رشد و توسعه فردیقانون جذب

عبارات تاکیدی مثبت جادویی برای رسیدن به موفقیت بیشتر

عبارات تاکیدی مثبت یکی از تکنیک های حیرت انگیز در قانون جذب برای رسیدن به خواسته ها می باشد. در این مقاله از سایت انیشتن همراه من باشید تا با این مبحث به طور کامل آشنا شوید و نحوه استفاده از آنها را فرا بگیرید و شگفت زده شوید.

عبارات تاکیدی مثبت چیست ؟

جملات تاکیدی مثبت توسط فرهنگ لغت روانشناسی به عنوان عبارات کوتاهی که به طور مکرر تکرار می شوند، توصیف می شوند که برای تشویق احساسات، افکار و نگرش های مثبت و شاد طراحی شده اند.

به زبان ساده، آنها جملات مثبتی هستند که افکار منفی، خود خرابکارانه یا غیر مفید را به چالش می کشند. آنها هیچ معنای معنوی یا مذهبی به معنای سنتی ندارند و می توانند برای اهداف بسیاری استفاده شوند.

میان متنی
متن

برخی ممکن است بگویند جمله های تاکیدی شبیه “تفکر آرزو” به نظر می رسد. درعوض، می توانید آنها را به عنوان تمرین هایی برای ذهن و دیدگاه خود در نظر بگیرید.آنچه را که بارها و بارها با خود تکرار می کنید، مغز شما را دوباره سیم کشی می کند و به واقعیت شما تبدیل می شود. به مرور زمان، ذره ذره اتفاق می افتد، همان روشی که در هنگام ورزش بدنی عضله سازی می کنید.

چه زمانی از عبارات تاکیدی مثبت استفاده کنیم؟

هر زمان که بخواهید تغییر مثبتی در زندگی خود ایجاد کنید، می توانید از جملات تاکیدی استفاده کنید. زمانی که در بهترین حالت خود نیستید مفید هستند: زمانی که نیاز به حمایت و افزایش عزت نفس دارید، چه در مواجهه با استرس بیش از حد، خواسته های زیاد در محل کار، سطوح بالاتر ناامنی، غم و اندوه یا شکست های زندگی.

اما این تمام ماجرا نیست. آنها همچنین زمانی مفید هستند که در بهترین حالت خود هستید و می خواهید حتی بیشتر پیشرفت کنید.

برخی عادات خوب را ایجاد کنید، بیشتر ورزش کنید و مدیتیشن کنید، بیشتر به شادی های کوچک روزانه توجه کنید، و از افراد اطرافتان بیشتر قدردانی کنید، بهره وری بیشتری داشته باشید، در کارها برتر باشید. کار، و غیره. لیست بی پایان است.

برخی از مزایای مستقیم عبارات تاکیدی مثبت عبارتند از:

افزایش مثبت اندیشی.
افزایش اعتماد به نفس.
بهبود عزت نفس.
کنترل احساسات منفی مانند ناامیدی، عصبانیت یا بی حوصلگی.
تاب آوری در برابر استرس (که منجر به سلامتی بهتر می شود)
پیشرفت تحصیلی و بهره وری
افزایش توانایی برای غلبه بر یک عادت بد.
کمک به دستیابی به اهداف.

این لیست قطعی نیست و هر یک از این مزایا دارای یک ردیف کامل از مزایای فرعی مثبت است، بنابراین شما می توانید این ایده را دریافت کنید که چگونه ممکن است یک مارپیچ صعودی در زندگی شما ایجاد کند.

کاربرد اصلی عبارات تاکیدی

کاربرد اصلی عبارات تاکیدی مثبت

برخلاف باور خیلی ها، عبارات تاکیدی برای این نیستند که حال شما را در لحظه خوب کنند! بلکه آن ها در بلند مدت ،ذهن ناخودآگاه شما را برنامه ریزی می کنند.

در واقع ، از آنجا که ذهن ناخودآگاه ،تفاوتی برای اتفاقات واقعی و غیر واقعی قائل نمی شود،وقتی عبارات تاکیدی را طوری بیان می کنیم که انگار خواسته ما اتفاق افتاده است ، ذهن آن را باور می کند.

پس عبارات تاکیدی ، برای تغییر باورها هستند، نه برای انگیزه و حال خوب در زمان حال; چه بسا حتی در روزهای اول ، به دلیل مقاومت ذهنی ،کمی ناامید کننده یا مضحک به نظر برسند. اما با گذر زمان، این مقاومت شکسته می شود.

هر باور برای شکل گرفتن یا تغییر کردن، بین 30 تا 40 روز زمان می برد. یعنی بهتر است عبارات تاکیدی، حداقل تا 30 روز تکرار شوند.

وقتشه که بخونی : باور چیست؟

بهتر است ابتدا روی یک موضوع کار کنید و فقط درباره یک موضوع خاص عبارات تاکیدی بسازید و تکرار کنید. پس از 30 روز که باورسازی انجام گرفت، می توانید به سراغ موضوعات دیگر در جنبه های دیگر زندگیتان بروید.

برای تعداد تکرار عبارات تاکیدی در طول روز، محدودیتی وجود ندارد و هر چه بیشتر بتوانید تکرار کنید ، نتیجه بخش تر خواهد بود.

اگر در ابتدا ذهنتان مقاومت کرد یا عبارتی که می گویید برایتان خنده دار یا غیر واقعی جلوه کرد ، نا امید نشوید و به کار خود ادامه بدهید .

چرا عبارات تاکیدی مثبت و عزت نفس پایین به خوبی با هم کار نمی کنند؟

محقق کانادایی دکتر جوآن وود و تیمش در دانشگاه واترلو آزمایشی را انجام دادند که در آن از شرکت کنندگان خواستند افکار منفی و مثبت را در مورد خود فهرست کنند. آنها دریافتند که افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند، زمانی که به آنها اجازه داده می شود افکار منفی در مورد خود داشته باشند، روحیه بهتری دارند. در واقع، آزمودنی‌ها نسبت به زمانی که از آنها خواسته شد بر روی جملات تاکیدی مثبت تمرکز کنند، خلق و خوی بهتری نسبت به افکار منفی داشتند. بله، این افراد وقتی در مورد خود بد صحبت می کردند احساس بهتری داشتند.

محققان پیشنهاد می کنند که تمجیدها و تاکیدات مثبت، مانند “من یک فرد دوست داشتنی هستم” با طرز فکر افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند، ناسازگاری شدید دارد. این منجر به احساس درگیری و فقط احساس بد شد. که سپس منجر به افکار منفی بیشتر در مورد خود شد.

چگونه جملات تاکیدی را بگوییم تا با اعتماد به نفس پایین بهتر کار کنند؟

دکتر وود توصیه می کند که سرعت کارها را کم کنید و قبل از اینکه “مثبت رفتار کنید” “بی طرفی” را تمرین کنید.

به جای اینکه بگویید: “هر روز، از هر نظر، بهتر و بهتر می شوم.”
سعی کنید بگویید: “من روزهای بهتری داشته ام، اما بدتر هم بوده ام. امروز حالم خوب است.”
به جای این جمله: “من زیبا هستم، خوشحالم و خودم را دوست دارم.”
سعی کنیدبگویید: “من در تلاش هستم تا خودم را همانطور که هستم بپذیرم.”

دو ایده دیگر: تصدیق را به عنوان یک سؤال یا در زمان آینده تنظیم کنید.
به جای این که: “من کامل هستم و همان طور که هستم کامل هستم.”
سعی کنید بگویید: “من کامل خواهم بود و همانطور که هستم کامل خواهم شد.”
یا: “آیا می توانم کامل باشم و همان طور که هستم کامل باشم؟”

با گفتن جملات خنثی، تبدیل جملات به سؤال یا طرح آنها در آینده و اطمینان از اینکه آنها مبتنی بر واقعیت هستند، مغز شما برای حفظ وضعیت موجود مجبور به مقابله با رویارویی و تحریک احساسات بد نخواهد شد. در عوض، مسیرهای عصبی فرسوده که الگوی تفکر منفی شما را تشکیل می‌دهند، می‌توانند استراحت کنند، زیرا مسیر جدیدی برای بی‌طرفی ایجاد می‌شود.

چگونه عبارات تاکیدی مثبت را روزانه تمرین کنیم؟

برای به دست آوردن بیشترین سود از جملات تاکیدی، باید یک تمرین منظم را شروع کنید و آن را به یک عادت تبدیل کنید، این چیزی است که همه منابع مختلف می توانند با آن موافق باشند. هر چند وقت یکبار و دقیقاً چقدر بیشتر در معرض بحث و نظرات متفاوت است.

خلاصه ای از توصیه های رایج :

حداقل دو بار در روز با 3 تا 5 دقیقه شروع کنید. مثلاً هنگام بیدار شدن از خواب و خوابیدن. یا زمانی که آرایش می کنید یا اصلاح می کنید تا بتوانید در حالی که عبارت مثبت را تکرار می کنید در آینه به خود نگاه کنید. استفاده از یک عادت یا عمل موجود به عنوان نشانه، شکل گیری عادت جدید را بسیار آسان تر می کند.

هر جمله تاکیدی را حدود 100 بار تکرار کنید. به سخنان خود گوش دهید، باور کنید که درست است. در حالی که آن را می گویید، به جملات تأییدی «نفس بکشید».

از یک عزیز مورد اعتماد یا یک مربی کمک بخواهید. گوش دادن به صحبت های دیگری که جملات تاکیدی شما را تکرار می کند ممکن است به تقویت باور شما به آنها کمک کند.

آن را با سایر تکنیک های مثبت اندیشی و هدف گذاری ترکیب کنید. برای مثال، جملات تاکیدی در کنار تجسم به خوبی کار می‌کنند و به شما کمک می‌کنند به آنچه می‌گویید زندگی و وضوح بیشتری ببخشید.

صبور باشید، ممکن است مدتی طول بکشد تا متوجه تغییراتی شوید، بنابراین تمرین خود را ادامه دهید!

آیا از نظر علمی جملات تاکیدی مثبت کار ساز هستند؟

بله. هیچ جادویی وجود ندارد. از نظر علمی ثابت شده است. عمل و محبوبیت عبارات تاکیدی مثبت بر اساس نظریه های روانشناختی به طور گسترده پذیرفته شده و تثبیت شده است.

ابتدا اجازه دهید در مورد نوروپلاستیسیته صحبت کنیم. مغز شما توانایی شگفت انگیزی برای تغییر و سازگاری با شرایط مختلف در طول زندگی شما دارد. اساساً نحوه استفاده از مغز، مغز شما را تغییر می دهد. الگوهای تفکر چه مثبت و چه منفی  “راه های قطار” خاصی را وارد مغز شما می کند. هر چه بیشتر از یک مسیر استفاده کنید، عمیق تر، خودکار و آسان تر می شود. بنابراین به آنچه تمرین می کنید، تبدیل می شوید. آنها “ریل های قطار مثبت” را ایجاد می کنند و خطوط منفی را تغییر می دهند.

وقتشه که بخونی : حقایقی از قانون جذب

خوش بینی به خودی خود یک چیز قدرتمند است. از نظر کاهش افکار منفی، تایید شده است که استفاده از جملات تاکیدی مثبت به تمایل ماندن در تجربیات منفی کمک می کند.

وقتی بتوانیم با پیام‌های منفی کنار بیاییم و آن‌ها را با عبارات مثبت جایگزین کنیم، می‌توانیم روایت‌های انطباقی و امیدوارکننده‌تری درباره اینکه چه کسی هستیم و چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم، بسازیم. ایده تصدیق ها به عنوان وسیله ای برای معرفی فرآیندهای شناختی جدید و انطباقی، پیش فرض اساسی بازسازی شناختی است.

یکی دیگر از نظریه‌های کلیدی روان‌ شناختی که در پس تأییدهای مثبت وجود دارد، نظریه تأیید خود است. این بر نحوه انطباق افراد با اطلاعات یا تجربیاتی متمرکز است که برای خودپنداره آنها تهدید می کند.

مطالعات تجربی بر اساس این ایده وجود دارد که شما می‌توانید با تأیید باورهای خود به روش‌های مثبت، احساس خودکامگی خود (مفهوم خود را به عنوان یک فرد خوب و اخلاقی) حفظ کنید. بر اساس تئوری تأیید خود، مهمترین چیز این است که تأکیدات شما منعکس کننده ارزش های شخصی اصلی شما باشد. اگر با احساس شما نسبت به آنچه که فکر می کنید خوب، اخلاقی و با ارزش است همخوانی نداشته باشد، تکرار یک چیز دلخواه برای خودتان فایده ای ندارد.

 یک یادآوری پزشکی: جملات تاکیدی مثبت برای درمان اضطراب یا افسردگی طراحی نشده اند، و همچنین جایگزینی برای درمان بالینی آن شرایط نیستند. پس حتما از یک متخصص پزشکی کمک بگیرید، اگر اینطور است!

عبارات تاکیدی مثبت بدون تمرین کار نمی کنند. شما باید از آنها برای سیم کشی مجدد مغز خود استفاده کنید. می خواهم به استعاره ورزش برگردم. فقط داشتن یک جفت کفش دویدن یا نگاه شدید به آن ها یا حتی خواندن در مورد دویدن کافی نیست (خب، دانستن این تئوری مفید است اما جایگزین تمرین واقعی نمی شود).

عبارات تاکیدی مثبت را از کجا بگیریم؟

می توانید خودتان آنها را بسازید. تنها چیزی که نیاز دارید خلاقیت است! مزیت در اینجا این است که جملات تاکیدی که خودتان  ایجاد کرده اید 100٪ با ارزش های شما هماهنگ است و به آنچه که شما بیشتر نیاز دارید پاسخ می دهد.

می توانید آنها را در گوگل جستجو کنید. شما منابع آنلاین زیادی پیدا خواهید کرد.  همچنین در این مقالع چند مثال برای الهام گرفتن در زیر به شما ارائه خواهیم داد. فایده اش این است که ایده های تازه ای به دست خواهید آورد و ممکن است به شما کمک کنند دنیا را از منظری متفاوت ببینید.

عبارات تاکیدی مثبت قوی

در اینجا مجموعه ای از جملات تاکیدی قوی وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید.

من کامل هستم.

من الان دقیقا همان جایی هستم که باید باشم.

با هر بازدم احساس آرامش و آرامش بیشتری می کنم.

من همانگونه که هستم دوست داشته می شوم و سزاوار عشق هستم.

من احساس قدرت، کنترل و اعتماد به نفس می کنم.

من با خودم در صلح هستم.

روی چیزهایی که می توانم تغییر دهم تمرکز می کنم و هر چیز دیگری را رها می کنم.

من تمام احساساتم را بدون قضاوت می پذیرم.

من خودم را قبول دارم

افکار و احساسات من معتبر است.

من از فراوانی به زندگیم استقبال می کنم.

من ذهنم را برای هر چیزی که زندگی ارائه می دهد باز می کنم.

موفقیت من هم برای من و هم برای نزدیکانم باعث شادی می شود.

از نظر مالی احساس امنیت و آرامش می کنم.

فرصت ها در اطراف من هستند.

من برای تخیل، خلاقیت و همه ایده های بزرگی که به ذهنم می رسد سپاسگزارم.

من از افراد مهربان و دوست داشتنی در زندگی ام سپاسگزارم.

من از داشتن احساس هدف و معنا سپاسگزارم.

من از توانایی خود در یادگیری و پیشرفت سپاسگزارم.

عبارات تاکیدی مثبت برای ثروت

عبارات تاکیدی مثبت برای ثروت

من به راحتی و بدون زحمت پول را به سمت خود جذب می کنم.

من آهنربای پول هستم.

من تمام مقاومت ها را برای جذب پول آزاد می کنم.

من پول غیر منتظره را می پذیرم و دریافت می کنم.

پول به راحتی و بدون زحمت به من می رسد.

ثروت دائماً به زندگی من سرازیر می شود.

من در همین لحظه در حال جذب پول هستم.

من با خوشحالی در زندگیم پول جذب می کنم.

من آماده دریافت پول در زندگی ام هستم.

هر چه بیشتر روی شادی تمرکز کنم، پول بیشتری به دست خواهم آورد.

من پول جذب می کنم تا به دیگران بدهم.

پول انرژی است و دائماً وارد زندگی من می شود.

پول به روش های مورد انتظار و غیرمنتظره به سمت من جریان می یابد.

من قدرت جذب ثروت و پول را به زندگی خود دارم.

پول فراوان است و من به طور طبیعی آن را جذب می کنم.

پول نامحدود است و رفاه من نامحدود است.

پول به زندگی من سرازیر می شود.

در حال حاضر پول زیادی به زندگی من سرازیر شده است.

ذهن من آهنربای قدرتمندی برای ثروت و فراوانی است.

وقتی در این دنیا حرکت می کنم، پول آزادانه به سمت من جریان می یابد.

من در راه ثروتمند شدن هستم.

هر چیزی که برای ساختن ثروت نیاز دارم در حال حاضر در دسترس من است.

در اطراف من پول است. فقط باید بگیرمش.

من آهنربایی هستم که می توانم در هر تلاشی پول جذب کنم.

من عاشق جذب پول هستم.

پول از راه های معجزه آسا به دامان من می افتد.

مردم دوست دارند به من پول بدهند.

من مطمئن هستم که پول بیشتری به من می رسد.

من با انرژی ثروت و فراوانی همسو هستم.

من اجازه می دهم پول به راحتی به سمت من جریان یابد.

هر لحظه پول به سمت من کشیده می شود.

من بسیار سپاسگزار هستم برای توانایی آشکار کردن پول زمانی که من آن را می خواهم.

من امروز با افکارم آینده ای سرشار می سازم.

پول بیشتری در این لحظه برای من در صف است.

من تصمیم می‌گیرم روی پولی که به راحتی به سمت من جریان می‌یابد تمرکز کنم.

من به راحتی پول در می آورم.

من لایق کسب درآمد بیشتر هستم.

من شایستگی کسب درآمد بیشتر را دارم.

من راه های جدید درآمد را می پذیرم.

حساب بانکی من مدام پر از پول می شود.

هر چه بیشتر سرگرم شوم، پول بیشتری به دست می‌آورم.

درآمد من مدام در حال افزایش است.

در آپدیت های بعدی جملات تاکیدی برای شادی، ازدواج، سلامتی ،اعتماد به نفس و… برای شما کاربران گرامی خواهم آورد، همراه ما باشید.

مطالب بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا