میخرند.

یک مانکن بدون خیلی راحت تر و بی دردسر تر از پیدا کردن مدل برای هر عکاسی شماست. مانکن به محصولات شما شکل انسانی واقعی می دهد. برای تصویری حرفه ای تر می توانید پس زمینه هر عکس را بعداً حذف کنید . (درموردش بعدا توضیح میدم که چطوری)

نکته: از استفاده مانکن ها با دست های قطع شده اکیدا خودداری کنید.مگر اینکه ازچیزی بدون بند مثل تاپ عکاسی می‌کنید.  زمان و مهارت زیادی نیاز است تا به یک آستین آویزان و خالی شکلی واقعی در فتوشاپ بدهید.(عملا نشدنی حساب میشه چه کاریه یک مانکن با دست بخر😏)

مدل استخدام کنید

اگر بودجه دارید، یک مدل استخدام کنید.

مدل‌ها می‌توانند هر نوع ژست یا کار با هر نوع زاویه‌ای که لباس شما را خوشایند نشان دهد را ایجاد کنند. این به شما کمک می کند تا محصول خود را بصورت کامل و بسیار زیبا تر از مانکن ارائه دهید.  و به عبارت معروف تر تنخور لباس را به نمایش بگذارید .از این عکس ها تبلیغاتی که می توانید از آن در فروشگاه تجارت الکترونیک خود و همچنین در رسانه های اجتماعی استفاده کنید .به اینستاگرام و Pinterest فکر کنید!

نکته: باید ژست‌های مختلف را آزمایش کنید. اما مطمئن شوید که خریدار جزئیات لباس را اعمم از نوع آستین.  نوع زیپ و دکمه ها و حتی گاهی نوع الیاف پارچه را به خوبی ببیند.

مدل ها همچنین به محصولات شما شخصیت می بخشند. برند خاص تر جلوه میدهند. به عنوان مثال، بسیاری از فروشگاه های آنلاین، مدل هایی را انتخاب می کنند که فکر می کنند در واقع نماینده ای از «مشتری هدف» آنها هستند. اگر زارا و آرنهم را با هم مقایسه کنید ، مدل‌ها، لباس‌ها و حال‌وهواها نمی‌توانستند متفاوت‌تر  از این باشند

اگر بخواهیم جنبه منفی ماجرا را ببینیم مدل ها بیشتر از یک مانکن برای شما هزینه دارند . و باید تایم عکاسی خاصی را به آنها اختصاص بدهید .

عکاسی تخت

تخت ساده ترین و یکی از مقرون به صرفه ترین راه ها برای عکاسی از لباس های شماست.

عکاسی تخت به خوبی برای عکاسی از پیراهن کاربرد دارد و من آن را برای جوراب و شلوار مردانه نیز دیده ام.

من معمولاً استفاده از عکاسی تخت را برای فروشگاه تجارت الکترونیک خود توصیه نمی‌کنم، مگر اینکه به یک تصویر صرفا جهت اشتراک‌گذاری در رسانه‌های اجتماعی نیاز داشته باشید . من فکر می کنم وقتی صحبت از تصاویر محصول می شود، نمایش آنها به شکل واقعی تر برای مشتریان شما ارزش بسیار بیشتری دارد.

برای گرفتن یک عکس تخت عالی، به یک تکه کاغذ سفید بزرگ یا یک ورق سفید نیاز دارید که روی زمین بگذارید.

اطمینان حاصل کنید که محصولات شما به بهترین شکل ظاهر می شوند مثلا لباس های خود را اتو کنید و مطمئن شوید که یقه ها در جای خود قرار دارند. دکمه ها درست شده اند. می توانید با یک تکه مقوا به محصولات خود شکلی فوق العاده صاف بدهید.

به یاد داشته باشید که مشتریان شما نمی توانند محصولات شما را امتحان کنند. اغلب آنها در خرید محصولات مردد هستند زیرا نمی توانند تصور کنند که محصولات چگونه به نظر می رسند.

دلیلی که می‌خواهم به عکاسی تخت اشاره کنم این است که تنوع در رسانه‌های اجتماعی رایج است. نادیده گرفتن پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی به عنوان منبع تجارت الکترونیک عاقلانه نیست.

کاربران رسانه های اجتماعی، در درجه اول اینستاگرامرها و کاربران پینترست با تمرکز بر مدو سبک زندگی، به این ترتیب محصولات را متناسب با یک موضوع خاص و در عین حال شگفت انگیز خلق میکنند. ترکیب‌های فلت‌لای شگفت‌انگیز خود را بسازید و شاهد هجوم لایک‌ها و فروش خود باشید.

شما باید حداقل یکی از محصولات خود را استفاده کنید. لوازم جانبی که مکمل محصول شما هستند را در عکاسی استفاده کنید. لازم نیست همه محصولات متعلق به شما باشند. هدف این است که مشتریان را به فروشگاه تجارت الکترونیک خود هدایت کنید.

عکس‌ها باید واضح باشند، حواستان به رنگ ها و چیدمان باشد تا بیننده را تحت تأثیر قرار دهند.

ممنونم که تا اینجا همراه من بودید منتظر اپدیتهای این مقاله باشید دوستون دارم بوس به همتون.

 

مطالب بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا