رشد و توسعه فردیقانون جذب

قانون جذب واقعیت دارد ؟ حقایقی از قانون جذب

قانون جذب واقعیت دارد ؟ آیا این قانون وجود دارد و کار می کند؟ در این مقاله از سایت انیشتن قصد داریم به این موضوع بپردازیم که قانون جذب راسته یا دروغ؟ و در کل این قانون چیه و چطور کار میکنه؟

این قانون جنجال زیادی به پا کرده است و تعداد مدافعان و مخالفان زیادی دارد.

تعریفی از قانون جذب:

در کتاب راز نوشته روندا برن از قانون جذب گفته شده است و مستندی به نام راز هم در این مورد ساخته شده است که مفهوم کلی آن این است که هر چیزی که می خواهی و آرزویش را داری بخواه ،باور کن و بعد دریافت کن

میان متنی
متن

قانون جذب میگه هر چیزی مشابه خودش را جذب می کند. به هر چیزی که فکر کنی همان میشود.فکر های تو تبدیل به واقعیت می شوند.

قانون جذب قانون ثانویه است و قانون اصلی قانون ارتعاش است.

هر فکری تولید انرژی و ارتعاش می کند. اگر شما دائم به بدبختی ها و چیزهای بد فکر کنید مشابه همان ها وارد زندگیتان می شود و برعکس اگر به مثبت ها فکر کنید و همیشه احساس خوب و شادی داشته باشید اتفاقاتی به سمت شما جذب می شوند که مشابه با همان احساسات هستند.

حواشی قانون جذب

حواشی قانون جذب

در قانون جذب احتیاجی به عمل کردن و اقدام نیست.این کاملا اشتباه است،قانون جذب قانون تنبلی نیست که فقط با نشستن و فکر کردن به اهداف و خواسته ها به آنها رسید و جذبشان کرد.همیشه اقدام کردن لازم است، اما نباید همه تمرکز بر روی تلاش جسمی باشد.بیشتر تلاش ذهنی لازم است.

بیشتر افراد که مخالف قانون جذب می باشند بر این باور هستند که قانون جذب یعنی خیال بافی و رویا پردازی در صورتی که داستان طور دیگریست.

برخی افراد که نقدی بر این قانون دارند بر اساس فیلم راز آن را میسنجند در صورتی که نسخه کامل این فیلم در دسترس نیست و سانسور شده است.

تعریف درست از قانون جذب:

یکی از معضلاتی که خیلی ها در زمینه قانون جذب دارند اینه که تعریف درست قانون را بلد نیستند،وقتی که تعریف اولیه اشتباه باشد کلا یک روند اشتباه است.

همانطور بارها به این مسئله اشاره کردم قانون اصلی ارتعاش است.این چیزی است که استر هیکس  نویسنده مشهور بابتش با تهیه کنندگان فیلم راز به مشکل خورد.

این موضوع خیلی بازگو نشد اما احتمالا بتوانید از جاهای مستند بهش دسترسی پیدا کنید مخصوصا سایت خود آبراهام هیکس که در آن خانم هیکس میگوید اگر میدانستم  قراره مفهوم ارتعاش را از فیلم راز حذف کنند هرگز در فیلم راز شرکت نمی کردم.

بهتر است بدانید که اسم قانون جذب را خانم هیکس،نامگذاری کرده است.خانم استر هیکس اولین کسی بود که به این قانون که با تفکر یا تمرکز روی یک موضوعی میتوانیم آن را وارد زندگیمان کنیم،گفت قانون جذب.

در فیلم راز هم اگر دقت کنید بیشترین نقش را خانم هیکس بازی کرده،مخصوصا جاهایی که اصلا هیچ کس را نشان نمی دهند،هیچ کدوم از معلم های راز را، صدای پس زمینه صدای خانم هیکس است البته در نسخه اصلی.

اما خانم هیکس ناراحت بود و میگفت که به من اطلاعی ندادن که می خواهند مفهوم ارتعاش را حذف کنند و گرنه من اصلا هیچ برنامه ای نداشتم برای این قضیه و هیچ وقت در اون فیلم شرکت نمی کردم چون اصل داستان مفهوم ارتعاشه.

قانون جذب دقیقا چه کاری انجام میدهد؟

همانطور که گفتم قانون اصلی ،قانون ارتعاش است و رابطه ای بین قانون جذب و قانون ارتعاش وجود دارد و آن این است که قانون جذب ارتعاشاتی را که به کائنات میفرستیم را سازماندهی می کند ،دقیقا کار اصلی قانون جذب این است که طبق ارتعاشی که میفرستیم ما را به خواسته و اهدافمان نزدیک یا دور می کند.

نکته بسیار مهم اینجاست که برای اینکه بفهمید در حال فرستادن ارتعاش منفی و یا مثبت به سمت کائنات هستید باید به احساستتان توجه کنید، احساسات در قانون جذب مانند یک قطب نما عمل می کنند یعنی با استفاده از احساسات میتوانید بفهمید که در حال جذب خواسته هایتان هستید یا ناخواسته ها.

بررسی واقعیت داشتن قانون جذب

انسان ابتدا فکر می کند و سپس با توجه به تفکراتی که در ذهنش وجود دارد عمل می کند.هر فکری که تکرار شود تبدیل به باور میشود.به همین دلیل است کسی که باور دارد در کاری موفق میشود دقیقا همان اتفاق می افتد،چون همسو و هم جهت با خواسته خود می باشد.

افکار دارای ارتعاش هستند که به زندگی انسان شکل میدهند.هر ارتعاشی را که ما به سمت جهان میفرستیم به ما باز می گردد. همه چیز به باور و ارتعاشی که ما میسازیم بستگی داره.

قانون ارتعاش میگه:اگر چیزی در اطراف تو آزار دهنده است، علت آن را در درون خودت جستجو کن! دنیای بیرون تو انعکاسی از درون توست…

قانون جذب واقعیت دارد و همیشه و همه جا در حال کار کردن است درست مانند قانون جاذبه زمین.فرقی نمی کند شما به چه چیزی فکر می کنید مثبت یا منفی در این قانون توجه به هر چیزی یعنی خواستن آن. کائنات نمیخواهم را متوجه نمیشوند به هر چیزی که توجه کنید آن را وارد زندگی خود می کنید.

ما در هر لحظه در حال استفاده از قوانین هستیم، هر لحظه در حال ارسال فرکانس هستیم چه بپذیریم و چه نپذیریم هر فکری یک فرکانس دارد که جهان هستی مشابه با فرکانس ما به آن پاسخ میدهد.

افکار و اجسام هم ارتعاش، به طور طبیعی جذب یکدیگر می شوند.

با باورهامون،توجه و تلاش جسمی انرژی به سمت جهان می فرستیم، انرژی هر روز تکرار بشه و افزایش پیدا کنه تبدیل میشود به ماده.

در هر لحظه در حال ارسال انرژی هستیم.مشابه با همون انرژی به صورت ماده به سمتمون برمیگرده.

دلایل علمی که قانون جذب را تایید می کند

آزمایشی بر روی چند موش انجام شد، به این صورت بود که در مکانی آنها را قرار دادند که بوی شکوفه های گیلاس در آن جا پخش شده بود و بعد آنها را با شوک الکتریکی کشتند. موش ها به بوی شکوفه های گیلاس خیلی حساس شده بودند آنقدر ترسیده بودند که ترس خود را از طریق کدهای ژنتیکی به فرزندانشان انتقال دادند. بعد از آن فرزندان موش ها هر وقت که بوی شکوفه گیلاس را استشمام می کردند دچار ترس و استرس می شدند.

دانشمندان بر این باور هستند که افکار محدود کننده هم به همین طریق به نسل های بعدی انتقال پیدا می کند.

علم ژنتیک و قانون جذب میگوید که باورهای منفی به ارث می رسند.افکار و باورهای محدود کننده یک موج منفی ایجاد می کنند که روحیه و انگیزه فرد را می گیرند.جمله هایی مانند «من موفق نمی شوم» «من خوب نیستم» «من نمی توانم» وقتی در ذهن باشند یا بر زبان بیایند شما را از ادامه دادن به مسیرتان منصرف می سازد.

علم روانشناسی تاثیر جملات تاکیدی مثبت و قانون جذب را تایید می کند.

تحقیقات دانشمندان حاکی از آن است که تصویرسازی از آینده در ذهن در تبدیل شدن آنها به واقعیت نقش دارد.

بنابراین این دلایل علمی نشان میدهد که قانون جذب واقعیت دارد.

آیه ای از قرآن که اشاره به قانون جذب دارد:

وَتَرَى الْجِبَالَ تَحْسَبُهَا جَامِدَةً وَهِيَ تَمُرُّ مَرَّ السَّحَابِ ۚ صُنْعَ اللَّهِ الَّذِي أَتْقَنَ كُلَّ شَيْءٍ ۚ إِنَّهُ خَبِيرٌ بِمَا تَفْعَلُونَ

کوه ها را می بینی ، و آنها را ساکن و جامد میپنداری در حالی که مانند ابر در حرکتند.

سوره نمل آیه 88

قانون جذب چطور کار میکنه؟

اول اینکه هر چیزی رو که توی تصورت خیال کنی ،توی زندگیت نمایان میشه همان مثال معروف که با هر دستی که بدی با همون دست پس میگیری.

زندگی آینه ی تفکرات ،گفتارها و کردارهای ماست.به هر چی فکر کنیم یا در موردش حرف بزنیم،بهمون برمیگرده. زمانی که با بخشش، رضایت و بدون ترس خرج کنیم،راه برای سرازیر شدن برکت بیشتر میشه.

شکرگذاری کلید برکت و فراوانیست وقتی بابت داشته ها شکرگزاری می کنیم بیشتر برکت جذب می کنیم

اگر قانون جذب واقعیت دارد پس چرا همیشه کار نمی کند؟

این سوالی است که خیلی از افرادی که تازه با قانون جذب آشنا شده اند می پرسند و برایشان جای سوال است که اگر قانون جذب واقعیست پس چرا خیلی مواقع کار نمی کند و یا حتی برعکس عمل می کند؟

پاسخ خیلی ساده است،زیرا ارتعاش نخواستن میفزستید.

همه چیز در جهان بر پایه نظمی بی نهایت دقیق مدیریت می شود و باید بدانید یک دانه ،یک روزه تبدیل به درخت نمی شود.مثلا شما نمی توانید در عین حال که پول میخواهید ارتعاش نخواستن ثروت ارسال کنید و پول به سمتتان بیاید.

اگر پولی جذب نمی کنید بخاطر این است که ارتعاش نخواستن ثروت را به سمت کائنات فرستاده اید و گرنه قوانین جهان هستی ذره ای خطا ندارند.

چگونه ارتعاش نخواستن میفرستیم؟

زمانی که به نبود آن خواسته فکر میکنیم ارتعاش نخواستن میفرستیم.

زمانی که نگران هستیم و زمانی که احساس بدی داریم ارتعاش نخواستن میفرستیم .

زمانی که خودمان را لایق آن خواسته نمیدانیم ، و از همه مهمتر زمانی که به چگونگی رسیدن به آن خواسته فکر میکنیم.

پس اگر به نتیجه ی دلخواه نمی رسید علت را در نوع ارتعاشی که ارسال کرده اید جستجو کنید و سعی کنید تغییرش دهید. امید داشته باشید.حستان را مثبت کنید.خودتان را باور کنید و به قوانین جهان هستی اعتماد کنید و باور داشته باشید که همه چیز امکان پذیر است.

توصیه هایی از انیشتن که مربوط به قانون جذب است

لحظاتی از وقتتان را به رویا پردازی بپردازید و در مورد هر خواسته ای که دارید تصاویری را در ذهنتان ببینید و با همه وجود احساسش کنید.به آینده سفر کنید و ببینید که به خواسته خود رسیده اید و خود را شاد ببینید.

تمام این تصورات وارد ذهن ناخودآگاه شما می شود و باعث نتایج عالی در زندگیتان میشود.انیشتن میگوید تخیل همه چیز است و بس ،پس تجسم کنید که به خواسته های حقیقیتان رسیده اید و در مورد خواسته هایتان تا می توانید رویا پردازی کنید.

با رویاپردازی جنبه های مختلف از خواسته هایتان که حتی به آن فکر هم نمی کردید برایتان مشخص می شود و کارهایی در این مسیر به شما الهام می شود که با انجام آنها می توانید قدم های یزرگتری در جهت رسیدن به اهدافتان بردارید.

آلبرت انیشتن میگه؛ انرژی، منبع همه چیز در جهان است و هر چیزی در جهان می بینیم از انرژی ساخته شده است.

انیشتن ثابت کرد که میشه انرژی را به ماده تبدیل کرد.E=mc2

افراد موفق جهان از قانون جذب استفاده می کنند

همه ی افراد موفق جهان از قانون جذب استفاده می کنند ممکن است برخی خود متوجه باشند و برخی بدون آنکه بدانند از این قانون استفاده می کنند.نمونه هایی که نشان میدهد قانون جذب واقعیت دارد:

کریستیانو رونالدو ، فوتبالیست 36 ساله پرتغالی است که در خانواده ای فقیر به دنیا آمد و بدون هیچ پشتوانه مالی ، به موفقیت و ثروت رسید.او به خاطر شرایط بد مالی،کودکی و نوجوانی سختی را پشت سر گذاشت. آنقدر عاشق فوتبال بود که به گفته خودش اگر توپی هم نداشت ، با جوراب هایش برای خود توپ درست می کرد و بازی می کرد.

کریس رونالدو در سن 23 سالگی اولین توپ طلای خود را دریافت کرد و در سال های 2013 و 2014 دو مین و سومین توپ طلای خود را کسب کرد . او در سن 28 سالگی 400 گل خود را در رده حرفه ای به ثمر رساند.رونالدو اولین پرتغالی است که سه توپ طلا برده است و اولین بازیکنی است که 4 کفش طلا اروپا را در کارنامه دارد.

او همیشه رویاپردازی میکند و موفقیت خود را باور دارد. به گفته خودش از کودکی خود را تجسم میکرده که فوتبالیست مشهور و بزرگی است.

ایلان ماسک مهندس و مخترع 49 ساله آمریکایی است. او جزو 10 شخصیت تاثیرگذار در حوزه فناوری ،و یکی از ثروتمندترین افراد جهان است.پدر و مادر او از یکدیگر جدا شده بودند و او با پدر خود در آفریقای جنوبی زندگی می کرد،در سن 12 سالگی با فروش یک بازی کامپیوتری که خودش آن را طراحی کرده بود 500 دلار به دست آورد.

او بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان تصمیم گرفت که بدون حمایت خانواده به ایالات متحده مهاجرت کرده و خانه را ترک کند.

او با سرمایه گذاری 70 میلیون دلاری در شرکت تسلا موتورز، در پروژه تولید خودروهای الکترونیکی شریک شد.او در ابتدا به عنوان مدیر اجرایی و طراح محصول مشغول به کار شد.ماسک در طراحی اولین خودروی الکتریکی که در واقع یک خودروی اسپورت تسلا رودستر بود،مشارکت نمود.

ایلان ماسک با باور و پشتکار خود، تمام موانع را کنار می زد و همین خصوصیات اون باعث شده که در سن 49سالگی با دارایی خالص 209 میایارد دلاری خود در لیست 10 فرد ثروتمند جهان قرار گیرد.

ایلان ماسک حرف های منفی را نادیده می گرفت و به کار خود ادامه میداد. پند ماسک برای رسیدن به موفقیت این بود که به منفی باف ها توجه نکنید.

او در کودکی کاملا در رویاهای خود غرق میشده که توجهی به صداها نداشته و خونوادش و پزشکان دستور آزمایشی برای شنواییش دادند. رویاپردازی و تجسم جزیی از قانون جذب است.

وقتشه که بخونی : قانون جذب در 21 روز

شعری از مولانا که بر قانون جذب دلالت دارد

خوش باش که هر که راز داند

 

خوش باش که هر که راز داند

داند که خوشی خوشی کشاند

شیرین چو شکر تو باش شاکر

شاکر هر دم شکر ستاند

شکر از شکرست آستین پر

تا بر سر شاکران فشاند

تلخش چو بنوشی و بخندی

در ذات تو تلخیی نماند

گویی که چگونه‌ام خوشم من

گویم ترشم دلت بماند

گوید که نهان مکن ولیکن

در گوشم گو که کس نداند

در گوش تو حلقه وفا نیست

گوش تو به گوش‌ها رساند

 

منظور مولانا از راز در این شعر همان قانون جذب می باشد.و در بیت دوم اشاره به شکرگزاری می کند که یکی از راه های جذب ثروت ،رفاه، سلامتی و نعمت های الهی است.

خوب خوبی را کند جذب این بدان

طیبات و طیبین بر وی بخوان

در جهان هر چیز چیزی جذب کرد

گرم گرمی را کشید و سرد سرد

قسم باطل باطلان را می‌کشند

باقیان از باقیان هم سرخوشند

ناریان مر ناریان را جاذب‌اند

نوریان مر نوریان را طالب‌اند

به این بیت توجه کنید که می گوید “گرم،گرمی را کشید و سرد،سرد ” این همان قانون جذب و ارتعاش است.اگر میخواهی پول داشته باشی ،باید وجودت با پول یکی شود.
اگر وجودتان گرم باشد گرمی را می کشید.اگر می خواهید روابط خوب داشته باشید و در زندگیتان عشق جاری باشد باید وجودتان عشق باشد.
باتوجه به تمامی مواردی که در این مقاله گفته شد نتیجه می گیریم قانون جذب واقعیت دارد.

مطالب بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا